Hoya Skylight 1B HMC 67

296

Hoya Skylight filtre

Skylight filter s priemerom 67mm HMC kvality

  • 27 € bez DPH
  • Na objednávku
32 €
Kategória: OBJEKTÍVY A FILTRE
Priemer: 67mm
 
 

Všetky Hoya filtre sú vyrobené z filtrového optického skla nazývaného niekedy aj vodné sklo. Na dosiahnutie perfektne hladkého a rovného povrchu sú plochy brúsené a leštené.
Hoya používa výhradne hliníkovú konštrukciu, pretože je dosť pevná a húževnatá. Filtre Hoya ponúkajú v troch verziách:


Standard (single layer coating) - Tieto majú nanesenú jednu antireflexnú vrstvu z oboch strán filtra, čo potlačuje odrazy a zvyšuje prenos svetla.

HMC (Hoya multi-coating) - Poskytujú vyššiu kvalitu pre profesionálne použitie. Tieto filtre majú 3 antireflexné vrstvy z každej strany čo ešte viac redukuje odrazy svetla od povrchu skla na výsledných 1 až 2%. To znamená, že filter prepustí 98 až 99% svetla ktoré dopadne na jeho povrch. Väčšina Hoya filtrov sa ponúka v tejto verzii.


S-HMC (Super Hoya multi-coating) - Tieto filtre ponúkajú neprekonaný výkon v prenose svetla a vo farebnej vyrovnanosti. Táto línia filtrov má 5+1 vrstvový antireflexný systém na každej strane skla: 5 antireflexných vrstiev plus 1 vrchnú vrstvu odolnú proti poškriabaniu. Tieto filtre majú jeden z najlepších antireflexných systémov v súčasnosti, až 99,7% (!) prenos svetla, čo znižuje odrazy svetla od povrchu skla na 0,3%!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.