Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Sony Alpha A7 IV telo + Trade In bonus 400 € + 1 rok záruka

Kód: SW-418629
Akcia
Značka: Sony
2 799 € –13 %
Sony A7IV
2 799 € –13 % 2 429 € 2 024 € bez DPH
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Model ALPHA 7 IV posúva pojem „základný“ pri full-frame fotoaparátoch na novú úroveň vďaka výnimočnej kvalite obrazu. Nový model je vybavený niekoľkými najvyspelejšími zobrazovacími technológiami od spoločnosti Sony. Súčasťou je aj najnovší procesor BIONZ XR a pokročilé funkcie ostrenia (AF), ktoré vychádzajú z vlajkového modelu Alpha 1, v kombinácii so zjednodušeným ovládaním a zvýšenou spoľahlivosťou pre fotografie a filmy. To z neho robí dokonale všestranný fotoaparát pre nadšencov aj profesionálov, ktorí fotografujú v najrôznejších situáciách. Model ALPHA 7 IV sa môže pochváliť rozlíšením 33 MP, bohatým zameraním na nahrávanie videa a rôznymi funkciami podporujúcimi rastúci dopyt po vzdialenej komunikácii.

Inovácia nikdy nekončí

Nový fotoaparát ALPHA 7 IV je špičkový hybridný fotoaparát s vynikajúcou kvalitou fotografií a vyspelou technológiou videa s pokročilým ostrením, vylepšenou ovládateľnosťou a funkciami pre pracovné procesy. S ohľadom na životné prostredie sa pri výrobe tela využíva originálny recyklovaný plast SORPLAS™ vyvinutý spoločnosťou Sony. Na obal boli taktiež využité recyklovateľné materiály a menej plastu.

Výnimočná kvalita obrazu

Vďaka novo vyvinutému 33 MP full-frame obrazovému snímaču Exmor R™ CMOS so zadným osvitom dosahuje novinka vynikajúcu kvalitu obrazu a široký rozsah citlivosti ISO s možnosťou rozšírenia na ISO 50-204800. Vysoké rozlíšenie umožňuje fotoaparátu vyjadriť plynulú gradáciu, jemné detaily a textúry objektu pri súčasnom znížení šumu. Dynamický rozsah 15 krokov umožňuje široké možnosti vyjadrenia, zatiaľ čo nastavenie Creative Look pomáha bez námahy vytvárať originálny vzhľad fotografií aj videa.

310647

Nová úroveň výkonu ostrenia

Najnovší procesor BIONZ XR™ používaný vo vlajkovej lodi Alpha 1 poskytuje vysokorýchlostné ostrenie, neprerušované sériové snímanie rýchlosťou 10[1] snímok za sekundu so sledovaním AF/AE a veľkú vyrovnávaciu pamäť na plynulé fotografovanie. ALPHA 7 IV sleduje objekty pomocou funkcie Real-Time Tracking a 759 bodmi AF s fázovou detekciou AF s vysokou hustotou ohniskovej roviny s fázovou detekciou, ktorá pokrýva približne 94 % plochy snímača. Okrem toho teraz prvýkrát dokáže funkcia Real-time Eye AF sledovať okrem človeka aj oči vtákov a zvierat a to ako pri statických snímkach, tak aj pri nakrúcaní videa. Presnosť detekcie ľudskej tváre a očí je približne o 30 % lepšia ako pri modeli Alpha 7 III.

#showmore#

Špičková filmová technológia

Model ALPHA 7 IV využíva technológie inšpirované skutočnou filmovou produkciou vrátane technológie S-Cinetone™ – ktorá bola prevzatá z vysoko uznávanej série kamier Cinema Line spoločnosti Sony. Kamery sú používané širokou škálou filmárov a tvorcov obsahu, ktoré poskytujú bohatý filmový výraz. Vysoko kvalitný filmový záznam je dosiahnutý vďaka záznamu 4K 60p v režime Super 35 mm a záznamu až 4K 30p s prevzorkovaním 7K v režime full-frame. Nová kamera je tiež vybavená 10-bitovým vzorkovaním farieb s hĺbkou 4:2:2, ktoré umožňuje prirodzenú gradáciu, kodek XAVC S-I™ vo vnútri snímky. Vďaka tomu sú pracovné postupy pri úpravách a XAVC HS™ pre dvojnásobnú účinnosť kompresie ešte efektívnejšie.

310651

Aby bolo možné vyjsť v ústrety rastúcej potrebe presného výkonu ostrenia pri nakrúcaní videa, sú pri použití fotoaparátu ALPHA 7 IV s objektívom Sony E-mount k dispozícii jedinečné funkcie ostrenia, vrátane AF Assist. Ten podporuje prechody zaostrenia pri použití automatického ostrenia a funkcie Focus Map, ktorá vizualizuje hĺbku ostrosti. Vôbec prvýkrát je nový fotoaparát radu Alpha vybavený funkciou Breathing Compensation[2], ktorá eliminuje focus breathing a udržuje stály uhol záberu pri zmenách zaostrenia. Funkciu je možné zapnúť alebo vypnúť.

Zdokonalenie pracovných procesov

Vďaka rôznym možnostiam pripojenia umožňuje model ALPHA 7 IV streamovanie a zdieľanie vysoko kvalitného obsahu priamo na mieste. Tým spĺňa rastúcu potrebu vzdialenej komunikácie v reálnom čase bez toho, aby pritom utrpela špičková kvalita obrazu a zvuku.

Dodatočné parametre

Kategória: Bezzrkadlovky Sony
Hmotnosť: 0.658 kg
? Balenie: Telo
Delenie: Poloprofesionálne
? Bajonet: Sony E
Rozlíšenie videa: 4K UHD (3840x2160)
Formát snímača: Full Frame
Dotykový displej: Áno
Max. citlivosť ISO: 204800
Min. citlivosť ISO: 50
Rozlíšenie: 33 Mpx
Stabilizácia čipu: Áno
Typ hľadáčika: Elektronický
Výklopný displej: Áno
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-II), CFexpress typ A
Rozhranie: Bluetooth, Wi-Fi
Formát médií: MP4, JPEG, RAW
Pomer strán snímkov: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Pomer strán snímača: 3:2
Veľkosť snímača (mm): 35,9 x 24,9
Typ obrazového procesora: BIONZ XR
Spôsob merania expozície: Zónové, Stredové, Bodové, Matrix
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/3 EV
Najdlhší expozičný čas: 30 s
Najkratší expozičný čas: 1/8000
Rýchlosť sériového snímania: 10 sn./s
Typ akumulátora: NP-FZ100
Materiál: Horčík
Rozmery (mm): 131,3 x 96,4 x 79,8
Utesnenie (prach/vlhkosť): Áno
Farba: Čierna

Sony a7 IV Review: The Best Hybrid Camera for the Money!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: