Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Canon EOS M5 Telo

Kód: AQ-C1279C041
689 € 574 € bez DPH
Skončil predaj
Predĺžená záruka

Detailné informácie

Podrobný popis

Canon EOS M5 Telo 

Canon EOS M5 je dlho očakávanou vlajkovou loďou rady systémových fotoaparátov Canon EOS M, ktorá vychádza z osvedčeného modelu Canon EOS M3 a prináša okrem zásadných vylepšení v rýchlosti zaostrenia aj výbornú ergonómiu a praktickosť ovládania. Canon osadil novinku úplne novým 24,2MPix APS-C snímačom technológie Dual Pixel CMOS AF, ktorý umožňuje rýchle, presné a plynulé automatické zaostrovanie vďaka zabudovaným pixelom fázovej detekcie. Okrem toho je novinka vybavená výborným elektronickým OLED hľadáčikom veľkosti 0,39 a rozlíšením 2 360 000Pix s možnosťou korekcie dioptrií a 100% pokrytím zobrazenia fotografovanej scény. Fotoaparát je osadený overenou päticou Canon Hot-Shoe na externé blesky rady Speedlite EX, ktorá je vybavená dátovým rozhraním pre ďalšie externé elektronické príslušenstvo. Bohatá výbava fotoaparátu je podporená novým procesorom spracovania obrazu DIGIC 7, novým 49 bodovým hybridným zaostrovaním AFIII, vstavanou Wi-F s podporou NFCi a výklopným dotykovým 3,2“ displejom technológie sRGB ClearView II (TFT) s rozlíšením 1 620 000Pix a pomerom strán 3:2.


Kompaktný ergonomický dizajn a vynikajúca obrazová kvalita:
Vďaka veľkému APS-C Dual Pixel CMOS AF snímaču s rozlíšením 24,2 Mpix a obrazovému procesoru DIGIC 7 Vás už nebude pri fotografovaní nič limitovať. Nebude pre Vás problém spraviť technicky dokonalé fotografie ani pri nízkej hladine osvetlenia. Zachytávajte fotografie doslova presiaknuté jasom a farbami, ktoré je možné tlačiť až do formátu A1 s fascinujúcou úrovňou detailov. 24,2-megapixelový snímač s veľkosťou APS-C má rovnaké rozmery ako snímače použité v digitálnych zrkadlovkách z radu EOS a ponúka rovnako strhujúcu kvalitu obrazu a to všetko v malom kompaktnom tele.

Vždy správne nastavenia:
V prípade, že nie ste práve najskúsenejší fotograf a na manuálne režimy si ešte netrúfate, môžete využiť skvelú funkciu nového systémového fotoaparátu Canon EOS M5 a zapnúť funkciu automatického rozpoznávania fotografovanej scény. Vy sa už potom len sústredíte na tvorbu dokonalej kompozície fotografie. Technológia inteligentného automatického výberu scény systémového fotoaparátu Canon EOS M5 automaticky analyzuje objekt z hľadiska farieb, jasu a pohybu, pričom dokonca dokáže rozpoznať prítomnosť ľudí v zábere. Tieto informácie sa používajú na výber najvhodnejších nastavení fotoaparátu, aby ste dosiahli najlepšie možné výsledky.

Sloboda vlastného prejavu:
Systémový fotoaparát Canon EOS M5 prináša obrazovú kvalitu digitálnych zrkadloviek do kompaktného prevedenia, ktoré môžete mať neustále so sebou a vziať ho kamkoľvek. Vymieňajte objektívy EF-M podľa potreby a ak by ste v ponuke novej rodiny objektívov EF-M nenašli objektív s potrebným ohniskom a svetelnosťou tak použite adaptér EF-EOS-M za pomoci, ktorého nasadíte ktorýkoľvek objektív zo širokánskej rodiny objektívov EF a EF-S. Adaptér je vybavený premostením kontaktov objektívu a tela fotoaparátu a okrem tvarového prepojenia objektívov EF a EF-S slúži na ich uchytenie v správnej vzdialenosti od roviny snímača čím zachováva zhodný crop. faktor 1,6x aký je obvyklý u APS-C zrkadloviek EOS.

Nespútané možnosti kreativity:
Systémový fotoaparát Canon EOS M5 je tým pravým nástrojom pre kreatívne založených nadšencov fotografie. Vďaka svojej koncepcii s veľkým CMOS snímačom veľkosti APS-C, rýchlej elektronicky riadenej štrbinovej uzávierke (až 1/4000s – 30s), manuálnym režimom (P,A,S,M), štandardnej Hot-Shoe pätici blesku a možnosti využitia širokej palety objektívov EF, EF-S a EF-M Vám a Vašej kreativite už nič nestojí v ceste za hraním sa so svetlom, hĺbkou ostrosti a neskutočnými zábermi. Vytvárajte nádherné zábery s malou hĺbkou ostrosti, kde od jemne rozostreného pozadia je objekt záujmu krásne oddelený zaostrením. Týmto dosiahnete profesionálny vzhľad, ktorý zaručene neostane bez povšimnutia. Využívajte aj ďalšie tradičné fotografické techniky a pokročilé kreatívne efekty obsluhované rýchlymi a jednoduchými ovládacími prvkami.

Jednoduché použitie. Vynikajúce výsledky:
Veľký výklopný dotykový LCD displej typu Clear View II (TFT) s uhlopriečoku 8 cm (3,2”), rozlíšením 1 620 000Pix, pomerom strán 3:2 ponúka intuitívne ovládanie prostredníctvom funkcií ponuky, ako aj možnosť zaostrovania a snímania jedným poklepaním. Vďaka tomuto veľkému dotykovému LCD displeju a v kombinácii s ergonomicky umiestnenými ovládacími tlačidlami budete schopný svoj Canon EOS M5 ovládať rýchlo a ľahko tak, že maximum svojej pozornosti budete sústreďovať na vlastnú tvorivosť a komponovanie fotografie.

Atmosférické fotografie pri slabom osvetlení:
Canon EOS M5 si zachováva prvotriedny výkon aj v podmienkach so slabým osvetlením. Hybridné automatické zaostrovanie je zárukou dokonale ostrých fotografií, kým vyhodnocovacie a meranie expozície volí najoptimálnejšiu rýchlosť uzávierky a clony. Snímanie fotografií z ruky pri nízkej hladine osvetlenia bez použitia externého blesku, alebo statívu už pre Vás nebude problémom vďaka maximálnej citlivosti snímača ISO 12 800 (s možnosťou rozšírenia až na ISO 25 600).

Natáčanie videosekvencií:
Natáčajte videá v rozlíšení Full-HD (1920x1080/60p) v profesionálnej kvalite za pomoci systémového fotoaparátu Canon EOS M5. Vychutnávajte si dokonalú kvalitu obrazu (dokonca aj pri slabom osvetlení) a objavujte nové tvorivé prístupy. Zdokonaľte svoje videá s funkciou Video Snapshot (Video momentka). Nakrúcajte sériu krátkych klipov v dĺžke 2, 4 alebo 8 sekúnd a prehrajte ich spolu ako videoprezentáciu v jednom videosúbore.

Vstavaná Wi-Fi s podporou technológie NFC:
Fotoaparát je vybavený vstavanou Wi-Fi s podporou technológie NFC, ktorá vám umožní jednoducho a rýchlo bezdrôtovo prenášať fotografie a videá z vášho fotoaparátu do iného zariadenia vybaveného Wi-Fi (mobilný telefón, tablet, PC). Okrem jednoduchého a bezproblémového zdieľania vašej tvorby je možné prostredníctvom vstavanej Wi-Fi fotoaparát na diaľku ovládať. Stačí vám k tomu aplikácia do vášho inteligentného zariadenia (mobilný telefón/tablet), ktorú si jednoducho stiahnete a nainštalujete.

 

Charakteristiky systémového fotoaparátu Canon EOS M5:
• Nekompromisná kvalita digitálnej zrkadlovky v kompaktnom prevedení
• 24,2 Mpix Dual Pixel CMOS AF snímač veľkosti APS-C
• Obrazový procesor typu DIGIC 7
• Sekvenčné fotografovanie frekvenciou 7 sn./s. v RAW formáte so zaostrením medzi zábermi
• Sekvenčné fotografovanie frekvenciou 9 sn./s. s počiatočným zaostrením.
• Natívna citlivosť v rozsahu ISO100 – 12800, rozšíriteľná na ISO25600
• Možnosť fotenia do nekomprimovaného formátu RAW(14bit), RAW + JPEG
• Možnosť výberu farebných priestorov sRGB a Adobe RGB
• Vstavaný elektronický OLED hľadáčik veľkosti 0,39 s rozlíšením 2 360 000Pix
• Možnosť použitia rôznych objektívov z rodiny EF-M
• Možnosť nasadenia objektívov EF a EF-S za pomoci adaptéra EF-EOS M
• Možnosť budovania svojho vlastného systému pomocou rozsiahleho príslušenstva
• Elektronicky riadená štrbinová uzávierka (1/4000 s – 30s)
• Automatické zaostrovanie pomocou Dual Pixel CMOS AF s 49 AF bodmi a face detection
• Canon Hot-Shoe pätica s dátovým rozhraním pre použitie bleskov a príslušenstva
• Prenos E-TTL II pomocou kontaktov a synchornizačný čas blesku až 1/200 s
• Video v rozlíšení Full-HD s režimom Video Snapshot (Video momentka)
• Stabilizácia videa aj pre objektívy bez stabilizácie
• Výklopný dotykový 3,2“ LCD displej typu Clear View II (TFT) s rozlíšením 1 620 000 Pix
• Inteligentný automatický výber scény
• Vytvárajte rozostrené pozadia a zanechajte tak skvelý dojem
• Atmosférické fotografie pri slabom osvetlení
• Vstavaná Wi-Fi s podporou technológie NFC

 

Predstavenie fotoaparátu EOS M5 od CANON

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavuje svoj nový systémový fotoaparát EOS M5, ktorý v sebe spája úžasné možnosti digitálnych zrkadloviek s pohodlím kompaktného tela. Fotoaparát EOS M5 je prvý zo systému EOS, ktorý využíva obrazový procesor DIGIC 7 spoločnosti Canon. Nový model sa môže pochváliť radom špičkových technológií pre spracovanie obrazu vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov alebo automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Kompaktný EOS M5 tak umožňuje tvorbu presných a ostrých fotografií i dynamických videozáznamov, a ocenia ho teda i špičkoví fotografi. Ako alternatíva k digitálnym zrkadlovkám strednej triedy predstavuje EOS M5 v produktovom rade systémových fotoaparátov značky Canon prelomový model. 

Skvelé možnosti, presnosť i výkon 

Canon EOS M5 zaznamenáva i veľmi drobné rozdiely v jednotlivých farbách a svetlách – za nádherným podaním výstupov stojí obrazový procesor DIGIC 7, ktorý má dostatočný výpočtový výkon na elimináciu šumu a vytváranie snímok s podrobnými detailmi i bohatými tónmi. Súčasťou nového fotoaparátu je i technológia CMOS AF s duálnymi pixelmi, ktorá prináša rýchle a presné zaostrovanie typické pre digitálne zrkadlovky a umožňuje zachytiť akýkoľvek spontánny okamih. A vďaka prostriedkom procesoru DIGIC 7 pre sofistikované rozpoznávanie a sledovanie objektov môžu používatelia predmet svojho záujmu udržať v zábere presnejšie a dlhšie, ako v prípade vytvárania fotografií, tak i nakrúcania videí. Vyšší výkon a lepšie výstupy robia z obrazového procesoru DIGIC 7 najlepšieho partnera pre všetkých autorov – od fotografov na rodinných dovolenkách až po filmárov usilujúcich sa o jedinečné profesionálne snímky. 

Srdcom nového fotoaparátu je snímač s rozlíšením 24,2 megapixelov, ktorý pre zber svetla využíva mikrošošovky umiestnené pri sebe bez akýchkoľvek medzier. Táto technológia zvýšenia citlivosti umožňuje maximálne využitie plochy snímača pri súčasnom znížení digitálneho šumu. Canon EOS M5 je teda ideálny i pre zachytenie okamihov počas žiarivých letných dní a objektov v protisvetle. Technologicky je snímač podobný tomu z oceňovanej digitálnej zrkadlovky EOS 80D a zlepšuje dynamický rozsah i editačné možnosti – výsledné snímky tak môžu obsahovať nádherné tiene i perfektný kontrast. Vďaka formátu APSC je EOS M5 skvelý v situáciách, ktoré vyžadujú malú hĺbku ostrosti, ako je to napríklad pri portrétovej alebo tvorivej fotografie. Používatelia tak môžu skutočne ľahko dosiahnuť veľmi pôsobivé efekty. Skvelá je i citlivosť ISO – už v základnom nastavení má dostatočnú maximálnu hodnotu 25 600, a Canon EOS M5 je teda ideálnym nástrojom pre vytváranie perfektných záberov pri zlých svetelných podmienkach i pri hraní sa so svetelnými efektami. 

Používatelia síce majú svoj fotoaparát plne pod kontrolou, no napriek tomu je to s niektorými objektami a situáciami zložitejšie – či už ide o divokú zver v pohybe alebo o športové okamihy. Odborníci spoločnosti Canon pamätali i na tieto prípady. Fotoaparát EOS M5 je možné začať používať ihneď po jeho zapnutí a navyše umožňuje kontinuálne snímanie  s rýchlosťou 7 snímok za sekundu (9 snímok za sekundu v prípade pevného zaostrenia). Vďaka päťosej stabilizácii obrazu si nový model poradí i s pohybmi fotoaparátu v priebehu nakrúcania videí a výsledné zábery vo Full HD rozlíšení pri rýchlosti 60p tak nie sú roztrasené – a to i v prípade objektívov bez stabilizácie. Canon EOS M5 ale plne využíva i objektívy s podporou technológie dynamického IS, vďaka ktorej sú výsledné snímky ešte lepšie.  

Používateľ na prvom mieste

Canon navrhol fotoaparát EOS M5 od základu tak, aby naplnil osekávania používateľov a ponúkol im maximálne pohodlie. Napríklad s cieľom umožniť ovládanie typické pre digitálne zrkadlovky umiestnil do stredu zadnej strany tela veľký elektronický hľadáčik, ktorý sa môže pochváliť vysokým rozlíšením i skvelou obnovovacou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Funkciu hľadáčika perfektne dopĺňajú i možnosti dotykového LCD displeja – tento prístupový portál k akémukoľvek nastaveniu je možné pri pohľade do hľadáčika používať ako touchpad, ktorý umožňuje palcom meniť bod alebo zónu automatického zaostrovania. Ide o vylepšenie, ktoré perfektne napodobňuje multifunkčný ovládač (joystick) na digitálnych zrkadlovkách. Súčasťou tela s prvotriednou povrchovou úpravou je i niekoľko užívateľsky nastaviteľných tlačidiel pre maximálnu kontrolu nad fotoaparátom, a to vrátane nového voliča, ktorý umožňuje palcom meniť parametre expozície. Canon EOS M5 je navyše skutočne univerzálny – s upevňovacím adaptérom EF-EOS M je totiž možné použiť viac ako 80 objektívov systému EF, a to bez negatívnych dopadov na výkon alebo kvalitu.

Neustále v spojení 

Canon EOS M5 popri Wi-Fi a NFC podporuje i technológiu Bluetooth, ktorá umožňuje neustále prepojenie fotoaparátu so smartfónom alebo tabletom. Z týchto zariadení môžu používatelia snímky prehliadať a kopírovať bez toho, aby museli fotoaparát vybrať z brašne – k prepojeniu na WiFi komunikáciu dôjde celkom  automaticky. Technológia Bluetooth navyše umožňuje premeniť chytré zariadenia na jednoducho použiteľné a energeticky nenáročné diaľkové ovládanie pre vzdialené fotografovanie alebo zachytenie scén, ktoré vyžadujú rýchle stisnutie spúšte – napríklad pri fotení divokej zveri.  

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Archív produktov
Hmotnosť: 0.01 kg
? Balenie: Telo
Formát snímača: APS

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: