Canon EOS 5D Mark IV Telo + Tamrac darček do 200 € + predĺžená záruka na 3 roky + cashback až do 1000 €

Kód: AQ-C32362
Predĺžená záruka
Značka: Canon
ZadarmoZadarmo 3 019 € –17 %
Canon EOS 5D Mark IV Telo  + Tamrac darček do 200 € + predĺžená záruka na 3 roky + cashback až do 1000 €
3 019 € –17 % 2 498 € 2 082 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
21.11.2019

DARČEK: Pri kúpe od nás získate darček Tamrac v hodnote do 200€. Viac informácií.
CASHBACK: Vyberte si k tomuto telu z akciovej ponuky aj objektív a získate od Canonu časť peňazí za nákup späť. Viac informácií.
BONUS: Pri kúpe získavate predĺženú záruku na 3 roky, profesionálne poradenstvo a online podporu zadarmo!

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným WiFi rozhraním i prijímačom GPS. Nová zrkadlovka tak ponúka špičkovú rýchlosť i rozlíšenie, podporuje nakrúcanie filmov a umožňuje vytvárať perfektné snímky i pri zlých svetelných podmienkach. Canon EOS 5D Mark IV je navyše prvým fotoaparátom systému EOS, ktorý využíva inovatívny formát RAW s dvojitými pixelmi. Vďaka tejto technologickej novinke môžu fotografovia snímky v rámci postprodukčných úprav ešte jemne doladiť – k dispozícii majú posun roviny zaostrenia, úpravu rozostrenia popredia i redukciu nežiaducich odleskov. 
Screen Shot 2018-02-01 at 17.09.45

Detaily produktu

  • full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 MPx s obrazovým procesorom DIGIC 6+
  • ISO až 32 000 (s možnosťou rozšírenia až na ISO 102 400)
  • 61 bodov / 41 bodov AF krížového typu je širokouhlo rozložených po celej ploche hľadáčika
  • umožňuje zaostrovať aj pri svite mesiaca (-3 EV)
  • 3,2 palcový dotykový displej
  • za pomoci rozhrania Bluetooth® výrazne uľahčuje vytvorenie pripojenia Wi-Fi s vaším inteligentným zariadením
  • špičkový videozáznam v rozlíšení 4K pre profesionálne filmy
Screen Shot 2018-02-01 at 17.14.36 Screen Shot 2018-02-01 at 17.12.23
Video s Canon EOS 5D mark IV čast 2 Video s Canon EOS 5D mark IV

Diabol je ukrytý v detailoch 

Základom fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlíšením 30,4 megapixelov. Tento full frame snímač z dielne spoločnosti Canon umožňuje vytvárať snímky s veľmi podrobnými detailami, a to i v oblastiach s vysokým jasom a s tmavými tieňmi. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, ktorý môžu používatelia rozšíriť na hodnoty 50 až 102 400, je možné pomocou novej digitálnej zrkadlovky fotografovať v širokom spektre svetelných podmienok. Za lepšími možnosťami fotografovania snímok pri nedostatočnom osvetlení stojí i dokonalejší algoritmus na spracovanie šumu, a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideálny pre fotoreportérov, ktorí potrebujú zachytiť dôležité udalosti bez ohľadu na kvalitu okolitého osvetlenia. 

Vďaka širokoplošnému retikulárnemu systému automatického zaostrovania so 61 bodmi je s fotoaparátom EOS 5D Mark IV sledovanie tváre i farby rýchlo sa pohybujúcich objektov veľmi jednoduché. Celkom 61 bodov – z ktorých je 41 krížových – pokrýva rozšírenú plochu snímača a pomocou hľadáčika umožňuje zaostrovať dokonca i za mesačného svitu pri úrovní osvetlenia -3 EV. A v režime živého náhľadu je zaostrovanie funkčné i pri hodnote -4 EV. Automatické zaostrovanie so 61 bodmi vrátane 21 krížových pre ešte väčšiu presnosť majú používatelia v prípade zrkadlovky EOS 5D Mark IV k dispozícii i pri použití telekonvertorov, a to na všetkých teleobjektívoch s triedou svetelnosti f/8. Súčasťou fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palcov), ktorý podporuje dotykové ovládanie u všetkých položiek ponuky a spolupracuje s novým tlačidlom pre výber oblasti automatického zaostrovania – výber konkrétneho bodu je tak ešte rýchlejší. Canon EOS 5D Mark IV navyše využíva pokročilý meriaci snímač RGB+IR s rozlíšením 150 tisíc pixelov, ktorý je vybavený samostatným obrazovým procesorom DIGIC 6. Táto kombinácia zaisťuje veľmi presnú expozíciu a dokonalú detekciu objektov aj ich sledovanie. 

Stvorený pre rýchlosť

Canon nový fotoaparát navrhol tak, aby mohli používatelia okamžite reagovať na prebiehajúce udalosti a už nikdy nezmeškali žiadny dôležitý záber. Zrkadlovka EOS 5D Mark IV využíva technológie vysokorýchlostného získavania obrazových dát zo snímača, ktorá v kombinácii s obrazovým procesorom DIGIC 6+ umožňuje v maximálnom rozlíšení a s plnou podporou automatického zaostrovania i expozície so sledovaním fotografovať rýchlosťou až 7 snímok za sekundu. V priebehu jednej sekvencie môžu používatelia uskutočniť až 21 snímok vo formáte RAW alebo neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG – s novou zrkadlovkou tak budú používatelia vždy plne pripravení na ďalší záber. Canon EOS 5D Mark IV je ideálny i v situáciách, ktoré vyžadujú diskrétnosť, ako je tomu napríklad pri spravodajstve alebo fotografovaní zvierat v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou najnovšieho modelu sú totiž režimy Silent Single a Silent Continuous, ktoré umožňujú fotenie s celkom minimálnym rušením okolia. 

Skok do sveta filmov v rozlíšení 4K

S digitálnou zrkadlovkou EOS 5D Mark IV môžu teraz nakrúcať filmy v rozlíšení 4K všetci, ktorí chcú využiť silu video obsahu na rozpovedanie skutočne pôsobivých príbehov. Novinka z dielne spoločnosti Canon je skutočne univerzálny fotoaparát, ktorý podporuje rozlíšenie DCI 4K (4 096 x 2 160) pri rýchlostiach snímania 30, 25 a 24 snímok za sekundu i získavania samostatných snímok vo formáte JPEG s rozlíšením 8,8 megapixelov zo 4K filmov. Canon EOS 5D Mark IV je tak skvelým pomocníkom pre kohokoľvek, kto potrebuje previesť z filmu daný okamžik do fotografie. Navyše ešte nikdy v minulosti nebolo tak veľmi dôležité prinášať kvalitné zábery priamo z terénu, a to i vďaka rastúcim možnostiam streamovacích služieb a obsahu na vyžiadanie. Digitálna zrkadlovka EOS 5D Mark IV preto využíva najnovšie technológie a v oblasti filmu sa môže pochváliť natívnym rozlíšením 4K, rozlíšením HD pri rýchlosti snímania 120p, systémom CMOS AF s dvojitými pixelmi, možnosťou tvorby časozberných videí i novým režimom pre nakrúcanie filmov s vysokým dynamickým rozsahom. 

Širšia použiteľnosť a dokonalejšia konektivita 

Fotoaparát EOS 5D Mark IV prichádza so širokou škálou nových i prepracovaných funkcií a vlastností vyžadovaných komunitou profesionálnych používateľov značky Canon a ponúka i bezkonkurenčne flexibilnú konektivitu. Vďaka vstavanej Wi-Fi môžu používatelia zo svojich chytrých zariadení pomocou aplikácie Canon Camera Connect fotoaparát vzdialene ovládať a bezpečne prenášať súbory do cieľového umiestnenia (k dispozícii je podpora protokolov FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navyše umožňuje automaticky ukladať do EXIF dát lokalizačné informácie o aktuálnej polohe, a zjednodušuje tak správu snímok. Súčasťou nového modelu je i podpora automatického ukladania údajov podľa štandardu IPTC, ako sú napríklad podrobnosti o každom zábere.  

 

Vďaka lepšej odolnosti voči vode a prachu je nová zrkadlovka ideálnym prístrojom na fotografovanie na cestách i pre fotoreportérov, ktorí pracujú v náročnom teréne a neľahkých podmienkach. 

Formát RAW s dvojitými pixelmi 

Každý z 30 miliónov pixelov digitálnej zrkadlovky EOS 5D Mark IV sa skladá z dvoch fotodiód, ktoré môže elektronika fotoaparátu využívať spoločne alebo každú samostatne. Táto technológia umožňuje vytvárať súbory vo formáte RAW s dvojitými pixelmi, ktoré obsahujú dvojicu snímok realizovaných z dvoch mierne odlišných uhlov pohľadu. A pri spracovaní snímok pomocou software Digital Photo Professional môžu fotografi vďaka tejto technológii aplikovať na zdrojové dáta jeden z troch typov jedinečných úprav. Prvý z nich – mikronastavenie obrazu (Image Microadjustment) – umožňuje prispôsobenie roviny zaostrenia, a teda i dosiahnutie maximálnej ostrosti výslednej snímky. Táto úprava je skvelá napríklad v prípade jemného dolaďovania portrétov. Režim Bokeh Shift umožňuje horizontálne posunutie rozostrených objektov tak, aby lepšie dopĺňali zaostrené prvky snímky. A konečne tretí, úprava s názvom Ghosting Reduction umožňuje eliminovať výskyt rôznorodých artefaktov, ako sú napríklad nežiadúce odlesky a závoj. 

 

Digitálna optimalizácia objektívu 

Technológia digitálnej optimalizácie objektívu, ktorú vyvinula priamo spoločnosť Canon a doposiaľ bola dostupná iba pri spracovaní RAW súborov vo fotoaparáte, je teraz k dispozícii pre spracovanie snímok vo formáte JPEG, a to v okamihu ich uskutočnenia. Digitálna optimalizácia objektívu využíva informácie o optických vlastnostiach každého objektívu, a umožňuje tak opraviť rad optických vád vrátane difrakcie a zjemniť vplyv nízkopásmového filtra. 

 

IPTC

Štandard IPTC (International Press and Tele Communication) definuje ukladanie informácií do obrazových súborov. Používatelia môžu priamo do fotoaparátu nahrať šablónu IPTC vytvorenú v niektorom z obľúbených softwarových nástrojov, ako je napríklad Photo Mechanic alebo EOS Utility. Canon EOS 5D Mark IV údaje IPTC ukladá automaticky v okamihu uskutočnenia snímky do súboru XMP, a podporuje tak ich následné spracovanie vo všetkých moderných softwarových nástrojoch na editovanie fotografií. Táto možnosť je veľmi dôležitá v dynamických odvetviach vrátane spravodajstva a športu – používatelia nemusia tieto informácie pridávať k snímkam neskôr a podpora IPTC tak významne šetrí ich čas.

Technické parametre

Rozlíšenie 30,4 MPx
Min. citlivosť ISO 50 | 100
Max. citlivosť ISO 102 400 | 32 000
Druh pamäti SDHC | SDXC | SD | CompactFlash
Stabilizácia obrazu v objektíve
LCD obrazovka 3,2"  | dotyková | 1 620 000 px
Veľkosť snímača Full Frame (24×36 mm)
Druh snímača CMOS
Zaostrovacie body 61 bodov | 41 krížových
Bajonet Canon | EF
Snímiek za sekundu 7
Synchronizácia s bleskom 1/200
Záznam videa

4K (4096x2160/30p)

Full HD (1920 x 1080) | 60p

Rozhrania GPS modul | systémový blesk | káblová spúšť | HDMI | 3.5 jack mikrofón a slúchadlá | Wi-Fi | USB 3.0 | 
Časozber -
Napájanie Li-Ion LP-E6N, nabíjačka LC-E6E, grip BG-E20
 

Dodatočné parametre

Kategória: Digitálne zrkadlovky Canon
? Balenie: Telo
Delenie: Profesionálne
Veľkosť snímača: Full-Frame

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
P Avatar autora | 15.2.2017
Maximálna spokojnosť, tento produkt odporúčam :)