Showroom otvorený. Viac info >>

Fujifilm X-T30 telo + XF 16-80mm f/4 R O.I.S. WR, strieborný

Kód: AQ-F16643531
1 799 € 1 499 € bez DPH
Do 5 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

Fotoaparát FUJIFILM X-T30 spája funkcie vyvinuté počas štyroch generácií série X. Patrí sem zlepšená kvalita snímok a rýchlosť spracovania pomocou kombinácie najnovšieho snímača X-Trans™*CMOS 4 a procesor na spracovanie snímok v ešte kompaktnejšom a ľahšom tele.

pic_03

Detaily produktu

  • APS-C snímač X-Trans CMOS 4 s rozlišením 26,1 MPx 
  • 30 snímok za sekundu bez zatmenia hľadáčiku tzv. "blackout-u!
  • X-procesor 4 generácie
  • 2.16 milionové bodové automatické zaostrovanie
  • špičkový videozáznam v rozlíšení 4K /30P
  • rozšírené ISO 80-51200

26,1- megapixelový snímač a dokonalý procesor na spracovanie snímok

Fotoaparát FUJIFILM X-T30 je vybavený snímačom X-Trans CMOS 4 štvrtej generácie série X. Tento snímač s rozlíšením 26,1MP využíva jedinečné pole filtra farieb X-Trans na znižovanie posunutia farebných vzorov a nesprávnych farieb bez použitia optického filtra s nízkou priepustnosťou. Jeho konštrukcia s podsvietením zlepšuje kvalitu snímok a súčasne redukuje úrovne šumu a rozširuje citlivosť na ISO160.
Nový X-Processor 4 má dizajn quad-core, ktorý využíva plný potenciál snímača X-Trans CMOS 4. Táto kombinácia procesora a snímača je príčinou vylepšenia režimu simulácie filmu, ktorý umožňuje dosiahnuť bohatšie farby a tóny, ako aj výrazného zlepšenie schopnosti fotoaparátu sledovať pohyblivý objekt, rýchlejšieho a presnejšieho automatického zaostrenia a vylepšených vlastností videa 4K/30P.
 

Rýchlejší a presnejší výkon AF s mechanickou a elektronickou uzávierkou

Počet pixelov fázovej detekcie v símači sa zvýšil na 2,16 milióna a oblasť fázovej detekcie AF pokrýva na celý rámik (približne 100 %), čo umožňuje rýchle a presné automatické zaostrenie. Limit nízkeho množstva svetla pre fázovú detekciu AF sa rozšírili z + 0,5EV vo fotoaparátoch predchádzajúcej generácie na - 3,0EV. Dostupné režimy AF sú jednobodový režim AF na presné zaostrenie na jeden bod zaostrenia, zónový režim AF na snímanie pohybujúcich sa objektov a AF širokouhlého zobrazenia/sledovania. Každý možno kombinovať s režimami AF-S a AF-C na vytvorenie celkovo šiestich vzorov AF.
Fotoaparát FUJIFILM X-T30 dokáže snímať sekvenčne až do 8,0 rámikov/s v plnom rozlíšení pri použití mechanickej uzávierky a ponúka režim športového hľadáčika, ktorý sníma snímky v rámci orezanej oblasti predstavujúcej približne 16,6 megapixelov (1,25 x orezanie), označenej v rámci poľa hľadáčika tak, aby ste mohli kontrolovať pohyby objektu ešte predtým, ako sa dostane do snímacieho rámika. Pri použití elektronickej uzávierky fotoaparát FUJIFILM X-T30 podporuje vysokorýchlostné sekvenčné snímanie bez straty obrazu do 30 snímok/s*. Keď je zvolená elektronická uzávierka, môžete vybrať aj tichý režim.
Výkon sledovania AF pri detekcii tváre a očí je dvojnásobný oproti predchádzajúcim modelom. Fotoaparát FUJIFILM X-T30 zachováva presné zaostrenie na ľudí spredu alebo zboku pri scénach, ktoré sa ťažko sledujú. AF pri detekcii očí je podporovaný aj v režime AF-C, pri sledovaní zaostrenia očí objektu pri fotografovaní na výšku, ktoré zahŕňa pohyb. AF pri detekcií očí možno nakonfigurovať na prioritné zaostrenie na pravé alebo ľavé oko alebo na oko najbližšie k fotoaparátu. Je to výkonný nástroj pri fotografovaní na výšku, ktorý vyžaduje presnosť zaostrenia s plytkou hĺbkou poľa.
 

Záznam videa 4K/30P a digitálny zvuk s vysokým rozlíšením 

Vďaka snímaču snímok a procesoru 4. generácie fotoaparát FUJIFILM X-T30 obsahuje vynikajúce funkcie záznamu videa 4K. V skutočnosti vykonáva záznam v 6K (6240 x 3510) na docielenie vysokej kvality v 4K (3810 x 2160). Fotoaparát podporuje aj formát DCI (17 : 9), ktorý videám prepožičiava ešte výraznejší filmový vzhľad. Fotoaparát FUJIFILM X-T30 prispôsobuje záznam zvuku s vysokým rozlíšením bez potreby doplnkového príslušenstva. Podporované sú ak záznam F-Log a 4:2:2 10-bitový výstup prostredníctvom portu HDMI, vďaka čomu je tento fotoaparát vhodný na vytváranie profesionálnejších videí.

Funkcia AF pri detekcii tváre a očí je dostupná aj pri zaznamenávaní videa. Spolu s funkciou výberu tváre môžete počas zaznamenávania pomocou panela dotykovej obrazovky alebo páčky na nastavenie zaostrenia prepnúť na osobu, na ktorú sa má zaostriť.

Jedinečné režimy simulácie filmu

K dispozícii je celom 16 filmových simulácií dodávajúcich bohaté farby a tóny, ktoré odrážajú vaše kreatívne zámery, akoby ste prepínali medzi rôznymi typmi fotografických filmov. Táto funkcia je exkluzívne vo fotoaparátoch FUJIFILM a bola vyvinutá na základe filozofie spoločnosti týkajúcej sa prezentácie farieb a know-how zdokonaleného počas 80 rokov výroby fotografických filmov. Medzi dostupné režimy patria PROVIA a Velvia, ktoré sú pomenované podľa fotografických filmov FUJIFILM, ďalej ETERNA, ktorý napodobňuje tóny filmov, režim CLASSIC CHROME vhodný pre dokumentárne fotografie a dva typy monochromatických filtrov vrátane ACROS.

Fotoaparát FUJIFILM X-T30 ponúka rôzne efekty, ktoré možno kombinovať s režimami simulácie filmu za účelom vylepšenia kreatívneho výrazu vo farebných tónoch a gradáciách. Medzi dostupné špeciálne efekty patrí Efekt farieb Chrome, ktorý vytvára hlbšie odstupňovanie farieb v predmetoch s vysoko saturovanými farbami, ktoré sa ťažko fotografujú. Funkcia monochromatického nastavenia verne reprodukuje teplé a studené tóny čiernej na digitálnych fotografiách, čo sa dosahuje pomocou špeciálnych fotografických papierov a vývojok. Zrnitý efekt pridáva digitálnym fotografiám zrnitosť, ktorú typicky vidieť vo filmoch, s cieľom vytvoriť textúru podobnú analógovej. Fotoaparát poskytuje aj prostriedky na nastavenie zvýraznenia tónov, tónov tieňov, ostrosti a iných vlastností.

 

Fotoaparát X-T30 odráža filozofiu dizajnu série X 

Každý prvok dizajnu je vytvorený s ohľadom na fotografa – od prevádzky pomocou voličov po kompaktné, ľahké telo. Fotoaparát FUJIFILM X-T30 využíva najnovšiu generáciu snímača APS-C na zaznamenávanie každej snímky v najvyššej kvalite a má esteticky príjemný dizajn, ktorý evokuje vášeň pre zaznamenanie chvíle a pomáha ponoriť sa do sveta fotografie. 
Okrem toho fotoaparát obsahuje množstvo pohodlných funkcií, ako je dotykový zadný panel LCD a dobre skrytý integrovaný blesk.

Môžete si vybrať režim Manuálne na ručný výber nastavenia expozície, Priorita clony na stanovenie priority hĺbky poľa, Rozmazanie – efekt rozmazania pozadia snímky, Priorita rýchlosti uzávierky na zaistenie zachytenia pohybu v objekte alebo Program, kde výber clony a rýchlosti uzávierky prenecháte na fotoaparát. Vybrať si možno aj Pokročilý režim SR Auto na inteligentné, plne automatické snímanie.

Fujifilm Fujinon XF 16-80mm f/4 R OIS WR

Nový širokouhly zoom objektív Fujifilm Fujinon XF 16-80mm F4, poskytuje univerzálny rozsah (v prepočte 24-120mm), v kompaktnom tele, pri zachovaní vynikajúcej kvality obrazu. Fuji 16-80 je vhodný najmä na cestovanie, krajinu, fotografovanie ľudí, rodiny a všetky ostatné žánre. Objektív so štandardným zoomom, s rozsahom 16-80 mm zaisťuje maximálnu kvalitu obrazu vo svojej triede. Výkonný - 6-stopový OIS stabilizátor obrazu pre fotografovanie bez statívu Konštantná hodnota clony F4 v celej ohniskovej vzdialenosti 16-80 mm (ekvivalent 24-122 mm vo formáte 35 mm filmu
Objektív so štandardným zoomom, s rozsahom 16-80 mm zaisťuje maximálnu kvalitu obrazu vo svojej triede.
Výkonný - 6-stopový OIS stabilizátor obrazu pre fotografovanie bez statívu
Konštantná hodnota clony F4 v celej ohniskovej vzdialenosti 16-80 mm (ekvivalent 24-122 mm vo formáte 35 mm filmu

Minimálna vzdialenosť snímania 35 cm v celom rozsahu priblíženia, čo umožňuje maximálne zväčšenie záberu 0,25x a snímanie detailných záberov.
Hmotnosť iba 440 g, čo je približne o 40% menej, ako porovnateľný Full Frame objektív.

 

Objektív 16-80mm sa skladá zo 16 prvkov v 12 skupinách, vrátane troch asférických šošovkových prvkov a jednej ED asférickej šošovky. 
Použitím ED asférickej šošovky ako OIS šošovky je potlačené kolísanie aberácie spôsobené stabilizáciou obrazu.
Objektív je vďaka pokročilému systému ostrenia je vhodný aj na snímanie filmov.
Objektív je utesnený na 10 miestach, čo ho robí odolným voči poveternostným vplyvom a prachu. Je schopný prevádzky pri nízkych teplotách až -10°C.

Obsah balenia

Fotoaparát Fujifilm X-T30, objektív XF 16-80mm f/4 R OIS WR,  batéria NP-W126S, nabíjačka BC-W126, nabíjací kábel ,krytka tela, popruh,spona na uchytenie popruhu, 2x kovová spona,nástroj na uchytenie spony,dokumentácia: návod, záručné listy

 

Technické parametre

Rozlíšenie 26,1 mil. pixelov
Min. citlivosť ISO 80 / 100 / 125 / 200
Max. citlivosť ISO 12 800 / 25 600 / 51 200
Druh pamäti SDHC | SDXC | SD
Stabilizácia obrazu Podporované s objektívmi typu OIS
LCD obrazovka 3,0 palca, pomer strán 3 : 2, displej s farebnou dotykovou obrazovkou LCD s približne 1,04 mil. bodov 
Veľkosť snímača 23,5 mm × 15,6 mm (APS-C)
Druh snímača X-Trans CMOS 4
Režim zaostrovania Inteligentné hybridné AF (TTL kontrastný AF/TTL s fázovou detekciou AF)
Bajonet FUJIFILM X bajonet
Snímiek za sekundu 30 snímok/s 
Synchronizácia s bleskom 1/180
Záznam videa

4K (30obr./s) 4096 x 2160 / Full HD 1920 x 1080 (60obr./s.)

Rozhrania Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n), Bluetooth ver. 4.2, USB Typ-C, stereo mini konektor (mikrofón)/ø 2,5 mm, konektor na diaľkovú spúšť, HDMI mikro konektor Typ-D
Blesk -
Napájanie Batéria NP-W126S, nabíjačka BC-W126S

 

Dodatočné parametre

Kategória: Bezzrkadlovky Fujifilm
Hmotnosť: 0.01 kg
? Balenie: Telo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie