Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Sony Alpha A5100, telo čierne

Kód: SW-418223
400 € –16 %
16879 1 sony alpha a5100 telo cierne
400 € –16 % 333 € 278 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

Sony Alpha A5100 je bleskurýchly kompaktný systémový CSC fotoaparát Sony, ktorý je vybavený najnovšou hybridnou technológiou automatického zaostrovania 4D FOCUS s špičkovou rýchlosťou zaostrovania a 179 zaostrovacími bodmi. Fotoaparát je vybavený osvedčeným 24,3MPix snímačom Sony Exmor CMOS veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorému sekunduje vysoko výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ X. Okrem ďalšej špičkovej výbavy je vybavený aj výklopným dotykovým 3“ TFT LCD displejom s rozlíšením 921 600Pix a vstavaným Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC. A toto všetko je vložené do kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.

Brilantná obrazová kvalita snímača:
Osvedčený 24,3MPix Exmor CMOS senzor veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorým disponuje nový Sony Alpha A5100 predstavuje špičkový snímač, ktorý vás uvedie do úplne nového štandardu obrazovej kvality v tejto triede fotoaparátov. Snímač zachytáva fotografie špičkovej kvality s mimoriadne jemnou gradáciou farebných odtieňov, mimoriadne nízkou úrovňou šumu a vo vysokom rozlíšení. Snímač pracuje v natívnom rozsahu citlivostí ISO 100 -25600. Výbornému snímaču sekunduje rýchly a výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ® X, ktorý zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál rýchlosťou až 6 obr./s.

Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie porovnateľné s DSLR:
Pre výrazné zvýšenie rýchlosti zaostrovania používa fotoaparát hybridný systém automatického zaostrovania. Tento hybridný systém automatického zaostrovania pracuje s najnovšími zrýchlenými zaostrovacími algoritmami SOD (Spatial Object Detection – rámcová detekcia objektov) a kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF. Celý systém pracuje tak, že najprv začne objektív zaostrovať pomocou fázovej detekcie so 179-timi bodmi a ten rýchlo a efektívne priblíži objekt na ktorý sa ostrí do poľa zaostrenia. Potom nad zaostrením preberie kontrolu zaostrovací systém s kontrastnou detekciou so širokým pokrytím záberu, ktorý precízne za okamih dokončí zaostrenie. Zaostrovací systém je od začiatku navrhnutý pre prácu s Full-Frame snímačom a to mu zaručuje mimoriadnu rýchlosť a presnosť zaostrenia.

Kompatibilita bajonetu:
Fotoaparát Sony Alpha A5100 je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.

Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A:
Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.

Rýchle a intuitívne ovládanie:
Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.

3“ výklopný TFT LCD monitor s rozlíšením 921 600Pix:
Fotoaparát je vybavený výklopným dotykovým 3“ LCD monitorom s technológiou TFT a rozlíšením 921 600Pix. Monitor je osadený do výklopného rámu ktorý mu umožňuje vyklopiť sa približne o 180° nahor. Monitor umožňuje jednoducho prechádzať ponukami menu a zobrazuje aj živý náhľad fotografovanej scény vďaka technológii WhiteMagic™, ktorá výrazne zvyšuje viditeľnosť obrazovky za jasného denného svetla. LCD monitor je vďaka svojim vlastnostiam veľmi vhodný pri manuálnom zaostrovaní ako aj pri fotografovaní z nezvyčaných polôh (podhľad, nadhľad).

Full HD video:
Natáčajte Full HD videozáznam (1920x1080/60p/50i/25p pri až 28Mb/s) vo formáte AVCHD 2.0/MP4/XAVC S a sťahujte si ho do svojej PC stanici na ďalšie spracovanie cez rozhranie HDMI®. Pri natáčaní videa si môžete vybrať kodek AVCHD ™ pre super jemnú 60p, štandardnú 50i, alebo filmovú 25p frekvenciu, prípadne MP4 kodek pre menšie súbory, optimalizované pre web.

Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny:
Sony Alpha A5100 disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone.

Obsah balenia:
Fotoaparát: Sony Alpha A5100 – Telo
Akumulátor: Sony NP-FW50
Sieťový adaptér: Sony AC-UB10 AC Adapter + napájací kábel
Popruh: Sony STP-XH70
Krytka bajonetu: Sony ALC-R1EM
USB kábel: Sony USB/Micro USB kábel
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Fotoaparát: System Camera Body Rozlišení snímače (mio. pixel): 21 - 30 Rozlišení snímače (mio. pixel): 24,3 Sensor Chip: CMOS Senzorový čip (mm): 23,5 x 15,6 Max. rozlišení videa (pixel): 1.920 x 1.080 Full HD video záznam (1080p): 60fps USB: 2.0 HDMI: ano PictBridge (přímý tisk bez PC): ano Bluetooth: ne NFC: ano WLAN: ano SD: SD / SDHC / SDXC Memory Stick: Memory Stick Pro Duo / Pro Duo HG / Duo XC-HG 3D fotografie: ne Bajonetový uzávěr: Sony E-Mount Hledáček: elektronické Snimky s bleskem: Vestavěný blesk, T TL ovládání blesku GPS příjemce: ne Poměrové měření: ano Měření bodového světla: ano Centrální měření: ano Automatický program: ano Automatické regulování clony: ano Manuální expozice: ano Rychlost/čas závěrky (s): 1/4.000 - 30 Bulb (dlouhodobé osvětlení): ano Typ: LCD Touchscreen: ano Diagonála displeje (cm): 7,6 Diagonála displeje (palce "): 3,0 němčina: ano angličtina: ano Barva: černá Šířka (mm): 109,6 Výška (mm): 62,8 Hloubka (mm): 35,7 Hmotnost (g): 283

Dodatočné parametre

Kategória: Archív produktov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.01 kg
? Balenie: Telo
Delenie: Poloprofesionálne
? Bajonet: Sony E
Rozlíšenie videa: Full HD
Formát snímača: APS-C
Druh snímača: CMOS
Dotykový displej: Áno
Max. citlivosť ISO: 25600
Min. citlivosť ISO: 100
Rozlíšenie: 24,3 Mpx
Slow motion: Nie
Stabilizácia čipu: Nie
Typ hľadáčika: Nemá
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC
Výklopný displej: Áno
Fotoaparát: System Camera Body
Rozlišení (Pixel): 6.000 x 4.000
Rozlišení čipu v mil. pixlech: 21 - 30
Rozlišení čipu (mil. pixel): 24,3
Sensor Chip: CMOS
Senzorový čip (mm): 23,5 x 15,6
USB: 2.0
HDMI: ano
PictBridge (přímý tisk bez PC): ano
Bluetooth: ne
NFC: ano
WLAN: ano
SD: SD / SDHC / SDXC
Memory Stick: Memory Stick Pro Duo / Pro Duo HG / Duo XC-HG
3D fotografie: ne
Bajonetový uzávěr: Sony E-Mount
Nastavení ostrosti: Autofokus / manuální fokus
Hledáček: elektronické
Snimky s bleskem: Vestavěný blesk, T TL ovládání blesku
GPS příjemce: ne
Poměrové měření: ano
Měření bodového světla: ano
Centrální měření: ano
Automatický program: ano
Automatické regulování clony: ano
Manuální expozice: ano
Rychlost/čas závěrky (s): 1/4.000 - 30
Bulb (dlouhodobé osvětlení): ano
Max. rozlišení videa (pixel): 1.920 x 1.080
Full HD video záznam (1080p): 60fps
Typ: LCD
Touchscreen: ano
Diagonála displeje (cm): 7,6
Diagonála displeje (palce "): 3,0
Podvodní fotoaparát: ne
němčina: ano
angličtina: ano
Barva: černá
Šířka (mm): 109,6
Výška (mm): 62,8
Hloubka (mm): 35,7
Hmotnost (g): 283

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: