Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Fujifilm X-T10 telo

Kód: AQ-F16470128
699 € 583 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

Fujifilm X-T10 telo


Fujifilm FinePix X-T10 je úplne novou modelovou radou systémových fotoaparátov X, ktorá kombinuje všetky osvedčené prvky súčasných modelov a pridáva k tomu nové. Fujifilmu sa toto všetko podarilo vložiť do veľmi kompaktného kovového tela s vydareným retro dizajnom. Z osvedčených komponentov nájdete vo fotoaparáte 3“ výklopný TFT LCD displej s rozlíšením 920 000 Pix, Wi-Fi modul (pre zjednodušenie zdieľania multimediálneho obsahu a pridávanie GPS dát do fotografií vďaka smartphonom) a samozrejmosťou je aj X-Synchro konektor pre blesky Fujifilm a bajonet X, pre použitie všetkých v súčasnosti vyrábaných objektívov Fujinon XF a XC. Medzi úplne nové prvky patrí nový elektronický hľadáčik technológie OLED s mimoriadne veľkým zväčšením (až 0,62x), rozlíšením (2,36 MPix) a ultra rýchlou obnovovaciou frekvenciou (0,005s), ktorý je svojimi vlastnosťami skutočne unikátny v rámci toho s čím sa v súčasných digitálnych fotoaparátoch môžete stretnúť. Okrem toho je vo fotoaparáte použitý inovovaný 16,3Mpix X-Trans II CMOS snímač formátu APS-C (použitý už v modeloch X-T1/X-E2/X-M1/X100s/X100T), ktorý má zabudované zaostrovacie senzory fázovej detekcie pre rýchle automatické zaostrovanie (iba 0,08s). Nový autocokus modelu X-T10 umožňuje tradičné jednorazové 49-bodové ostrenie, ktoré sa vyznačuje rýchlosťou a presnosťou, a ďalej dva nové režimy: zónový a široký so sledovaním, v ktorých je možné pohyblivé objekty sledovať vo väčšom 77-bodovom poli, čo značne uľahčuje zachytávanie objektov. Naň potom priamo nadväzuje špičkový obrazový procesor EXR Processor II, ktorý zaručuje mimoriadne rýchle procesy spracovania a ukladania fotografií čo umožňuje fotografovať rýchlosťou až 8 obr./s v plnej kvalite. Vďaka kombinácii snímača osadeného senzormi fázovej detekcie a novému EXR Procesora II je inteligentný hybridný systém automatického zaostrovania (Inteligent Hybrid Auto Focus), dvakrát rýchlejší ako v modeli FinePix X-E1/E2.

Hlavné črty fotoaparátu Fujifilm X-T10:
Retro dizajn fotoaparátov FinePix X v ľahkom kompaktnom tele:
Ľahké a kompaktné telo fotoaparátu bolo koncipované tak, aby sa zachovali všetky charakteristické prvky rady FinePix X. Horná a spodná časť sú vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je ľahká a zároveň veľmi odolná. Na hornej časti sú umiestnené tri hliníkové otočné voliče pre nastavenia clony, času expozície a funkcií fotoaparátu bez toho, aby odvádzali pozornosť od fotografovaných objektov. Na zadnej strane fotoaparátu sa nachádza 3“ výklopný LCD displej s rozlíšením 920 tisíc bodov. Volič režimov umožňuje prejsť do plne automatického pokročilého režimu SR AUTO. V tomto režime fotoaparát sám nastavuje parametre optimálne pre fotografovanie danej scény a maximálne uľahčuje fotografovanie.
Fotoaparát je možné prispôsobiť vašim individuálnym potrebám pomocou nastavenia dvoch otočných rollerov a siedmich funkčných tlačidiel. V strede hornej časti sa nachádza vstavaný výklopný blesk. Vďaka technológii Super Intelligent Flash nastavuje blesk automaticky intenzitu svetla pre danú scénu.

Špičkový „real time“ elektronický hľadáčik:
Fotoaparát FinePix X-T10 je vybavený mimoriadne kvalitným elektronickým hľadáčikom s OLED technológiou displeja. Nový hľadáčik ponúka mimoriadne veľké zväčšenie obrazu a to až 0,62x. Pri tomto zväčšení ponúka hľadáčik 30° (diagonálny) široké zorné pole. Rozlíšenie OLED displeja je rovnako mimoriadne – až 2,36MPix, teda rovnaké ako u fotoaparátu FinePix X-T1 a X-E2. Nový hľadáčik dostal do vienku prezývku „real time“, ktorá má pomenovať novú unikátnu vlastnosť – doslova bleskovú odozvu hľadáčika (opozdenie iba 0,005s), zabezpečenú vysokou obnovovaciou frekvenciou. Hľadáčik disponuje 100% pokrytím uhla záberu a mimo túto plochu na bočných lištách zobrazuje všetky dôležité expozičné údaje, ako aj ďalšie potrebné informácie, vďaka čomu sa pri tvorbe fotografie budete môcť plne sústrediť na komponovanie záberu, bez toho aby ste fotoaparát museli skladať dole z oka. Hľadáčik podporuje správne otočenie informácii zobrazovaných v hľadáčiku, v závislosti na tom či fotografujete na výšku, alebo na šírku. Rovnako umožňuje v režime „DUAL“ zobraziť pri režime manuálneho ostrenia obraz rozdelený na bežný pohľad na fotografovanú scénu (pre tvorbu kompozície) a zároveň pohľad na pomocné okno fázovej detekcie tzv. Focus Assist (Focus Peaking a Digital Split Image Focus), takže manuálne ostrenie pomocou hľadáčiku je mimoriadne presné a ľahké. Okrem režimu „DUAL“ umožňuje hľadáčik použiť aj režim „FULL“ pri ktorom zobrazovaný obraz v hľadáčiku umožňuje maximálne využiť jeho zobrazovaciu plochu tak že pre informácie zobrazované hľadáčikom ostane iba úzky zobrazovací pás nad a pod hlavným obrazom.

Spojenie snímača X-Trans™ CMOS II s procesorom EXR Processor II zaisťuje výnimočnú kvalitu obrazu a rýchlosť snímania:
Fotoaparát je vybavený snímačom Fujifilm APS-C X-Trans™ CMOS II s rozlíšením 16,3 MPix. Unikátny snímač s náhodným rozložením farebných filtrov redukuje vznik moiré a zamedzuje chybnému zobrazovaniu farieb bez nutnosti použitia optického nízkofrekvenčného filtra. Použitie nízkofrekvenčného filtra totiž zhoršuje kvalitu obrazu. Bez neho sa do snímača dostáva viac svetla. Snímač spolupracuje s procesorom EXR Processor II, ktorý spracováva obraz, a zaisťuje tak vysoké rozlíšenie s nízkou hladinou šumu. Snímač fotoaparátu umožňuje nastavovať natívnu citlivosť ISO v rozsahu od ISO 200 až po ISO 6400. Keď je to potrebné je možné tento rozsah rozšíriť až na ISO 100 až ISO 51200 *5. Aj pri vysokej citlivosti zostáva hladina šumu nízka a čierne odtiene si zachovávajú svoju intenzitu, čo rozširuje možnosti fotenia pri slabom osvetlení.
Fotoaparát je vybavený optimizérom modulácie objektívu (Lens Modulation Optimizer - LMO)*6, ktorý vďaka použitej technológii spracovania obrazu zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu fotografií. Optimalizátor využíva výkon a optickú charakteristiku používaného objektívu a koriguje tak optické chyby ako je difrakcia*7 a zabezpečuje ostrosť po celej ploche záberu a realistický 3D efekt.
Výnimočnú rýchlosť autofocusu (0,06 s *8) dosahuje fotoaparát vďaka systému AF fázovej detekcie, ktorý je súčasťou snímača. Fotoaparát vybavený rýchlym procesorom EXR Processor II sa spustí za necelých 0,5 s *9, oneskorenie uzávierky je len 0,05 s a odstup vo fotení záberov 0,5 s*10.

Nový AF systém umožňujúci zónový režim a široký režim so sledovaním:
Nový autofocus systém umožňuje tradičné jednorazové 49-bodové ostrenie, ktoré sa vyznačuje rýchlosťou a presnosťou, a dva nové režimy: zónový a široký so sledovaním, v ktorých je možné pohyblivé objekty sledovať vo väčšom 77-bodovom poli ostriacich bodov. V zónovom režime AF body možno vybrať oblasti po 3x3, 5x3 alebo 5x5 bodov.
V režime AF-C fotoaparát neustále sleduje objekt nachádzajúci sa v strede danej oblasti.
Široký režim so sledovaním spája výhody širokého režimu (v nastavení AF-S), v ktorom fotoaparát automaticky nachádza a sleduje AF body, a režim sledovania s predvídaním (v nastavení AF-C), pri ktorom fotoaparát sleduje objekt na celom 77-bodovom poli.
V režime jednorazového zaostrenia je pole ostrosti rozdelené na menšie časti pre presné určenie vzdialenosti od objektu a zvýšenú presnosť zaostrenia.
Rozsah funkcie systému autofocus s fázovou detekciou vstavaného do snímača bol zmenený z 2,5 EV na 0,5 EV. Vďaka tomu autofocus s fázovou detekciou pracuje rýchlo aj pri slabom osvetlení aj v prípade objektov s nízkym kontrastom. Fotoaparát ponúka aj autofocus s detekciou oka, ktorý automaticky vyhľadáva ľudské oči a nastavuje na nich zaostrenie. Táto funkcia uľahčuje nastavenie ostrosti na očiach aj v sťažených podmienkach, napríklad pri portréte s veľmi širokou clonou a silným efektom bokeh.
Funkcia auto makro automaticky zapína režim makro bez zmeny rýchlosti AF, čím eliminuje potrebu stlačiť tlačidlo pre makro. Tlačidlo makro teda môže plniť inú funkciu. Použitie optimalizovaného algoritmu sa prejavilo v plynulejšom a prirodzenejšom AF aj pri natáčaní videa. Vďaka AF s fázovou detekciou a AF predvídajúceho pohyb objektu je fotoaparát schopný zhotovovať intervalové snímky v režime AF-C rýchlosťou až 8,0 fotografií za sek.

18 kvalitných objektívov FUJINON s bajonetom X:
Objektívy s bajonetom X boli vyvinuté pomocou najnovších technológií, aby zabezpečili najvyššiu možnú kvalitu obrazu. Cieľom je vytvoriť objektív s ostrou kresbou, vysokým rozlíšením po v celej ploche záberu a vysokou svetelnosťou. V súčasnej ponuke 18 modelov nájdete ultra-širokouhlé objektívy, teleobjektívy a 5 objektívov s pevným ohniskom a vysokou svetelnosťou. Voliteľné príslušenstvo ako sú adaptéry k bajonetom a medzikrúžky pre makro, ďalej rozširuje spektrum možností fotografovania.

Režimy simulácie filmu a umelecké fotografie:
80 rokov skúseností spoločnosti Fujifilm vo výrobe fotografických filmov sa podarilo využiť aj v oblasti digitálnej fotografie. Vďaka tomu fotoaparát zachytáva príjemné teplé podanie pleťovky, svetlý blankyt neba i bohatú zeleň stromov tak, ako to fotograf vidí v skutočnosti. Model Fujifilm FinePix X-T10 ponúka nový režim simulácie filmu CLASSIC CHROME, ktorý sa vyznačuje potlačenou tonalitou a hlbokým zobrazením farieb. Užívatelia majú na výber z 10 ďalších režimov v štýle efektov známych z tradičných filmov značky Fujifilm. Ponúkané sú farebné pozitívne filmy (Velvia, PROVIA a ASTIA), profesionálne, farebné negatívne filmy (PRO Neg.Std a PRO Neg.Hi), monochromatické filtre (MONO so žltým filtrom Ye, červeným R alebo zeleným G) a SEPIA.
Fotoaparát Fujifilm FinePix X-T10 je tiež vybavený funkciou Pokročilý filter, ktorá užívateľovi ponúka výber z 8 umeleckých efektov:
Zvýraznenie farieb: – zvýraznenie kontrastu a sýtosti farieb.
Jednorázový fotoaparát: – pridá tieňovanie okrajov, aby záber vyzeral ako fotografie urobené jednorazovým fotoaparátom.
Miniatúra: – pridá rozmazanie horných a dolných častí obrazu pre efekt Dioráma alebo miniatúry.
Dynamické tónovanie: – efekt s použitím zosilneného tónovania.
Čiastočná farba: – zachová jednu vybranú farbu a všetky ostatné zobrazí ako čierno-biele. Na výber je červená, oranžová, žltá, zelená, modrá alebo fialová.
Svetlé tónovanie: – zvýšenie jasu a zároveň zníženie kontrastu pre záber v svetlejších odtieňoch.
Tmavé tónovanie: – vytvára rovnomerné tmavé tónovanie s niekoľkými zvýraznenými svetlými časťami obrazu.
Zmäkčená ostrosť: – vytváranie obrazu, ktorý je rovnomerne zmäkčený po celej ploche.
Funkcia mnohonásobná expozícia: umožňuje spojenie dvoch samostatných záberov do jedného obrazu.
Fotoaparát ponúka pomery strán 3:2, 16:9 a 1:1 (štvorec), okrem toho je k dispozícii aj pokročilý režim SR AUTO, ktorý rozpoznáva tváre, rôzne typy scén a automaticky nastavuje optimálnu ostrosť, expozíciu, citlivosť ISO a ďalšie.
Časozberný režim: umožňuje vytvárať sekvencie záberov v odstupe od 1 sekundy do 24 hodín (až 999 snímok).

Fotoaparát je vybavený nehlučnou elektronickou uzávierkou, ktorá môže pracovať rýchlosťou 1/32000 s. S fotoaparátom možno úspešne fotiť na snehu, alebo na pláži pod oblohou bez mrakov s použitím malej hĺbky ostrosti a nízkej clony. Nehlučná elektronická uzávierka umožňuje ľahšie zachytiť prirodzené správanie zvierat a spiace deti.
Z ďalších funkcií stojí za zmienku digitálne rozdelenie obrazu (Digital Split Image), ktoré uľahčuje manuálne ostrenie a Focus Peaking a ktoré rozlišuje oblasť zaostrenia odlišnou farbou okolo kontúr objektu. Tieto oblasti možno zobraziť bielou, červenou alebo modrou farbou, čo uľahčí zaostrenie aj v podmienkach, keď je nastavovanie ostrosti problematické.

Natáčanie videa vo Full HD kvalite vďaka snímaču X-Trans™ CMOS II
Fotoaparát Fujifilm FinePix X-T10 je schopný plynule nahrávať video vo Full HD kvalite s rýchlosťou 60 obr./s. Dá tiež nastaviť rýchlosť 50, 30, 25 alebo 24 obr./s. Pri videu je možné tiež použiť režimy simulácie filmu, napr. nový režim CLASSIC CHROME a tiež presne nakonfigurovať vyváženie bielej. Pri natáčaní videa je možné využiť aj manuálne nastavenie expozície. Prostredníctvom nastavenia clony, času expozície *11 a citlivosti ISO môžete natáčať film s použitím svojich vlastných nastavení expozície. Inteligentný hybridný autofocus umožňuje rýchle a presné nastavenie ostrosti pomocou prepínania medzi fázovou detekciou a kontrastnou dokonca aj počas natáčania filmu. Užívateľ si tiež môže ostrosť nastaviť manuálne. Pre natočenie atraktívneho videa ponúka fotoaparát 6 funkcií rozlišovania scény alebo automatický režim. Vďaka rýchlemu prenosu 36 Mb/s môžete zachytiť aj rýchle pohyby snímaných objektov v HD rozlíšení.

Pripojenie Wi-Fi s možnosťou používať pri fotení smartphone, alebo tablet:*12
Po stiahnutí aplikácie FUJIFILM Camera Remote zadarmo do vášho smartphone, alebo tabletu môžete používať funkciu ovládača, ktorým možno fotoaparát riadiť aj na diaľku. Táto funkcia uľahčí fotografovanie pri mnohých príležitostiach, ako sú skupinové fotografie, autoportréty, alebo fotografovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí. Fotografie možno jedným kliknutím poslať na smartphone, alebo na iné zariadenia. Aplikácia umožňuje prezerať, vyberať a importovať fotografie a filmy uložené vo fotoaparáte pomocou smartfónu bez nutnosti zadávať identifikačné údaje a heslá. Okrem toho možno k fotografiám pridať informáciu o lokalite. Existuje aj možnosť poslať fotky priamo z fotoaparátu na tlačiareň Fujifilm Instax SHARE Smartphone Printer pre okamžitú tlač fotografií typu Instax. Pripojenie Wi-Fi®*13 umožňuje bezdrôtové zálohovanie kópií z fotoaparátu do počítača *14.

Obrazové formáty RAW, JPG a video ukladané kodekom H.264:
Fotoaparát umožňuje fotografovať do komprimovaného formátu JPG v niekoľkých stupňoch kompresie, do nekomprimovaného formátu RAW ako aj nahrávať Full HD video so stereo zvukom kódované kodekom H.264. Fotoaparát podporuje karty rady SD/SDHC/SDXC. Možnosti a funkcionalita fotoaparátu sa dá uspôsobovať pre individuálne potreby majiteľov pomocou širokej ponuky špeciálne navrhnutého príslušenstva.

Kompatibilita s pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC formátu UHS-II:
Fotoaparát Fujifilm FinePix X-T1 je prvým fotoaparátom na svete, ktorý je kompatibilný s pamäťovými kartami SD/SDHC/SDXC formátu UHS-II. Použitie týchto pamäťových kariet zvašuje rýchlosť zápisu v režime sériového fotografovania až na dvojnásobok oproti klasickým pamäťovým kartám.


Príslušenstvo najvyššej triedy:
K fotoaparátu si môžete dokúpiť rôznorodé príslušenstvo, ktoré vylepší funkčnosť vášho fotoaparátu Fujifilm finePix X-T10.

Kožené puzdro Fujifilm FinePix BLC-XT10:
Štýlové puzdro Fujifilm FinePix BLC-XT10 z pravej kože je príjemné na dotyk a ladí ku klasickému dizajnu fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T10. Keď je fotoaparát v puzdre, môžete vymeniť akumulátor, bez toho aby ste museli fotoaparát z puzdra vyťahovať. K puzdru je pripojený kožený remienok cez rameno a prídavný plastový kryt.

Grip Fujifilm MHG-XT10:
Grip Fujifilm MHG-XT10 zlepšuje držanie fotoaparátu. Držiak neprekáža pri výmene akumulátora, alebo pamäťovej karty. Otvor na skrutku statívu umožňuje umiestnenie uprostred optickej osi. Okrem toho sa v podstavci nachádza lem o šírke 38 mm, ktorý slúži ako rýchloupínacia doštička pre statív typu Arca Swiss.

Adaptér Fujifilm M-Mpount:
Adaptér Fujifilm M-Mount je adaptér pre prepojenie fotoaparátov Fujifilm FinePix rady X s bajonetom Fujifilm X k objektívom značky Leica s bajonetom Leica M.

Medzikrúžky pre makro MCEX-16 a MCEX-11:
K dispozícii sú dva medzikrúžky (16 a 11mm), ktoré po aplikácii medzi telo fotoaparátu a objektív umožňujú fotografovanie makra s vysokým priblížením.

Externý blesk:
V ponuke sú zatiaľ celkovo tri externé blesky Fujifilm rady EF ¦ všetky s TTL riadením: modely Fujifilm EF-20 a Fujifilm EF-X20 so smerným číslom 20 a model Fujifilm EF-42 so smerným číslom 42.

Externý stereo mikrofón MIC-ST1:
Externý stereomikrofón sa uchytáva do sánok na blesk a slúži pre záznam kvalitného stereozvuku pri natáčaní videa.

Ochranné filtre: 
Na výber je z ochranných filtrov Fujifilm PRF-39, PRF-52, PRF-58, PRF-62, PRF-67, PRF-72 a PRF-77

Napájací adaptér:
Pre nepretržité napájanie vášho fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T10 môžete využiť napájací adaptér Fujifilm CP-W126.

Nabíjačka:
K fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T10 si môžete zakúpiť aj voliteľnú nabíjačku Fujifilm AC-9V.

Diaľková spúšť:
Diaľková spúšť Fujifilm RR-90 Vám umožní fotografovať s vaším Fujifilm FinePix X-T10 zo statívu bez nechceného pohnutia s fotoaparátom vplyvom stlačenia spúšte, čo odcenia hlavne ateliérový a krajinársky fotografi.


Parametre fotoaparátu Fujifilm FinePix X-T10:
• Patentovaný 16,3 MPix X-Trans II CMOS senzor formátu APS-C
• Novel – farebný filter pre potlačenie moiré (bez low pass filtra)
• Rýchly a výkonný obrazový procesor EXR Processor II
• Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
• Tradičné analógové ovládanie a dizajn retro zrkadlovky
• Tradičný clonový krúžok na objektívoch
• Nové ovládače na zadnom paneli
• Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
• Štrbinová uzávierka s rozsahom expozičných časov 1/4000s až 30s, režim Bulb
• Elektronická uzávierka s rozsahom časov 1/32000s až 1s
• Kontinuálne fotografovanie 8 obrázkov za sekundu
• 3" RGBW 920 000 bodový displej
• Full HD video 1920 x 1080/60p v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
• EVF hľadáčik s rozlíšením 2 360 000 bodov, 100% pokrytím a zväčšením 0,62x
• Slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC (vratane typu UHS II)
• Lithium-Iontový 1260 mAh akumulátor Fujifilm NP-W126
• Rozmery 118,4 x 82,8 x 40,8 mm
• Hmotnosť tela 381g aj s akumulátorom a pamäťovou kartou


*1: Rekordný faktor zväčšenia na trhu dostupných modelov. Zväčšenie cca 0,62x pri použití objektívu 50 mm (ekvivalent formátu 35 mm) nastaveného na nekonečno s dioptrií -1,0 m-1.
*2: Testy vykonal Fujifilm, stav k aprílu 2015.
*3: X-Trans je chránená obchodná značka firmy FUJIFILM Corporation.
*4: V režime CH je pole ostrosti obmedzené na centrálnu oblasť 3x3 v prípade jednorazového AF alebo 5x3 v prípade AF zónového a širokého so sledovaním.
*5: Zvýšená počiatočná citlivosť.
*6: Výnimočná technológia spracovania signálu, ktorá zvyšuje ostrosť obrazov s difrakčným rozmazaním atď.
*7: Jav, ku ktorému dochádza pri fotografovaní s nízkym nastavením clony, kedy sa na snímke objavujú rozmazané miesta aj cez nastavenia vysokej kvality obrazu.
*8: Merania vykonané v apríli 2015 vo Fujifilm v súlade so štandardmi CIPA s použitím fotoaparátu X-T10 s objektívom XF 16-55 mm F2,8 R LM WR v režime vysokého výkonu. 
*9: Aparát s objektívom XF 27 mm F2,8 v režime vysokého výkonu.
*10: Režim MF.
*11: Nastavenie clony a doby expozície možno zmeniť počas natáčania videa. Dobu expozície je možné nastaviť iba na hodnotu vyššiu, než aktuálna rýchlosť snímania videa.
*12: Týka sa smartphonov a tabletov so systémom Android™, iPhone a iPad.
*13: Wi-Fi® je registrovanou obchodnou značkou Wi-Fi Alliance®.
*14: Funkcia vyžaduje inštaláciu špeciálnej aplikácie FUJIFILM PC AutoSave na počítači užívateľa. Aplikácia na stiahnutie zadarmo.

Dodatočné parametre

Kategória: Archív produktov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.01 kg
? Balenie: Telo
Delenie: Poloprofesionálne
Formát snímača: APS
Farba: Strieborná alebo čierna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: