Showroom otvorený. Viac info >>

Canon EOS R telo + adaptér EF-EOS R

Kód: BH-3075C023
1 999 € –16 %
Canon EOS R body
1 999 € –16 % 1 689 € 1 408 € bez DPH
Skladom (3 ks)
Predĺžená záruka

Detailné informácie

Podrobný popis

Plnoformátový 30,3-megapixelový snímač s pôsobivými detailmi, citlivosťou ISO a technológiou Dual Pixel CMOS AF. Okrem nových objektívov systému RF ponúka EOS R dokonalý pôžitok zo snímania a posunie vaše príbehy na novú úroveň.

Detaily produktu

  • Full frame snímač CMOS s rozlišením 30,3 MPx s obrazovým procesorom DIGIC 8
  • ISO až 40 000 (s možnosťou rozšírenia až na ISO 102 400)
  • Sériové snímanie s rýchlosťou 8 sn./s
  • Najrýchlejšia možnosť automatického zaostrovania na svete – 0,05 sekundy 
  • Svetovo prvý fotoaparát, ktorý dokáže automaticky zaostriť aj v náročných svetelných podmienkach, ako napríklad -6 EV 
  • Formát 4K videa s možnosťou 10-bitového výstupu cez HDMI
  • Tichá uzávierka
  • Touch and Drag AF – výber z 5655 pozícií AF

Vysokorýchlostná komunikácia

Inžinieri spoločnosti Canon prepracovali konštrukciu objímky pre objektív EF špeciálne pre systém EOS R s jedinečným 12-kolíkovým pripojením. Táto inovácia radikálne vylepšuje komunikáciu medzi objektívom a telom fotoaparátu, vďaka čomu je EOS R rýchlejší, než bolo možné kedykoľvek predtým.
 
Objímka pre objektív RF je extrémne široká s malou hĺbkou od objímky k snímaču. Konštrukcia umožňuje bližšie umiestnenie objektívu k snímaču, čím vytvára priestor pre rýchlejšie, jasnejšie a kvalitnejšie optické prvky s neprekonateľným výkonom.

Rýchle a dokonale ostré zaostrovanie umožňuje bezkonkurenčnú kvalitu

EOS R sa môže pochváliť plnoformátovým 30,3-megapixelovým snímačom s technológiou Dual Pixel CMOS AF, ktorý zaostruje bez kompromisov vďaka systému s pokročilou detekciou fázy a umožňuje používateľovi vybrať si medzi 5 655 polohami automatického zaostrovania. Využíva prevažnú väčšinu pixelov snímača (80 % vodorovných a 100 % zvislých pixelov), čo má za následok výnimočne rýchle automatické zaostrovanie pri snímaní fotografií, ako aj plynulé sledovanie zaostrovania pri snímaní videí.
 
Poskytuje vysoký výkon ISO a vysoké rozlíšenie, ako aj široký dynamický rozsah. Vytvára snímky vo vysokom rozlíšení bezkonkurenčnej kvality a hĺbky a dokáže zaznamenať bohaté detaily s nízkym šumom až po úžasné ISO 40 000.
 
EOS R disponuje aj funkciou Dual Pixel RAW, ktorou bol prvýkrát vybavený fotoaparát EOS 5D Mark IV. Spolu so softvérom Canon Digital Photo Professional umožňuje v postprodukcii doladiť ostrosť, zmeniť uhoľ pohľadu alebo bokeh v popredí, a dosiahnuť tak príjemnejšie výsledky.

Dokonale tichý fotoaparát s rýchlim sériovým snímaním

EOS R je prvý fotoaparát Canon, ktorý ponúka úplne tichý režim snímania, takže môžete fotografovať bez toho, aby ste vyrušili snímaný subjekt. 
 
Pre fotoreportérov, cestopisných a svadobných fotografov, ktorí chcú zachytiť spontánnu alebo rýchlu akciu, ponúka EOS R bleskové sériové snímanie 8 snímok/s. Fotoaparát je stelesnením skúsenosti spoločnosti Canon v oblasti vysokorýchlostných čítacích technológií. Jeho procesor DIGIC 8 je zárukou dosiahnutia rovnováhy medzi vysokým počtom pixelov a rýchlosťou snímania. EOS R má veľkú vyrovnávaciu pamäť a umožňuje vysokú rýchlosť zápisu na kartu UHS-II SD, takže fotoaparát s vami bude držať krok a už nikdy naň nebudete musieť čakať.

Profesionálna filmová tvorba

EOS R ponúka rovnako kvalitné vlastnosti 4K videa, ktorými je vybavený fotoaparát EOS 5D Mark IV, ku ktorým pridáva pokročilé inovácie, ako je napríklad redukcia šumu s cieľom zvýšiť výkon pri vysokej citlivosti ISO.
 
Spojenie snímača CMOS s procesorom DIGIC 8 znamená, že môžete snímať podrobné 4K videá s veľkým rozsahom s 10-bitovým výstupom cez HDMI. Profesionálna kvalita výstupu videa vám poskytuje maximálne možnosti úprav, ako aj snímanie časozberného videozáznamu 4K a extrakciu snímok z videozáznamu v rozlíšení 4K. EOS R je vybavený konektorom na slúchadlá a mini mikrofónovým vstupom.
 
Využívať môžete aj funkciu Canon Log a získať vďaka nej rozšírený dynamický rozsah, čo umožňuje maximálnu flexibilitu pri úprave v postprodukcii.

Dotykový displej typu vari-angle

3,15-palcová výklopná dotyková obrazovka fotoaparátu EOS R je jasná a čistá a s neuveriteľnými 2,1 miliónmi bodov dokáže vykresliť obrázky s vysokým rozlíšením a nahraté filmy s úžasnou ostrosťou a čistotou. Dokáže sa prispôsobiť širokému rozsahu uhlov, vďaka čomu zvládnete snímanie ťažko prístupných objektov. Technológia Clear View II od spoločnosti Canon zároveň výrazne znižuje odrazy obrazovky. Možnosť zmeniť farebný tón LCD displeja vám pomôže prispôsobiť zábery želanému vzhľadu scény.

Originálny hľadáčik

Snímanie pomocou elektronického hľadáčika (EVF) s 3,69 miliónmi bodov vám umožní vidieť 100 % scény. A keďže ho držíte pri oku, získate tradičnejší spôsob snímania. Prináša aj ďalšie výhody, ktoré nezískate s tradičným optickým hľadáčikom: môžete v reálnom čase vidieť, ako bude vyzerať výsledná snímka, a jasne si prehliadnuť snímaný subjekt, aj keď sa nachádza v šere. Keď nemáte hľadáčik priložený k oku, integrovaný snímač automaticky prepne obraz na obrazovku, a šetrí tak energiu batérie. Hľadáčik sa dá pri jasnom svetle použiť aj pre video, čo výrazne zjednodušuje prechod zo snímania fotografií na snímanie videa.

Funkcia zaostrovania

Pri snímaní pomocou hľadáčika EVF môžete rýchlo a presne vybrať oblasť automatického zaostrovania dotykom a potiahnutím. Pomocou tejto funkcie môžete pri pohľade cez hľadáčik efektívne používať dotykovú obrazovku ako dotykový ovládač. Ak je snímaný subjekt vhodnejšie zaostrovať ručne, vyššiu presnosť dosiahnete pomocou funkcií fotoaparátu EOS R, ako je zväčšenie zaostrenia alebo zvýraznenie obrysov zaostrenia.

Pripojte sa, nahrávajte a zdieľajte zábery kdekoľvek

EOS R bol navrhnutý s ohľadom na fotografov a filmárov pracujúcich v teréne. Stále pripojenie Bluetooth s nízkou spotrebou energie sprostredkuje spárovanie so smartfónom, zabudované rozhranie Wi-Fi pak umožňuje okamžité zdieľanie prostredníctvom cloudových služieb. Funkcie diaľkového snímania a tethering ponúkajú ešte väčšiu slobodu a bohatšie tvorivé možnosti.

Používajte svoje objektívy EF a EF-S

Okrem objektívov RF môžete s fotoaparátom EOS R používať aj celý rad objektívov Canon EF a EF-S absolútne bez straty kvality obrazu alebo výkonu prostredníctvom rozličných adaptérov. Tieto adaptéry udržiavajú plnú komunikáciu medzi telom a objektívom, ale ponúkajú väčšiu kontrolu, čo vám umožní naďalej používať staré objektívy a vyskúšať ďalšie objektívy značky Canon.

Pevné odolné telo chránené pred poveternostnými vplyvmi

Pevné telo fotoaparátu EOS R z horčíkovej zliatiny ponúka vysoký štandard ochrany. Vylepšená odolnosť voči prachu a vlhkosti zaručuje, že ide v súčasnosti o najlepší fotoaparát značky Canon v oblasti odolnosti voči poveternostným vplyvom.

Pridanie údajov GPS

Fotografi krajiniek a cestopisní fotografi si zamilujú funkciu GPS cez mobilné zariadenie. Pri snímaní počas pripojenia ku kompatibilnému inteligentnému zariadeniu cez Bluetooth, dokáže EOS R zhromažďovať údaje GPS a automaticky ich pridávať do obrázkov pomocou aplikácie Canon Camera Connect. Uľahčuje tak identifikáciu miesta a poskytuje užitočnú funkciu úprav v domácom prostredí.

Obsah balenia

Canon EOS R, kryt fotoaparátu R-F-5, remienok na krk, nabíjačka na batérie LC-E6E, batéria LP-E6N, sieťový kábel, prepojovací kábel IFC-100U, používateľská príručka, Canon Mount Adaptér EF-EOS R

Voliteľné príslušenstvo

Zariadenie na bezdrôtový prenos súborov WFT-E7B, prijímač GPS GP-E2, všetky blesky modelov Canon Speedlite, diaľkový ovládač s konektorom typu E3 a bezdrôtový ovládač 600EX-II-RT

Dodatočné parametre

Kategória: Bezzrkadlovky Canon
Hmotnosť: 0.01 kg
? Balenie: Telo
Delenie: Profesionálne
? Bajonet: Canon RF
Rozlíšenie videa: 4K
Formát snímača: Full Frame
Druh snímača: CMOS
Dotykový displej: Áno
Max. citlivosť ISO: 102400
Min. citlivosť ISO: 50
Rozlíšenie: 30,3 Mpx
Slow motion: Áno
Stabilizácia čipu: Nie
Typ hľadáčika: Elektronický
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Výklopný displej: Áno
Rozlíšenie: 30,3 MPx
Min. citlivosť ISO: 50 | 100
Max. citlivosť ISO: 40 000 | 102 400
Druh pamäti: 1x SD/SDHC/SDXC a UHS-II
LCD obrazovka: 8,01 cm (3,15") Clear View LCD II, pribl. 2,1 milióna bodov, dotyková, výkpolná (Vari-angle)
Veľkosť snímača: Full Frame (36x24 mm)
Druh snímača: Dual Pixel CMOS AF
Zaostrovacie body: 5 655
Snímiek za sekundu: 8 sn./s
Synchronizácia s bleskom: 1/200
Záznam videa: UHD 4K (3840 x 2160) 30fps  Full HD 1080p 60fps
Rozhrania: Konektor SuperSpeed USB 3.1 USB C, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI moni (typ C),externý mikrofón In/Line In (stereo mini koncovka), konektor na slúchadlá (stereo mini koncovka), konektor typu E3 (konektor diaľkového ovládania)
Časozber: áno
Napájanie: Li-Ion LP-E6N, nabíjačka batérií LC-E6E (dodaná), sieťový adaptér AC-E6N a DC adaptér DR-E6, súprava sieťového adaptéra ACK-E6N/ACK-E6, nabíjačka batérií do auta CBC-E6, napájací adaptér USB PD-E1
Adaptéry na objektívy: Mount Adapter EF-EOS R, Control Ring Mount Adapter EF-EOS R, Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R

Canon EOS R - dlhodobý test

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
4
P Avatar autora | 3.6.2020
VÝHODY: + Veľmi dobrá ergonómia fotoaparátu, padne akurát do ruky + Malý a ľahký + Od verzie firmvéru 1.6 veľmi dobrý Eye Autofocus + Autofocus celkovo výborný, hľadáčik pokrytý bodmi takmer v plnom rozsahu + Vynikajúce možnosti prispôsobenia ovládania, takmer neobmedzené možnosti konfigurácie jednotlivých tlačidiel a ovládacích prvkov + RF objektívy sú naozaj úžasné, zatiaľ nemám výhrady, iba peňaženka plače a zíva prázdnotou ;) NEVÝHODY: - Pomalšie sériové snímanie s aktívnym AF (cca. 3 snímky/s), na šport a rýchle akcie to nie je - Namiesto dotykového touchbaru mohol byť radšej joystick (so smerových tlačidiel je možné nakonfigurovať aspoň "náhradný" joystick) - Iba jeden slot na pamäťovú kartu