Články z magazínu

Canon EOS 1Dx Mark III – prišiel nový kráľ!

V predchádzajúcom článku som predstavil novinku Canon EOS 1Dx mark III a podelil som sa o prvé dojmy z tohto neskutočného fotoaparátu, dnes doplním zopár ďalších postrehov.

Canon RF 24-105 L IS USM

Spolu s Canon EOS R predstavili dva objektívy. Canon RF 50 f/1.2 a štandardný kitový objektív 24 – 105. Objektív, ktorý síce nemá ultra svetelľné vlastnosti ale ponúka rozsah.

Najhoršie svadobné fotky sveta

Väčšina z nich sa nafotila v Rusku. Nevieme, prečo je tento fenomén rozšírený práve v tejto krajine, fakty však nepustia. 70 % záberov v našej galérii je práve odtiaľto.

Prepracovaný BeFree GT XPRO Aluminium Tripod

Je tu ďalší zo série statívov od firmy Manfrotto! A pozor, líder vo výrobe fotografických statívov prišiel s niečím prevratným – len málo statívov totiž ponúka možnosť “ohnúť” hlavu nabok.

S. Liste: Keď diaľnica všetko mení

Amazónia, pľúca našej planéty, našej Zeme, naše pľúca… Jej vlhké husté lesy potrebujeme, aj keď sú tisíce kilometrov vzdialené, a ona potrebuje ľudí, ktorí ju uchránia – a s ňou aj nás.

Manfrotto Advanced2 – Fotografické batohy

Spoločnosť Manfrotto je známa predovšetkým svojimi špičkovými statívmi, rozhodla sa však rozšíriť ponúkaný sortiment a priniesť na trh zaujímavé fotobatohy a fotobrašne.

Ako si pripraviť stop motion video

Je jednoduché vytvoriť video z fotografií? Samozrejme. A určite to bude hračka hlavne pre fotografov. Avšak tvorba takéhoto videa má aj svoje úskalia.

Peak Design Capture V3

Veľa fotografov hľadá ten najlepší spôsob, akým správne a bezpečne pripnúť fotoaparát tak, aby bol stále poruke – či už potrebujete pripnúť druhý fotoaparát na opasok, alebo na batoh.

Canon EOS Ra: nočná obloha na dlani

Canon uvádza model EOS Ra – prvý plnoformátový fotoaparát pre astronomické fotky značky Canon. Spoločnosť stavia na portfóliu plnoformátových fotoaparátov a systéme EOS R.

Bill Ray: Prečo nevydal fotky Hells Angels?

V 60-tych rokoch sa v USA rozmohol dovtedy nevídaný fenomén. Motorkárske gangy. Ich členovia odmietali pracovať, celé roky trávili na cestách a kde prišli, tam sa bili.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.