Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD pre Nikon

Kód: PE-581123
799 € 666 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

Objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD ponúka stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre redukciu otrasov patentovanú spoločností Tamron a USD (Ultrasonic Silent Drive) motor , ktorý umožňuje tiché a hlavne rýchle automatické zaostrovanie. Pre poskytnutie špičkovej kvality obrazu je tu plne využité špecializované optické členmi, vrátane LD a XLD elementov.

Tamron v objektíve SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD minimalizoval všetky typy chromatické aberácie, čím z neho urobil špičku vo svojej triede, či už je používaný na fotoaparátu formátu APS-C alebo full frame. Jeho svetelnosť umožňuje dosiahnuť briliantného rozlíšenie a jemných rozostrených efektov pozadia ku ktorému prispieva aj jeho kruhová clona.

Tento vysokorýchlostné objektív so svetelnosťou F/2.8 je vybavený VC (Vibration Compensation) systémom, ten pomáha zhotovovať stabilný záber a vytvorí dojem ako by bol obraz doslova nalepený priamo v hľadáčiku fotoaparátu. Bezproblémové robenie snímok"z ruky" je teda možné aj v horších svetelných podmienkach.

Systém VC od spoločnosti Tamron je založený na systéme 3 cievok, kde riadiace cievky elektromagneticky aktivujú skupinu VC šošoviek kompenzujúcich otrasy prostredníctvom troch oceľových guličiek. Kompenzačné šošovky sú v objektíve upevnené iba týmito guličkami a dôsledkom toho je ich pohyb plynulý, bez trenia a odporu.Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenie a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situácii, niekedy je ale potrebné zábery jemne doladiť za pochodu. Integrácia priameho manuálneho ostrenia vám umožňuje miesto prepínanie vypínačov jednoducho prepnúť z automatického na manuálne ostrenie nastavením ostriaceho krúžku.Presné a tiché zaostrovanie vám zaručí a zaistí
vstavaný Ultrasonický USD motor. Generuje tu piezoelektrický element usporiadaný v kruhové formáciu ultrazvukové vibrácie v metalickom kruhovom statora. Vibračná energia je využitá na rotáciu metalického krúžku rotora, ktorý je upevnený k statora. Na ovládanie ostriaceho členovi je následne prenášaná rotačnej energie. Výsledkom je vysoko citlivý člen s tichým chodom, vysokým krútivým momentom a rýchlym ostrením.Vysokorýchlostné objektív dokáže zachytiť snímky s rýchlosťou uzávierky, ktorá je 1-2 expozičný stupňa rýchlejšia ako tomu je u pomalších objektívov. Patentovaný mechanizmus VC (Vibration Compensation) spoločnosti Tamron poskytuje výhodu kompenzácie otrasov, ktorá umožňuje upravenie expozície až o 4 expozičné stupne. Kombinácia systému VC s výhodami vysokorýchlostného objektívu umožňujú fotografovanie"z ruky" i v situáciách, kedy by bežne bolo použitie statívu nutnosťou.

Konštrukcia je odolná voči vlhkosti a robí objektív Tamron ideálnym pre použitie v exteriéroch.


VLASTNOSTI

Zväčšenie 1: 1

Patentovaný systém optickej stabilizácie VC
(Vibration Compensation) s efektivitou až 4 expozičné stupne umožňuje robiť snímky"z ruky" i za zlých svetelných podmienok.

Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP 90mm Di Macro VC USD dáva rýchle a tiché zaostrovanie s možnosťou priameho manuálneho doostrenia

Objektív obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 XLD (Extra Low Dispersion) elementy, ktoré zaručujú excelentnú korekciu chromatickej aberácie

Kruhová clona
pre krásny bokeh

Kvalitná utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu


Parametre:

Ohnisková vzdialenosť: 90 mm
Svetelnosť: F/2.8
Konštrukcia objektívu: 14 členov v 11 skupinách
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 30 cm
Pomer zväčšenia: 1: 1
Veľkosť filtra: 58 mm
Dĺžka: 114,5 mm
Váha: 550 g
Lamely clony: 9
Balenie obsahuje: slnečná clona,predná krytka, zadná krytka
Typ bajonetu: Nikon F
Vhodný pre žáner: fashion, glamour, koncerty, portréty, produkty reportáže, šport

Dodatočné parametre

Kategória: Archív produktov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.6 kg
Zorný uhol: Základné
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/2.8
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Áno
Ostrenie: USD
Priemer filtra: 62 mm
CouCode: JP
CutCode: 90021100
WarDur: 744

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: