Články z magazínu

Kompozitná produktová fotografia – Fotenie

Kompozitná fotografia je metóda, pomocou ktorej výslednú fotku skladáte z viacerých záberov, len rozdielne nasvietených. Pri produktovej, realitnej či komerčnej fotke sa to využíva často.

Canon Zoemini S: Niekto ho hejtuje, iný miluje.

Fotoaparát so vstavanou tlačiarňou bol hitom ešte skôr, ako sa dostal na trh. Čo si ale budeme hovoriť, nie je to nič pre profesionálnych fotografov, skôr pre nenáročných užívateľov.

Roman Borák: fotograf na MS v motokrose

Medzi fanúšikmi motoristických športov je najpopulárnejším podujatím Formula 1, nasleduje Moto GP (cestné motorky) a hneď potom trieda MXGP – Majstrovstvá sveta v motokrose.

Profoto A1X – najmenší štúdiový blesk

Profoto A1X predstavuje kompromis medzi systémovým a štúdiovým bleskom. Jedná sa teda o kombináciu jednoduchého štúdiového blesku a veľmi výkonného systémového blesku.

Rozhovor: Fotograf celebrít Michal Petrík

Patrí k slovenskej fotografickej špičke, aj keď jeho cesta na vrchol bola pre mnohých prekvapivá. Nie každému automechanikovi sa totiž podarí prepracovať sa doslova do prvej fotografickej ligy.

Canon RF 24-240 f/4-6.3 – prvé dojmy

Značka Canon nedávno spolu s Canon PowerShot G7X mark III a G5X mark II predstavila aj nový objektív na mirrorless systém - Canon RF 24-240 f/4-6.3.

Canon-1DX-wildlife

Canon 1Dx mark II – kráľ medzi fotoaparátmi

V tomto texte predostriem pár bodov, ktoré vidím ako prednosti tohto fotoaparátu. V podstate, čo iné by som mal o ňom napísať, záporov totiž veľa nemá.

DaVinci-zaklady-gradingu

DaVinci Resolve – Základy gradingu

Doniesli ste si domov materiál z nakrúcania, postrihali ste ho a neviete, čo ďalej? Pred samotným exportovaním videa je dobré upraviť si v ňom farby a my vám ukážeme, ako na to.