Články z magazínu

Úžasne jednoduchá Canon EOS M200

Spoločnosť Canon predstavila nástupcu obľúbeného modelu EOS M100 – fotoaparát Canon EOS M200 s najnovším procesorom Canon DIGIC 8, lepším systémom ostrenia a podporou 4K videa.

Špičkový objektív Canon RF 85/1.2 L USM

Ohnisko 85mm asi nemusím predstavovať nikomu. Všetci ho dobre poznáme a vieme, aké sú jeho výhody, ale aj nevýhody. Je to ohnisko, ktoré je asi rozšírenejšie ako kitový objektív.

Nikon mirrorless a šport? Áno, aj to sa dá!

Mirrorless fotoaparáty som považoval za doplnkové produkty v portfóliu výrobcov DSLR fotoaparátov, no po testovaní a niekoľkých mesiacoch používania Nikon Z 7 som názor zmenil

Canon EF100/2.8 IS L USM – Ako z rozprávky

Objektív, ktorý sa hodí do každej brašne! Keď som si vyskladal postupne moju fototechniku do prírody, vedel som, že ho raz musím mať. A pred rokom prišiel deň D, keď som si ho zakúpil

Dlhodobý test fotoaparátu Nikon Z 7

Bezzrkadlovka (mirrorless) Nikon Z 7 je jednoznačne vlajkovou loďou v portfóliu značky Nikon (aspoň nateraz). Úplne nový produktový rad, skvelý vo všetkých ohľadoch

Sigma 50mm f/1.4 DG HSM ART

Objektív, ktorý spôsobil veľký tresk vo svete fotografie! Keď tento objektív prišiel po prvýkrát, tak po ňom siahlo veľmi veľa fotografov. Povedzme si, prečo. 

Canon rozšíril rad objektívov RF o dva modely

Canon predstavil prvé dva z trojice objektívov RF so svetelnosťou F2.8, ktoré rozšíria ponuku pre nový systém EOS R! Jedná sa o modely RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM. 

Canon novinky: EOS M6 Mark II a EOS 90D

Nová zrkadlovka Canon 90D prichádza v plnej sile pre foto aj video. Okrem RAW-u v 32 mpx, fotí v rýchlosti 10 fps. Filmmakeri sa dočkali 4K bez dodatočného cropu a spomalených záberov.

Čítačky pamäťových kariet – ako si vyberať?

Učíme sa, žiaľ, na vlastných chybách. A často nás to stojí aj peniaze. Trh ponúka nespočetné množstvo čítačiek pamäťových kariet a je v podstate len na nás, zákazníkoch, čo si vyberieme.

Kompozitná produktová fotografia – Fotenie

Kompozitná fotografia je metóda, pomocou ktorej výslednú fotku skladáte z viacerých záberov, len rozdielne nasvietených. Pri produktovej, realitnej či komerčnej fotke sa to využíva často.