Feiyu Tech G5

Kód: AQ-FE70394
199 € 166 € bez DPH
Dočasne nedostupné
Môžeme doručiť do:
9.4.2020

Vode-odolný stabilizátor športových kamier FY G5 s 3-osým stabilizačným systémom. 

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

Vode-odolný stabilizátor športových kamier FY G5 s 3-osým stabilizačným systémom. Stabilizátor vyhladí trhavé pohyby vo výslednom zázname. Dokáže eliminovať aj chvenie rúk a otrasy spôsobené chôdzou, alebo behom.
Stabilizator

Detaily produktu

 • 3-osý stabilizátor so zdokonalenými krokovými elektromotormi 
 • veľká kompatibilita s väčšinou športových kamier na trhu
 • vyrobený z hliníku, čím sa zabezpečila nízka hmotnosť a vysoká odolnosť
 • odolný voči ošpliechaniu vodou alebo dažďu
 • technológa Hollow Magnet Sensor
 

3-osý stabilizátor pre športové kamery Feiyu Tech G5

Spoločnosť Feiyu Tech priniesla na trh s jednoručnými stabilizátormi kamier model G5, ktorý je oproti ostatným kamerovým gimbalom skutočne výnimočný. Jeho telo dokáže odolávať vode, táto vlastnosť bola doposiaľ absolútne nevídaná. Vývoj neostal iba pri odolnosti rukoväte a krokových motorov. Druhá generácia prináša zdokonalené krokové elektromotory, ktoré vám nebudú svojím zvukom kaziť videozáznam, pričom ich výkon a rýchlosť postačuje aj na natáčanie športových záberov. 

Kompatibilita kamerového stabilizátora FY G5

Stabilizátor obrazu G5 je určený pre použitie výhradne so športovými kamerami. S každou športovou kamerou bude zaobchádzané iným spôsobom. Kým jednej nebude hroziť žiaden tvrdý pád, ďalšia môže byť vystavená skutočne náročným podmienkam a otrasom počas natáčania dynamických športových záberov. 
Feiyu Tech G5 disponuje držiakom kamery, ktorý dokáže udržať vašu športovú kameru v stabilizátore aj pri nepríjemnom páde. Držiak využíva jednoduchý rám v tvare U, ktorý sa doťahuje dvoma skrutkami.
Toto riešenie je veľmi bezpečné a zároveň rieši problém s kompatibilitou. Znamená to, že tento kamerový gimbal môžete využívať s väčšinou športových kamier na trhu, ako sú GoPro, Xiaomi,SJCam, Garmin, Niceboy a ďalšie. 
 

Telo a materiály

Telo stabilizátora G5 pozostáva z úzkej rukoväte a samotného 3-osého stabilizačného systému. Celý stabilizátor je vyrobený z hliníku, čím sa zabezpečila nízka hmotnosť a vysoká odolnosť. Samotná rukoväť je veľmi pohodlná na držanie v ruke. Nebudete mať pocit, že Vám môže vykĺznuť z ruky vďaka tenkej protišmykovej vrstve. Táto vrstva zároveň chráni stabilizátor pred prehriatím sa na slnku.
To najdôležitejšie je, že Feiyu Tech G5 môžete používať aj v silnom daždi, na lyžovačke, alebo v akomkoľvek vlhkom prostredí. Dokáže odolávať aj prachu a iným drobným nečistotám, ktoré môžu bežnú elektroniku poškodiť. Nesmieme zabudnúť, že G5 nie je vodotesný! Priame ponorenie pod vodnú hladinu ho môže poškodiť, ale aj napriek tomu umožní využívať vodotesnosť športových kamier a nebudete obmedzený počasím.

Ovládanie kamerového stabilizátora FY G5

Na rukoväti nájdete 3 tlačidlá a joystick pohyblivý v 4 smeroch. Joystickom dokážete polohovať kameru vo všetkých smeroch. Takéto ovládanie je veľmi citlivé, presné a nevyžaduje zbytočné pohyby ruky, ktoré by mohli spôsobovať zbytočné trasenie vo výslednom zázname. Tlačidlo priamo pod joystickom umožňuje prepínanie medzi troma režimami stabilizátora:

 

 • Jedno stlačenie: Možnosť otáčania kamery v panoramatickej rovine. Natočenie kamery v smero hore / dole nie je možné.
 • Dvoj stlačenie: Možnosť otáčania kamery v panoramatickej rovine s možnosťou natočenie kamery hore a dole. 
 • Trojité stlačenie: Kamera sa otočí o 180°. 
 • Držanie tlačidla pokiaľ červené svetlo rýchlo nebliká: Pohotovostný režim.


Posledné najmenšie tlačidlo okamžite otočí kameru priamo na Vás. Táto funkcia je užitočnejšia ako by sa mohlo zdať. Predstavte si situáciu, že chcete dostať do záberu aj seba, kamera je zameraná na konkrétny cieľ a vy začnete otáčať stabilizátorom aby ste ju otočili. Pravdepodobne sa Vám to nepodarí. Pokiaľ stlačíte toto tlačidlo, kamera sa v okamihu otočí presne o 180° bez akýchkoľvek komplikácií. Po uvoľnení tlačidla sa kamera vráti do pôvodnej polohy.

Na zadnej strane kamerového stabilizátora G5 nájdete posledné tlačidlo na ovládanie. Ide o spúšť, jej význam si vysvetľovať asi nemusíme, ale má aj niekoľko funkcií navyše. Pokiaľ „spúšt“ stlačite počas natáčania zablokuje motory stabilizátora tak, aby kamera smerovala vždy na jeden bod. Ďalšou možnosťou je kombinácia tlačidla „spúšte“ a joysticku, čím aktivujete zoom a môžete približovať, alebo oddialiť detaily bez toho aby ste sa dotkli kamery.  

 

Mobilná aplikácia a diaľkové ovládanie

Bezplatná aplikácia Feiyu Tech umožňuje pripojenie mobilného telefónu k stabilizátoru G5. Pomocou tejto aplikácie budete môcť stabilizátor aktualizovať, kalibrovať a samozrejmenastavovať jeho jednotlivé parametre: 
 • Sila motorov
 • Dead zone – ide o počiatočné stabilizovanie pri prudkých pohyboch, inak jemnosť, alebo vyhladenie v zábere. 
 • Rýchlosť sledovania pohybu 

Cez mobilnú aplikáciu môžete stabilizátor aj ovládať, čiže mobilný telefón slúži aj ako diaľkový ovládač. Tuto funkciu využijete predovšetkým pri statických záberoch, alebo počas natáčania z ťažko prístupných miest.

Elektromotory a rovnovážna poloha kamery

Výrobca zjednodušil stabilizačné rameno na minimum súčiastok, pričom dosiahol vyššiu životnosť a odolnosť. Fakt, že každá športová kamera disponuje inou hmotnosťou vyriešili jednoducho, ale praktický. Stačí ak použijete protizávažie, ktoré sa nachádza už v základnom balení kamerového stabilizátora. Predošle generácie stabilizátorov používali elektromotory, ktorých chod bolo počuť aj vo video zázname. Túto chybu samozrejme odstránili použitím vlastných krokových elektromotorov s použitím technológie Hollow Magnet Sensor.

Príslušenstvo

Na rukoväti G5 nájdete 2 statívove závity pre montáž príslušenstva. Prvý sa nachádza na spodnej časti rukoväte, druhý na bočnej strane. K stabilizátoru tak môžete pripevniť rôzne príslušenstvo od statívov, selfie tyčí, suction cupov až po rôzne držiaky atď. Vďaka bočnému držiaku ho môžete bez problémov pripevniť aj k hrudnému držiaku, alebo priamo na ruksak. 

Výdrž batérie:

G5 má vysoko výkonnú batériu ICR 22650, ktorá ponúka 8 hodín stabilnej pracovnej doby. Je ľahko dobíjateľná a vymeniteľná. Stabilizátor môžete nabíjať aj z externých powerbankov. 

Obsah balenia

Feyiu Tech G5, závažie, púzdro, USB - C, USB - B, 2x náhradné skrutky, napájací kábel, batéria
 

Technické parametre

Veľkosť: 85mm x 79mm x 246mm
Kompatibilita: GoPro HERO5 / HERO4 / HERO3 / Xiaomi YI 4K/ 4K+ a ostatní sportovní kamery
Titling Angle: 360°
Rolling Angle: 245°
Panning Angle: 360°
Rýchlosť náklonu: 2°/s – 75°s
Rýchlosť otáčania: 3°/s – 150°/s
Upgrade firmwaru: Áno
Nabíjanie športovej kamery: Áno
Vertikálne natáčanie: Áno
Nastavovanie cez mobilnú aplikáciu: Áno
Kompatibilný s príslušenstvom: Áno
Úprava ťažiska: Protiváha / závažie
Odolnosť voči ostriekaniu vodou: Áno (Nikdy neponárajte stabilizátor do vody)
Výdrž batérie: 8h
Hmotnosť:  271g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.