Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Objektív Tamron SP 10-24mm F/3.5-4.5 Di II VC HLD pre Nikon

Kód: PE-580718
568 € –17 %
39495 objektiv tamron sp 10 24mm f 3 5 4 5 di ii vc hld pre nikon
568 € –17 % 468 € 390 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

Tamron 10-24mm F/3.5-4.5 Di II VC HLD (Model B023) je širokouhlý objektív, ktorý pokrýva mimoriadne široký rozsah-najväčší rozsah ohniskovej vzdialenosti vo svojej triede * 1 (35mm ekvivalent je 16-37mm).

Objektív je ideálny pre fotografovanie ulice, krajiniek, skupinové fotografie a bežné denné aktivity. V roku 2008 Tamron uviedol na trh SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II LD Aspherical[IF] (Model B001), ktorý poskytol nebývalý rozsah ohniskovej vzdialenosti vo svojej triede. V nadväznosti na popularitu tohto objektívu vylepšil model B023 svoj optický výkon a prišiel s novými funkciami.

Je stelesnením najmodernejšie technológie Tamron, zahŕňajúce systém stabilizácia obrazu VC (Vibration Compensation, konštrukciu odolnú proti vlhkosti, fluórované povrchovou úpravu a prvýkrát použitý, nový HLD motor (High/Low Torque Modulated Drive Motor). Okrem toho má model B023 nový design odvodený z nových návrhov produktov radu SP.

VLASTNOSTI:

1.Dědí najširší rozsah ohniskovej vzdialenosti vo svojej triede * 1 ultra širokouhlých objektívov
Nový model B023 dosahuje široké ohniskovej vzdialenosti 10-24mm, vôbec najvyššieho rozsahu ohniskovej vzdialenosti medzi ultra širokouhlými objektívy pre digitálne zrkadlovky s APS-C senzorom. Ako ekvivalent k 35mm pokrýva veľmi široký zorný uhol, od ultra širokouhlých 16mm až do 35mm. Fotografi si môžu vychutnať rôzne širokouhlé výrazy iba s týmto jedným objektívom, od dynamických ďalekých krajín až po jednoduché príležitostné momentky.

* 1 Medzi ultra širokouhlými objektívmi pre digitálne zrkadlovky s APS-C senzorom (Od januára, 2017; Tamron)

2. Vylepšený optický výkon v celom rozsahu zoomu
Optická konštrukcia nového modelu B023 sa skladá z 16 optických členov v 11 skupinách. Špeciálne optické členy sú použité v optimálnom usporiadanie jedno LD (Low Dispersion) členovi s nízkym rozptylom, jedného XLD skleneného členovi s extra nízkym rozptylom, jedného lisovaného asférického členu a jenoho hybridného asférického členu. Nový objektív veľmi efektívne kompenzuje širokú paletu aberácií v celom rozsahu zoomu vrátane priečne chromatické aberácie, komatické aberácie a deformácií, ktoré majú tendenciu sa u širokouhlých objektívov objavovať.

Vysoko uznávaná povrchová úprava BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) a optická konštrukcia venujú zvláštnu pozornosť vnútorným odrazom v tubuse objektívu, kde potláčajú vplyvy škodlivých svetelných lúčov, ktoré majú tendenciu sa objavovať u širokouhlých objektívov.

3. Systém stabilizácie obrazu VC, užitočný najmä pri zlých svetelných podmienkach
V reakcii na žiadosti mnohých zákazníkov, ktorí si priali vybaviť širokouhlý objektív stabilizáciou obrazu, Tamron nainštaloval svoj uznávaný systém stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) do nového modelu B023. Optimalizáciou pohonu a riadiaceho algoritmu bolo možné začleniť VC so zachovaním kompaktná konštrukcia predchádzajúceho modelu B001. Stabilizácia obrazu VC predovšetkým zvyšuje voľnosť fotografa pri fotografovanie z ruky pri zotmení alebo v zle osvetlených miestnostiach, prípadne pri iných, relatívne zlých svetelných podmienkach. Systém stabilizácie obrazu je obzvlášť účinný v podmienkach fotografovanie s pomalšími časmi uzávierky.

4. Po prvýkrát vybavený objektív novým HLD motorom s vynikajúcim hnacím pohonom a stabilitou
Nový Tamron motor HLD (High/Low Torque Modulated Drive Motor) bol vyvinutý na použitie ako pohonný systém AF pre model B023. Vďaka svojmu vynikajúcemu hnaciemu pohonu a sstabilitě je HLD motor schopný plynulo riadiť mechanizmus AF u nového modelu B023, ktorý je vybavený rozsiahlymi zaostrovacími optickými členmi. Pri fotografovaní s použitím AF režimu Vám nepretržitá možnosť manuálne zaostrovanie umožní vykonávať okamžité jemné zaostrovací úpravy ručne, bez toho aby ste medzi režimami AF a MF museli prepínať.

5. stlačený do kompaktného tela sa štrukturálne vynaliezavosťou
Aj napriek zlepšeniu kvality obrazu, pridanie nových funkcií a vyradeného zlepšenie základného výkonu disponuje model B023 kompaktným dizajnom, ktorý zabezpečil optimálnu konfiguráciu komponentov ako sú stabilizácia obrazu VC a AF, čím úspešne znižuje celkovú dĺžku v porovnaní s predchádzajúcim modelom B001. Ľahké a kompaktné telo spolu s jednoduchosťou použitia je pri upevnení na fotoaparát s APS-C senzorom veľmi dobre vyvážené.

6. Ešte viac užívateľsky prívetivý objektív, vybavený fluoridovým povrchovou úpravou a konštrukcií odolnou proti vlhkosti
Vrchný povrch predného dielca je potiahnutý ochrannou zlúčeninou fluóru, ktorá odpudzuje vodu a olej. Povrch objektívu sa ľahšie očistí a je menej náchylný ku škodlivým účinkom nečistôt, prachu, vlhkosti a odtlačkom prstov, čo umožňuje oveľa jednoduchšie údržbu. Pre väčšiu ochranu pri fotografovanie vonku pomáha nepriepustné tesnenie na celom tubusu chrániť Váš objektív.

7. Elektromagnetický systém clony je teraz použitý aj u bodákov pre Nikon objektívy
Elektromagnetický systém clony, ktorý bol štandardnou výbavou bajonetov pre Canon objektívy, je teraz použitý aj u bodákov pre Nikon * 5. Presnejšie ovládanie clony a jej hodnôt je možné vďaka tomu, že lamely clony sú poháňané a riadené motorom prostredníctvom elektronických pulzných signálov.
* 2 K dispozícii iba s fotoaparátmi kompatibilnými s elektromagnetickú clonou (D3100, D3200, D3300, D5000, D5100, D5200, D5300, D5500, D7000, D7100, D7200) (Od januára, 2017; Tamron)

8. Kompatibilný s konzolou TAMRON TAP-in
Môžete aktualizovať firmvér, prispôsobiť pozíciu autofokusu a upraviť mechanické nastavenie a preferencie objektívu 70-200mm púhym pripojením ku konzole TAMRON TAP-in a jej pripojením k PC pomocou USB.

9. Vonkajší dizajn kladie dôraz na funkčnosť a jednoduché používanie
Kým zdedil dizajn, ktorý využíva veľa organických kriviek a jemne lakovanou formu až do jemných detailov charakterizujúce objektívy radu SP, nový model B023 prichádza s vysoko sofistikovaným dizajnom, ktorý tiež kladie veľký dôraz na funkčnosť a jednoduchosť použitia.

Parametre:


Ohnisková vzdialenosť: 10-24 mm
Svetelnosť: F/3.5-4.5
Konštrukcia objektívu: 16 členov v 11 skupinách
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 24 c

Dodatočné parametre

Kategória: Archív produktov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.44 kg
Zorný uhol: Širokouhlé
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C
Svetelnosť: f/3.5 - f/4.5
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: HLD
Priemer filtra: 77 mm
CouCode: JP
CutCode: 90021100
WarDur: 744

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: