Pentax SMC DFA 645 55mm F2.8

Kód: AQ-26350
1 218 € 1 015 € bez DPH
Skončil predaj

Objektív Pentax 645 SMC-FA 55 mm F2.8 je určený pre analógové aj digitálne kamery PENTAX 645.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vlastnosti

  • Ochrana proti prachu a počasia (AW)
  • Motor s priamym pohonom (SDM)
  • Systém Quick-Shift
  • Aero-Bright a SP nátery

Najmodernejšia optika
Vďaka vysoko výkonnému hybridnému asférickému optickému prvku vo svojej optike ponúka tento nový štandardný objektív výnimočný výkon pri rozlíšení obrazu s vynikajúcimi úrovňami jasu aj na okrajoch, pričom kompenzuje rôzne odchýlky na minimum. Všetky charakteristiky objektívu sú optimalizované pre digitálnu fotografiu. Napríklad obrazy vzplanutia a duchov sú minimalizované použitím exkluzívnych povlakov šošoviek na optické prvky a použitím antireflexných materiálov pre interiér hlavne objektívu. Výsledkom je, že tento objektív dokáže využiť plný potenciál digitálnej zrkadlovky PENTAX 645D. 

Univerzálny štandardný objektív
Po namontovaní na telese fotoaparátu PENTAX 645D ponúka tento štandardný objektív ohniskovú vzdialenosť 43,5 mm (vo formáte 35 mm), ktorý vytvára uhol pohľadu blízky uhla ľudského oka. Ako výsledok môže byť použitý pre mnoho rôznych druhov predmetov a aplikácií vrátane krajiniek a portrétov.

Spoľahlivá konštrukcia odolná proti prachu a poveternostným vplyvom
Pomocou siedmich špeciálnych uzáverov účinne zabraňuje vniknutiu prachu a vody do vnútra objektívu konštrukcia odolná proti prachu a počasie. Pripojením tohto objektívu k telu fotoaparátu PENTAX 645D je používateľ istý, že je odolný a spoľahlivý systém digitálnych zrkadloviek, ktorý vynikajúco pôsobí vo vonkajšom prostredí, dokonca aj v daždi alebo hmle, alebo v miestach, ktoré sú náchylné k postriekaniu alebo postriekaniu. 
Spoločnosť PENTAX plánuje používať označenie "AW" (All Weather) v názve produktu všetkých prachotesných stredne formátovaných vymeniteľných šošoviek odolných voči poveternostným vplyvom, ktoré sa budú predávať v budúcnosti. 

Aero Bright náter na výrazné zlepšenie popisu obrazu v podsvietení
Objektív je ošetrený originálnym atramentom PENTAX Aero Bright, ktorý prináša brilantné, vysokokvalitné zábery tým, že zabraňuje nepríjemným ohnivým a duchovým obrazom efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Tento exkluzívny náter, ktorý sa rodí ako ovocie pokročilej nanotechnológie spoločnosti PENTAX, účinne znižuje odrazivosť šošoviek a značne zvyšuje priepustnosť svetla tým, že na povrchu optického prvku vytvára vrstvu aerogélu s rovnomerným pórom. 

Zaoblená membrána na vytvorenie krásneho bokehu
Jedná sa o prvý stredne formátovaný vymeniteľný objektív PENTAX s úplne zaoblenou membránou. Vytvára prirodzený, krásny "bokeh" (out-of-focus rendition), pričom minimalizuje pruhový efekt bodových svetelných zdrojov. 

Hladký, tichý mechanizmus automatického zaostrovania SDM
Mechanizmus automatického zaostrovania SDM (Supersonic Direct-Drive Motor) funguje plynulo a ticho pomocou nadzvukového motora inštalovaného vo vnútri hlavne objektívu. 

SP náter na zablokovanie prachu a nečistôt
Predná plocha šošovky je ošetrená povlakom PENTAX-original SP (Special Protect), ktorý na povrch šošovky nanáša exkluzívnu zlúčeninu fluóru procesom depozície parou. Tento povlak SP nielenže účinne odpudzuje prach, vodu a mastnotu, ale tiež umožňuje ľahké otesenie odtlačkov prstov a kozmetiky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.