Sme na novej adrese. Viac info >>

Fujifilm X-Pro2 + XF 23mm f/2 R WR, Graphite Silver Edition

Kód: AQ-F34804
2 499 € –16 %
x Fujifilm X PRO2 + Fujinon XF 23mm F2 R WR Graphite Silver Edition FTR
2 499 € –16 % 2 099 € 1 749 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

FUJIFILM X-PRO 2 :

Fujifilm X-Pro2 Graphite Silver Edition je špeciálnou verziou modelu Fujifilm X-Pro2, ktorá sa líši iba tmavo strieborným (grafitovým) prevedením horného, spodného a zadného panelu. Fujifilm FinePix X-Pro2 je dlho očakávaným nástupcom veľmi obľúbeného profesionálneho systémového fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro1. Novinka je vybavená úplne novým 24,3MPix X-Trans CMOS III snímačom formátu APS-C, ktorému asistuje vysokovýkonný procesor spracovania obrazu X-Processor Pro. Táto kombinácia je zárukou mimoriadnej obrazovej kvality, ktorou tento fotoaparát disponuje. Snímač je kalibrovaný na základný rozsah citlivostí ISO 200 – 12 800, ale tento rozsah sa dá vďaka pokročilým algoritmom obrazového procesora rozšíriť na ISO 100 – 51 200 pri len minimálnom šume. Rýchlosť s akou sú obrazové dáta spracované umožňuje fotoaparátu kontinuálne fotografovať rýchlosťou až 8 obr./s. a tiež natáčať Full HD videosekvencie 1080p pri rýchlosti snímkovania až 60 obr./s. Fotoaparát pritom umožňuje medzi jednotlivými zábermi pri kontinuálnom fotografovaní automaticky zaostrovať vďaka svojmu novému mimoriadne rýchlemu systému automatického zaostrovania. Tento 273 bodový systém automatického zaostrovania je založený na princípe kombinácie kontrastnej a fázovej metódy detekcie zaostrenia. Systém fázového zaostrovania pokrýva zo svojimi 77 zaostrovacími bodmi takmer 40% z celej plochy obrazu čo mimoriadne zdokonaľuje sledovanie fotografovaného objektu a zrýchľuje zaostrovanie. Pre dokonalé konečné zaostrenie zabezpečuje systém kontrastného zaostrovania, ktorý pokrýva väčšinu obrazovej plochy snímača. Unikátnym charakteristickým znakom profesionálnych systémových fotoaparátov rady FinePix X-Pro je pokročilý hybridný hľadáčik, ktorý v sebe spája dokopy výhody optického priehľadového hľadáčika s elektronickým hľadáčikom. Pokročilý hybridný hľadáčik Vám zobrazí všetky potrebné expozičné údaje ako aj množstvo ďalších informácií a umožní Vám tak bezstarostne fotografovať bez toho aby ste museli od hľadáčika odťahovať oko pre vizuálnu kontrolu nastavení priamo na tele prístroja. Fotoaparát je vybavený presnou a spoľahlivou mechanickou uzávierkou, ktorá oproti predchádzajúcemu modelu ponúka 2x kratší expozičný čas. Rozsah expozičných časov sa tak rozšíril o 1/8000s. a okrem mechanickej uzávierky je k dispozícii aj elektronická, ktorá umožňuje najkratší expozičný čas 1/32000s. Rýchlosť synchronizácie blesku ostala na štandardnej 1/250s. Tento profesionálny prístroj je uložený do pevného a voči nepriazni počasia veľmi dobre utesneného kovového tela. Na profesionalite fotoaparátu sa okrem jeho špičkovej obrazovej kvalite a jeho fyzickej odolnosti vďaka pevnej utesnenej konštrukcii podpisuje aj overené a ergonomicky navrhnuté rozloženie ovládacích prvkov, ktoré zabezpečia mimoriadnu pohotovosť ovládania. Pre bezdrôtové prenášanie fotografií a videosekvencií ako aj pre diaľkové ovládanie fotoaparátu samotného je fotoaparát vybavený vstavaným Wi-Fi modulom.

Spolu s fotoaparátom Fujifilm X-Pro2 Graphite Silver Edition nájdete v balení aj utesnený širokouhlý objektív Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR v špeciálnej Graphite Silver Edition.

24,3MPix X-Trans CMOS snímač III formátu APS-C:
Fujifilm vyvinul unikátnu technológiu X-Trans CMOS snímačov formátu APS-C, ktorej už tretiu generáciu osadil do fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro2. Novinka má oproti starším generáciám snímačov X-Trans CMOS zvýšené rozlíšenie na 24,3MPix. Rovnako ako predchádzajúca generácia snímačov ani tento nie je vybavený low-pass filtrom a oproti bežným CMOS snímačom má výrazne upravenú Bayerovú masku farebných filtrov. Tá je viac náhodná a vo výsledku sú fotografie prirodzenejšie a viac pripomínajú nuansy filmu, majú jemnejšie prechody tónov a aj bez použitia low-pass filtra je moire a aliasing iba minimálny. Snímač je vybavený ultrasonickým vibračným systémom samočistenia povrchu snímača od prachu. Snímač je nakalibrovaný na citlivosti v rozsahu ISO 200 – ISO 12 800, ktoré sa dajú nastavovať v tretinových krokoch EV a tento rozsah sa dá rozšíriť až na ISO 100 – ISO 51 200.

X-Processor Pro:
Obrazový procesor X-Processor Pro novej generácie sa vyznačuje vysokým výkonom pri spracovaní obrazových dát. Vďaka tomu nový Fujifilm FinePix X-Pro2 môže natáčať vysokorýchlostné videosekvencie s rozlíšením Full HD 1080/60p, kontinuálne fotografovať rýchlosťou až 8obr./s. a to pri plnej podpore systému automatického zaostrovania. Vďaka veľkému dátovému toku, ktorý procesor vie spracovať, môžete urobiť pri rýchlosti 8obr./s. až 23 fotografií v bezkompresnom formáte RAW, 33 fotografií v nízko komprimovanom formáte RAW, alebo až 83 fotografií vo formáte JPEG. Procesor je tiež nápomocný aj pri výpočtoch algoritmov zaostrovania a prispieva tak aj k rýchlosti práce inteligentného hybridného systému automatického zaostrovania.

Inteligentný Hybridný 273 bodový systém automatického zaostrovania:
Nový profesionálny model FinePix X-Pro2 je vybavený tým najlepším a najrýchlejším automatickým zaostrovaním, ktoré predčí svojou rýchlosťou a presnosťou všetky doterajšie modely fotoaparátov Fujifilm. Tento 273 bodový systém automatického zaostrovania je založený na princípe kombinácie kontrastnej a fázovej metódy detekcie zaostrenia. Systém fázového zaostrovania pokrýva zo svojimi 77 zaostrovacími bodmi takmer 40% z celej plochy obrazu čo mimoriadne zdokonaľuje sledovanie fotografovaného objektu a zrýchľuje zaostrovanie. Pre dokonalé konečné zaostrenie zabezpečuje systém kontrastného zaostrovania, ktorý pokrýva väčšinu obrazovej plochy snímača. Od zapnutia fotoaparátu do urobenia prvej fotografie uplynie iba 0,4s. a to pri zarátaní oneskorenia uzávierky 0,05s. Pri zapnutom fotoaparáte je však automatický systém zaostrovania schopný zaostriť iba za 0,06s.

Hybridný opticko-elektronický hľadáčik:
Fotoaparát FinePix X-Pro2 je vybavený novým kvalitným hybridným opticko-elektronickým hľadáčikom, ktorý v sebe spája výhody optického aj elektronického hľadáčika. Prepínať medzi nimi môžete pomocou falošnej páčky časospúšte na prednej stene fotoaparátu, na ktorú pohodlne dočiahnete ukazovákom pravej ruky. Optický hľadáčik priehľadového typu ponúka veľmi jasný a čistý obraz s elektronickým zobrazením základných expozičných parametrov a ďalších potrebných dát, 92% pokrytie uhla záberu, 0,36x / 0,6x (APS-C/Full Frame) zväčšenie obrazu a v neposlednom rade jeho hlavnou výhodou je že nedochádza k žiadnemu opozdeniu či pixelizovaniu obrazu. Okrem neho je súčasťou hybridného opticko-elektronického hľadáčika aj 0,48“ farebný TFT LCD hľadáčik s mimoriadne jemným rozlíšením až 2,36MPix, pomerom strán 4:3, 100% pokrytím uhla záberu, možnosťou dioptrickej korekcie od -4 do +2, zväčšením 0,59x a zabudovaným senzorom priblíženia k oku, ktorý ho automaticky aktivuje. Elektronický hľadáčik má vysokú obnovovaciu rýchlosť až 85obr./s.a tak ani švenokvanie vám nebude robiť problém a hodí sa aj do tmavších priestorov kde jeho jas dokáže zvýrazniť detaily.

3“ TFT LCD monitor:
Na zadnej strane je veľký 3“ TFT LCD monitor s rozlíšením 1 620 000 Pix a pomerom strán 3:2. Na tomto monitore si môžete pohodlne kontrolovať ostrosť a farebné podanie fotografií.

Vysokorýchlostné Full HD videosekvencie:
Fujifilm FinePix X-Pro2 umožňuje natáčať Full HD videosekvencie pri rýchlostiach 1920x1080 60p/50p/30p/25p/24p po dobu až 14min a HD videosekvencie pri rýchlostiach 1280x720 60p/50p/30p/25p/24p po dobu 28min. Pre natáčanie vysokorýchlostných videí je potrebná rýchla pamäťová karta SD s rýchlosťou zápisu CLASS 10, alebo SD pamäťová karta vyššej rýchlostnej kategórie.

Vstavaný Wi-Fi modul:
Vstavaný Wi-Fi modul štandardu IEEE 802.11b/g/n, pracuje v móde WEP/WAP/WPA2 a umožňuje preposielať fotografie a videosekvencie na inteligentné zariadenia bezdrôtovo. S pomocou aplikácie Fujifilm Camera Remote App môžete na diaľku ovládať fotoaparát so všetkými jeho nastaveniami. Pomocou aplikácie Instax Share App môžete poslať fotografie priamo do tlače na nových Instaxových tlačiarňach.

Intervalové časozberné fotografovanie a režim viacnásobnej expozície:
Fujifilm FinePix X-Pro2 je vybavený funkciou intervalového časozberného fotografovania, vďaka ktorému môžete vytvárať časozberné sekvencie pre až 999 fotografií v intervale od 1 sekundy až po 24 hodín. Režim viacnásobnej expozície umožňuje prekrývať dva a viac fotografií cez seba, podobne ako sa kedysi exponoval film viackrát na jedno políčko filmu, čím sa dosiahlo často zaujímavých efektov.

Simulácia filmu a režim filmového zrna:
Fotoaparát ponúka na výber až 15 režimov simulácie filmu vrátane farebných profilov filmov: PROVIA / Standard, Velvia / Vivid, ASTIA / Soft, CLASSIC CHROME, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Black&White, Black&White+Ye Filter, Black& White+R Filter, Black& White+GFilter, Sepia, ACROS, ACROS+Ye Filter, ACROS+R Filter, ACROS+G Filter. Okrem týchto farebných profilov si môžete vybrať režim viacnásobnej expozície, kreatívne filtre: Toy camera / Miniature / Pop color / High-key / Low-key / Dynamic tone / Soft focus / Partial colour (Red / Orange / Yellow / Green / Blue / Purple) a tiež intervalové fotografovanie pre časozberné snímanie. Okrem simulovania farebného podania konkrétnych typov filmov umožňuje režim filmového zrna replikovať vzhľad zrna starých filmových materiálov s organickým podaním textúr.

Parametre fotoaparátu Fujifilm FinePix X-Pro2 Graphite Silver Edition:
• Patentovaný 24,3 MPix X-Trans CMOS III senzor formátu APS-C
• Citlivosť nastaviteľná v rozsahu ISO: 100 - 51200
• Rýchly a výkonný obrazový procesor X-Processor Pro
• Rýchlosť uzávierky nastaviteľná v rozsahu: 1/32000-30s, Bulb
• Možnosť zvýšiť DR rozsah 100-400% (Auto)
• Tradičné analógové ovládanie a retro dizajn fotoaparátu
• Tradičný clonový krúžok na objektíve
• Nové ovládače na zadnom paneli
• Nový Quick systém ovládanie cez zadný LCD monitor
• Mechanická štrbinová uzávierka s rozsahom expozičných časov 1/8000s až 30s, režim Bulb
• Kontinuálne fotografovanie rýchlosťou 8 obrázkov za sekundu
• Nový veľký 3" RGBW 1 620.000 bodový displej s pomerom strán 3:2
• Full HD video 1920 x 1080/60p/50p/30p/25p/24p v H.264 MOV formáte so stereo zvukom
• hľadáčik EVF s rozlíšením 2 360 000 bodov so 100% pokrytím
• Slot na pamäťové karty SD/SDHC/SDXC
• Lithium-Iontový 1260 mAh akumulátor Fujifilm NP-W126
• Výdrž na jedno nabitie je cca 350 fotografií
• Rozmery (ŠxVxH) 140,5 x 82,8 x 45,9 mm
• Hmotnosť tela 495g aj s akumulátorom a pamäťovou kartou

Fujifilm Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR
Utesnený širokouhlý objektív Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR je určený pre APS-C formát X-Trans CMOS snímačov systémových fotoaparátov rady Fujifilm X. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 35mm ohniskovou vzdialenosťou s vysokou svetelnosťou f/2.0.

Samotné telo objektívu je precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí s utesnením voči prachu a stekajúcej vode. V robustnom, ale kompaktnom kovovom tele priemeru 60 mm a dĺžky 51.9 mm je zabudovaná špičková optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené z prvotriedneho optického skla, dokonale vyleštené a opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 10-tich šošoviek zoradených do 6-mich skupín. Dve šošovky sú asféricky tvarované tak aby zabezpečili dokonalý obraz bez skreslenia a chromatickej aberácie od stredu obrazového poľa až po jeho okraje. Okrem toho zlepšujú prenos kontrastu a ostrosti. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať od 22 cm až do nekonečna, disponuje 63,4° uhlom záberu a reprodukčným pomerom 0,13x.

Objektív je vybavený 9 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/2.0 až po f/16, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV.

Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov. Objektív sa dodáva v balení spolu so slnečnou clonou a mäkkým prepravným puzdrom.

Parametre objektívu Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR:
• 35mm (ekvivalent kinofilmu)
• Uhol záberu je 63.4°
• 6 skupín / 10 optických členov (2 asférické šošovky)
• 9 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F2.0-F16 (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 22,0 cm (reprodukčný pomer: 0,13x)
• Priemer filtrov: 43 mm
• Rozmery (Priemer x Výška): 60 mm x 51,9 mm
• Hmotnosť: cca. 180 g*
*bez krytky objektívu a slnečnej clony


Obsah balenia:
Systémový fotoaparát Fujifilm X-Pro2 Graphite Silver Edition:
Fotoaparát: Fujifilm FinePix X-Pro2 Graphite Silver Edition
Akumulátor: Fujifilm NP-W126
Nabíjačka: Fujifilm BC-W126 + Nabíjací kábel
Popruh: Fujifilm
Krytka tela: Fujifilm
Spona na uchytenie popruhu: 2x Kovová spona Fujifilm
Nástroj na uchytenie spony: Prípravok na uchytenie kovovej spony Fujifilm
USB/nabíjací kábel: Fujifilm USB/Micro USB kábel
Software: Fujifilm Viewer software, RAW File Converter
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Objektív Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Graphite Silver Edition:
Objektív: Fujifilm Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Graphite Silver Edition
Predná krytka objektívu: Fujifilm FLCP-43
Zadná krytka objektívu: Fujifilm RLCP-001
Slnečná clona objektívu: Fujifilm LH-XF35-2 Graphite Silver Edition
Handrička na zabalenie: Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručné listy

Dodatočné parametre

Kategória: Bezzrkadlovky Fujifilm
Hmotnosť: 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie