Canon EOS 5D Mark IV Telo Kód: C32362

Novinka Tip
Výrobca: Canon
ZadarmoZadarmo 3 696 € –1 %
Canon EOS 5D Mark IV Telo
3 696 € –1 % 3 649 € 3 041 € bez DPH
Na sklade

 

AKCIA CASHBACK: Vyberte si k tomuto telu  z akciovej ponuky aj objektív a získate od CANONu časť peňazí za nákup späť. Viac info TU

kalkulačka quatro

Detailné informácie

Súvisiaci tovar

Podrobný popis

Canon EOS 5D Mark IV 

 

Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným WiFi rozhraním i prijímačom GPS. Nová zrkadlovka tak ponúka špičkovú rýchlosť i rozlíšenie, podporuje nakrúcanie filmov a umožňuje vytvárať perfektné snímky i pri zlých svetelných podmienkach. Canon EOS 5D Mark IV je navyše prvým fotoaparátom systému EOS, ktorý využíva inovatívny formát RAW s dvojitými pixelmi. Vďaka tejto technologickej novinke môžu fotografovia snímky v rámci postprodukčných úprav ešte jemne doladiť – k dispozícii majú posun roviny zaostrenia, úpravu rozostrenia popredia i redukciu nežiaducich odleskov. 

 

Diabol je ukrytý v detailoch 

Základom fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlíšením 30,4 megapixelov. Tento full frame snímač z dielne spoločnosti Canon umožňuje vytvárať snímky s veľmi podrobnými detailami, a to i v oblastiach s vysokým jasom a s tmavými tieňmi. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, ktorý môžu používatelia rozšíriť na hodnoty 50 až 102 400, je možné pomocou novej digitálnej zrkadlovky fotografovať v širokom spektre svetelných podmienok. Za lepšími možnosťami fotografovania snímok pri nedostatočnom osvetlení stojí i dokonalejší algoritmus na spracovanie šumu, a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideálny pre fotoreportérov, ktorí potrebujú zachytiť dôležité udalosti bez ohľadu na kvalitu okolitého osvetlenia. 

 

Vďaka širokoplošnému retikulárnemu systému automatického zaostrovania so 61 bodmi je s fotoaparátom EOS 5D Mark IV sledovanie tváre i farby rýchlo sa pohybujúcich objektov veľmi jednoduché. Celkom 61 bodov – z ktorých je 41 krížových – pokrýva rozšírenú plochu snímača a pomocou hľadáčika umožňuje zaostrovať dokonca i za mesačného svitu pri úrovní osvetlenia -3 EV. A v režime živého náhľadu je zaostrovanie funkčné i pri hodnote -4 EV. Automatické zaostrovanie so 61 bodmi vrátane 21 krížových pre ešte väčšiu presnosť majú používatelia v prípade zrkadlovky EOS 5D Mark IV k dispozícii i pri použití telekonvertorov, a to na všetkých teleobjektívoch s triedou svetelnosti f/8. Súčasťou fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palcov), ktorý podporuje dotykové ovládanie u všetkých položiek ponuky a spolupracuje s novým tlačidlom pre výber oblasti automatického zaostrovania – výber konkrétneho bodu je tak ešte rýchlejší. Canon EOS 5D Mark IV navyše využíva pokročilý meriaci snímač RGB+IR s rozlíšením 150 tisíc pixelov, ktorý je vybavený samostatným obrazovým procesorom DIGIC 6. Táto kombinácia zaisťuje veľmi presnú expozíciu a dokonalú detekciu objektov aj ich sledovanie. 

 

Stvorený pre rýchlosť

Canon nový fotoaparát navrhol tak, aby mohli používatelia okamžite reagovať na prebiehajúce udalosti a už nikdy nezmeškali žiadny dôležitý záber. Zrkadlovka EOS 5D Mark IV využíva technológie vysokorýchlostného získavania obrazových dát zo snímača, ktorá v kombinácii s obrazovým procesorom DIGIC 6+ umožňuje v maximálnom rozlíšení a s plnou podporou automatického zaostrovania i expozície so sledovaním fotografovať rýchlosťou až 7 snímok za sekundu. V priebehu jednej sekvencie môžu používatelia uskutočniť až 21 snímok vo formáte RAW alebo neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG – s novou zrkadlovkou tak budú používatelia vždy plne pripravení na ďalší záber. Canon EOS 5D Mark IV je ideálny i v situáciách, ktoré vyžadujú diskrétnosť, ako je tomu napríklad pri spravodajstve alebo fotografovaní zvierat v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou najnovšieho modelu sú totiž režimy Silent Single a Silent Continuous, ktoré umožňujú fotenie s celkom minimálnym rušením okolia. 

 

Skok do sveta filmov v rozlíšení 4K

S digitálnou zrkadlovkou EOS 5D Mark IV môžu teraz nakrúcať filmy v rozlíšení 4K všetci, ktorí chcú využiť silu video obsahu na rozpovedanie skutočne pôsobivých príbehov. Novinka z dielne spoločnosti Canon je skutočne univerzálny fotoaparát, ktorý podporuje rozlíšenie DCI 4K (4 096 x 2 160) pri rýchlostiach snímania 30, 25 a 24 snímok za sekundu i získavania samostatných snímok vo formáte JPEG s rozlíšením 8,8 megapixelov zo 4K filmov. Canon EOS 5D Mark IV je tak skvelým pomocníkom pre kohokoľvek, kto potrebuje previesť z filmu daný okamžik do fotografie. Navyše ešte nikdy v minulosti nebolo tak veľmi dôležité prinášať kvalitné zábery priamo z terénu, a to i vďaka rastúcim možnostiam streamovacích služieb a obsahu na vyžiadanie. Digitálna zrkadlovka EOS 5D Mark IV preto využíva najnovšie technológie a v oblasti filmu sa môže pochváliť natívnym rozlíšením 4K, rozlíšením HD pri rýchlosti snímania 120p, systémom CMOS AF s dvojitými pixelmi, možnosťou tvorby časozberných videí i novým režimom pre nakrúcanie filmov s vysokým dynamickým rozsahom. 

Širšia použiteľnosť a dokonalejšia konektivita 

Fotoaparát EOS 5D Mark IV prichádza so širokou škálou nových i prepracovaných funkcií a vlastností vyžadovaných komunitou profesionálnych používateľov značky Canon a ponúka i bezkonkurenčne flexibilnú konektivitu. Vďaka vstavanej Wi-Fi môžu používatelia zo svojich chytrých zariadení pomocou aplikácie Canon Camera Connect fotoaparát vzdialene ovládať a bezpečne prenášať súbory do cieľového umiestnenia (k dispozícii je podpora protokolov FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navyše umožňuje automaticky ukladať do EXIF dát lokalizačné informácie o aktuálnej polohe, a zjednodušuje tak správu snímok. Súčasťou nového modelu je i podpora automatického ukladania údajov podľa štandardu IPTC, ako sú napríklad podrobnosti o každom zábere.  

 

Vďaka lepšej odolnosti voči vode a prachu je nová zrkadlovka ideálnym prístrojom na fotografovanie na cestách i pre fotoreportérov, ktorí pracujú v náročnom teréne a neľahkých podmienkach. 

 

Formát RAW s dvojitými pixelmi 

Každý z 30 miliónov pixelov digitálnej zrkadlovky EOS 5D Mark IV sa skladá z dvoch fotodiód, ktoré môže elektronika fotoaparátu využívať spoločne alebo každú samostatne. Táto technológia umožňuje vytvárať súbory vo formáte RAW s dvojitými pixelmi, ktoré obsahujú dvojicu snímok realizovaných z dvoch mierne odlišných uhlov pohľadu. A pri spracovaní snímok pomocou software Digital Photo Professional môžu fotografi vďaka tejto technológii aplikovať na zdrojové dáta jeden z troch typov jedinečných úprav. Prvý z nich – mikronastavenie obrazu (Image Microadjustment) – umožňuje prispôsobenie roviny zaostrenia, a teda i dosiahnutie maximálnej ostrosti výslednej snímky. Táto úprava je skvelá napríklad v prípade jemného dolaďovania portrétov. Režim Bokeh Shift umožňuje horizontálne posunutie rozostrených objektov tak, aby lepšie dopĺňali zaostrené prvky snímky. A konečne tretí, úprava s názvom Ghosting Reduction umožňuje eliminovať výskyt rôznorodých artefaktov, ako sú napríklad nežiadúce odlesky a závoj. 

 

Digitálna optimalizácia objektívu 

Technológia digitálnej optimalizácie objektívu, ktorú vyvinula priamo spoločnosť Canon a doposiaľ bola dostupná iba pri spracovaní RAW súborov vo fotoaparáte, je teraz k dispozícii pre spracovanie snímok vo formáte JPEG, a to v okamihu ich uskutočnenia. Digitálna optimalizácia objektívu využíva informácie o optických vlastnostiach každého objektívu, a umožňuje tak opraviť rad optických vád vrátane difrakcie a zjemniť vplyv nízkopásmového filtra. 

 

IPTC

Štandard IPTC (International Press and Tele Communication) definuje ukladanie informácií do obrazových súborov. Používatelia môžu priamo do fotoaparátu nahrať šablónu IPTC vytvorenú v niektorom z obľúbených softwarových nástrojov, ako je napríklad Photo Mechanic alebo EOS Utility. Canon EOS 5D Mark IV údaje IPTC ukladá automaticky v okamihu uskutočnenia snímky do súboru XMP, a podporuje tak ich následné spracovanie vo všetkých moderných softwarových nástrojoch na editovanie fotografií. Táto možnosť je veľmi dôležitá v dynamických odvetviach vrátane spravodajstva a športu – používatelia nemusia tieto informácie pridávať k snímkam neskôr a podpora IPTC tak významne šetrí ich čas.

 

 

 

Technická špecifikávia EOS 5D Mark IV:

OBRAZOVÝ SNÍMAČ    
  Typ CMOS, veľkosť 36 x 24 mm
  Efektívne pixely Približne 30,4 megapixelov
  Pixelov celkom Približne 31,7 megapixelov
  Pomer strán 3:2
  Nízkopásmový filter Vstavaný/pevný
  Čistenie snímača Integrovaný čistiaci systém EOS
  Typ farebného filtra Primárne farby
OBRAZOVÝ PROCESOR  
  Typ DIGIC 6+
OBJEKTÍV    
  Systém upevnenia objektívu EF (okrem objektívov typu EF-S a EF-M)
  Ohnisková vzdialenosť Ekvivalent 1,0násobné ohniskové vzdialenosti objektívu
ZAOSTROVANIE    
  Typ Sekundárny TTL systém s detekciou fázového posunu v obraze využívajúci samostatný snímač automatického zaostrovania
  Systém automatického zaostrovania / AF body 61 bodov / 41 krížových AF bodov vrátane 5 duálnych krížových bodov pri hodnote clony f/2,8 a 61 bodov / 21 krížových bodov pri hodnote clony f/8   (11)
Počet dostupných krížových AF bodov sa líši v závislosti od objektívu.
  Rozsah automatického zaostrovania -3 až 18 EV (pri teplote 23 °C a citlivosti ISO 100)
  Režimy automatického zastrovania Jednosnímkové automatické zaostrovanie
Inteligentné automatické zaostrovanie
Inteligentné priebežné automatické zaostrovanie
  Výber zaostrovacieho bodu Automatický výber: 61 bodov automatického zaostrovania (v závislosti od nastavenia EOS iTR AF)
Ručný výber: Jeden bod automatického zaostrovania (možnosť vyberať zo 61, 15 alebo 9 alebo iba z krížových bodov)
Ručný výber: Bodové automatické zaostrovanie
Ručný výber: Rozšírenie bodu automatického zaostrovania (4 body hore, dole, doľava a doprava)
Ručný výběr: Rozšírenie bodu automatického zaostrovania o 8 okolitých bodov
Ručný výber: Zónové automatické zaostrovanie(všetky body automatického zaostrovania sú rozdelené do 9 zaostrovacích zón)
Ručný výber: Automatické zaostrovanie   s veľkou oblasťou (všetky body AF sú rozdelené do 3 zaostrovacích zón)
Body AF je možné vybrať samostatne pre zvislé a vodorovné snímanie
  Zobrazenie vybraného bodu automatického zaostrenia Premietnuté v hľadáčiku a zobrazované v obrazovke rýchleho ovládania
  Blokovanie automatického zaosrovania Uzamknutý, pokiaľ je stlačené tlačidlo uzávierky do polovice alebo je v režime jednosnímkového AF stlačené tlačidlo AF ON. V režime inteligentného automatického zaostrovania je možné automatické zaostrovanie zastaviť pomocou užívateľsky nastaveného tlačidla.
  Pomocné svetlo automatického zaostrovania Vyzatované voliteľným vyhradeným bleskom Speedlite
  Ručné zaostrovanie Voliteľné na objektíve
  Mikronastavenie automatického zaostrovania Ručné: +/- 20 krokov (nastavenie širokouhlého záberu a teleobjektívu pre objektívy so zoomom)
Nastaviť všetky objektívy podľa rovnakej hodnoty
Nastaviť jednotlivo až 40 objektívov
Nastavenia pre jednotlivé objektívy sú uložené podľa sériového čísla
RIADENIE EXPOZÍCIE  
  Režimy merania Meriaci snímač RGB+IR s rozlíšením približne 150 000 pixelov, 252 zón merania. Inteligentný systém EOS pre analýzu objektov
(1) Pomerové meranie (spojené so všetkými bodmi AF)
(2) Čiastočné meranie v strede (približne 6,1 % plochy uprostred hľadáčika)
(3) Bodové meranie (stredové, približne 1,3 % plochy uprostred hľadáčika)
Bodové meranie spojené s bodom AF nie je k dispozícii
Viacbodové meranie
(4) Celoplošné meranie so zdôrazneným stredom
  Rozsah merania EV 0 až 20 (pri teplote 23 °C, citlivosti ISO 100 a pomerovom meraní)
  Blokovanie automatickej expozície Automatické: v režime jednosnímkového AF s pomerovým meraním, keď je dosiahnuté správne zaostrenie.
Ručné: pomocou tlačidla expozičnej pamäte v režimoch P, Av, Tv a M
  Kompenzácia expozície +/-5 EV v krokoch po 1/3 alebo 1/2 EV (je možné kombinovať s posúvaním automatickej expozície)
  Posúvanie automatickej expozície V rozsahu +/-3 EV, v krokoch po 1/2 alebo 1/3 EV
  Fotografovanie s detekciou blikania Áno. Detekcia blikania je funkčná pre frekvencie 100 a 120 Hz. Môže dôjsť ku zníženiu maximálnej rýchlosti kontinuálneho snímania.
  Citlivosť ISO (8) Automatická 100 až 32 000 (v krokoch pre 1/3 alebo 1 EV)
Citlivosť ISO je možné upraviť na nasledujúce hodnoty: L:50, H1: 51 200 a H2: 102 400
UZÁVIERKA    
  Typ Elektronicky riadená štrbinová uzávierka
  Rýchlosť 30–1/8 000 s (kroky po 1/2 alebo 1/3 EV), Dlhá expozícia (Bulb) (Celkový rozsah rýchlosti uzávierky. Dostupný rozsah sa líši v závislosti od režimu snímania)
  Spustenie uzávierky Elektromagnetická spúšť s jemným stisnutím
VYVÁŽENIE BIELEJ    
  Typ Automatické vyváženie bielej pomocou obrazového snímača
  Nastavenie AWB (priorita prostredia alebo bielej), denné svetlo, tieň, zatiahnuté, žiarovka, biela žiarivka, blesk, užívateľské, nastavenie teploty chromatickosti.
Kompenzácia vyváženia bielej:
1. Modrá/jantárová +/-9
2. Purpurová/zelená +/-9
  Užívateľské vyváženie bielej Áno, je možné zaregistrovať 5 nastavení vyváženia bielej
  Posúvanie vyváženia bielej +/-3 úrovne v krokoch po jednotlivých úrovniach
2, 3, 5 alebo 7 snímok s rôznou expozíciou pri spustení uzávierky
voliteľný posun k modrej/jantárovej alebo purpurovej/zelenej
HĽADÁČIK    
  Typ Optický hranol
  Pokrytie (vodorovné/zvislé) Približne 100 %
  Zväčšenie Približne 0,71násobné (4)
  Bod oka Približne 21 mm (od stredu šošovky okuláru)
  Korekcia dioptrií -3 až +1 m-1 (dioptria)
  Matnica Pevná, prekrytá transparentným informatívnym displejom LCD
  Zrkadlo Polopriepustné zrkadlo s rýchlym návratom
  Informácie v hľadáčiku Informácie o automatickom zaostrovaní: body automatického zaostrovania(bod/krúžok), rámik zaostrovania, status, indikátor správneho zaostrenia, režim automatického zaostrovania, výber bodu automatického zaostrovania   a registrácia bodu automatického zaostrovania
Informácie o expozícii: rýchlosť uzávierky, hodnota clony, citlivosť ISO (vždy zobrazené), blokovanie AE, úroveň expozície/kompenzácie, meranie s bleskom, krúžok bodového merania, upozornenie na chybnú expozíciu, automatické posúvanie expozície(AEB), režim merania a režim fotografovania
Informácie týkajúce sa blesku: blesk pripravený, vysokorýchlostná synchronizácia, blokovanie expozície s bleskom, kompenzácia expozície s bleskom a redukcia javu červených očí
Informácie o snímke: informácie o pamäťovej karte, maximálny počet snímok sekvencie (dvojciferný displej), priorita zvýraznenia tónu (D+), indikátor formátu (JPEG/RAW), RAW s dvojitými pixelmi a digitálna optimalizácia objektívu
Informácie o kompozícii: mriežka a elektronický horizont
Ďalšie informácie: kontrola stavu batérie, varovný symbol, detekcia blikania, režim riadenia a vyváženia bielej
  Náhľad hĺbky ostrosti Áno, pomocou tlačidla kontroly hĺbky ostrosti.
  Krytka okuláru Na popruhu
DISPLEJ LCD    
  Typ Displej Clear View LCD II s uhlopriečkou 8,10 cm (3,2 palca), približne 1 620 000 bodov
  Pokrytie (vodorovne/zvislo) Približne100 %
  Pozorovací uhol (vodorovne/zvislo) Približne 170 ° vodorovne i zvislo
  Povrchová úprava Antireflexné sklo s pevnou vrstvou a úpravou proti odtlačkom.
  Nastavenie jasu Ručné: nastaviteľné na jednu zo siedmich úrovní
Farebné podanie: štyri nastavenia
  Dotykové možnosti Kapacitný typ s podporou ponuky, nastavenia rýchloovládača, prehrávania a zväčšenia zobrazenia. Pri snímaní v režime živého náhľadu a nakrúcania filmov možnosť výberu/prepínania zaostrovacieho bodu a zväčšenia zobrazenia. V režime živého náhľadu je k možné dotykom spustiť spúšť na vytvorenie fotografie.
  Možnosti displeja (1) Obrazovka rýchloovládača
(2) Nastavenie fotoaparátu
(3) Elektronický horizont s dvomi osami
(4) Užívateľská obrazovka rýchloovládača
BLESK    
  Režimy E-TTL II – automatický blesk, ručné meranie
  X-sync 1/200 s
  Kompenzácia expozície s bleskom +/- 3 EV v krokoch po 1/3 EV s bleskami radu Speedlite EX
  Posúvanie expozície s bleskom Áno, pomocou kompatibilného externého blesku
  Expozičný zámok blesku Áno
  Synchronizácia na druhú lamelu Áno
  Aktívne sánky pre blesk/konektor PC Áno / Áno
  Kompatibilita s externým bleskom E-TTL II s bleskami radu Speedlite EX, podpora bezdrôtového pripojenia viacerých bleskov
  Ovládanie externého blesku Prostredníctvom obrazovky ponuky fotoaparátu
FOTOGRAFOVANIE    
  Režimy Automatický inteligentný scénický režim, programová automatická expozícia, automatická expozícia s predvoľbou času, automatická expozícia s predvoľbou clony, ručný(snímky a videá), dlhá expozícia, užívateľský (x3)
  Styly Picture Styles Automatický, štandardný, portrét, krajina, jemné detaily, neutrálny, verný, monochromatický a užívateľom definovaný (3x)
  Farebný priestor sRGB a Adobe RGB
  Spracovanie snímok Priorita jasných tónov
Automatická optimalizácia jasu (4 nastavenia)
Potlačenie šumu dlhej expozície
Potlačenie šumu pri vysokej citlivosti ISO (4 nastavenia)
Potlačenie šumu pri viacerých snímkach
Optická korekcia objektívu (3):
- korekcia vinetácie objektívu a chromatické aberácie(v priebehu alebo po vytvorení snímky, pri nakrúcaní filmov iba v priebehu)
- korekcia difrakcie a digitálna optimalizácia objektívu (v priebehu alebo po vytvorení snímky)
Zmena veľkosti na M, S1, S2 alebo S3 (6)
Orezanie: snímky vo formáte JPEG (pomer strán je pevný - 3:2, 4:3, 16:9 alebo 1:1)
- výber zo 45 veľkostí, od 11 % do 95 % (diagonálne)
- výber medzi vodorovnou a zvislou orientáciou orezu
- možnosť presunu výrezu pomocou dotykového displeja
Spracovanie snímok vo formáte RAW (7)
Viacnásobná expozícia
  Režimy riadenia Jednotlivé, kontinuálne H, kontinuálne L, tiché jednotlivé, tiché kontinuálne, samospúšť (2 s + vzdialene a 10 s + vzdialene)
  Kontinuálne snímanie Maximálne približne 7 snímok/s vrátane plnohodnotného automatického zaostrovania/expozícia so sledovaním, rýchlosť je zachovaná pre neobmedzený počet snímok vo formáte JPEG alebo pre 21 snímok vo formáte RAW (1)(2)(10)
Maximálne približne 4,3 snímky/s v režime živého náhľadu pri automatickom zaostrovaní so sledovaním
  Intervalový časovač Vstavaný, počet záberov je možné voliť v rozmedzí 1 až 99 alebo môže byť neobmedzený (je možné si voliť intervaly v rozsahu 1 sekunda až 99 hodín 59 minút 59 sekúnd). K dispozícii je dlhá expozícia (BULB - je možné si voliť intervaly v rozsahu 1 sekunda až 99 hodín 59 minút 59 sekúnd).
REŽIM ŽIVÉHO NÁHĽADU  
  Typ Elektronický hľadáčik s obrazovým snímačom
  Pokrytie Približne 100 % (vodorovne i zvislo)
  Frekvencia snímok 29,97 snímok/s (možné zvýšenie pri automatickom zaostrovaní)
  Zaostrovanie Ručné zaostrovanie (5násobné alebo 10násobné zväčšenie snímky v akomkoľvek bode obrazovky)
Automatické zaostrovanie: systém CMOS AF s dvojitými pixelmi (zaostrovanie s detekciou tváre a sledovaním, jedna flexibilná zóna a viac flexibilných zón), dostupné so všetkými objektívmi systému EF   a dotykovou spúšťou
  Meranie Pomerové meranie v reálnom čase s obrazovým snímačom (315 zón)
Čiastočné meranie(približne 6,3 % obrazovky v režime živého náhľadu)
Bodové meranie (približne 2,7 % obrazovky v režime živého náhľadu)
Celoplošné meranie so zdôrazneným stredom
Aktívny čas merania je možné zmeniť
  Možnosti displeja 4 úrovne ovládané tlačidlom INFO: žiadne informácie, základné informácie o fotografovaní, pokročilé informácie o fotografovaní a pokročilé informácie o fotografovaní s histogramom
V režime viacnásobnej expozície je k dispozícii i status tohto režimu
TYPY SÚBOROV - FOTOGRAFIE  
  Typ snímky JPEG: 3 možnosti kompresie
RAW: RAW, M-RAW, S-RAW a RAW s dvojitými pixelmi (14 bitov, Originálne RAW značky Canon, 2. vydanie),
Kompatibilné s Exif 2.30 a štandardom Design rule for Camera File system 2.0
Kompatibilné s formátom Digital Print Order Format [DPOF] verzia 1.1
  Súčasné ukladanie vo formátoch RAW+JPEG Áno, možnosť akejkoľvek kombinácie RAW + JPEG, možnosť samostatných formátov pre jednotlivé karty vrátane kombinácie formátu RAW s dvojitými pixelmi + JPEG
  Veľkosť snímky formát JPEG:
pomer 3:2 (L) 6 720 x 4 480, (M1) 4 464 x 2 976, (S1) 3 360 x 2 240, (S2) 1 696 x 1 280 a (S3) 640 x 480
pomer 4:3 (L) 5 952 x 4 480, (M1) 3 968 x 2 976, (S1) 2 976 x 2 240, (S2) 1 920 x 1 280 a (S3) 720 x 480
pomer 16:9 (L) 6 720 x 3 776, (M1) 4 464 x 2 512, (S1) 3 360 x 1 888, (S2) 1 920 x 1 080 a (S3) 720 x 408
pomer 1:1 (L) 4 480 x 4 480, (M1) 2 976 x 2 976, (S1) 2 240 x 2 240, (S2) 1 280 x 1 280 a (S3) 480 x 480
formát RAW:
(RAW) 6 720 x 4 480, (M-RAW) 5 040 x 3 360 a (S-RAW) 3 360 x 2 240
  Zložky Je možné ručne vytvárať a vyberať nové zložky
  Číslovanie súborov (1) Postupné číslovanie
(2) Automatické nulovanie
(3) Ručné nulovanie
NAKRÚCANIE FILMOV    
  Typ filmov Filmy vo formáte MOV: rozlíšenie 4K (pomer 17:9) 4 096 x 2 160 - Motion JPEG (iba interné ukladanie), rozlíšenie Full HD a HD - MPEG4 AVC / H.264 s premennou (priemernou) prenosovou rýchlosťou, Zvuk: Lineárny PCM

Filmy vo formáte MP4: rozlíšenie Full HD (pomer 16:9) 1 920 x 1080 - MPEG4 AVC/H.264, Zvuk: AAC
  Rozlíšenie Rozlíšenie 4K (pomer 17:9) 4 096 x 2 160 (29,97, 25, 24 a 23,98 snímok/s) Motion JPEG
Rozlíšenie Full HD (pomer 16:9) 1 920 x 1 080 (59,94, 50, 29,97, 25 a 23,98 snímok/s) snímková alebo medzisnímková kompresia (13)
Rozlíšenie Full HD (pomer 16:9) 1 920 x 1 080 HDR ( 29,97 a 25 snímok/s)   medzisnímková frekvencia (13)
Rozlíšenie Full HD (pomer 16:9) 1 920 x 1 080 (29,97 a 25 snímkok/s) základná medzisnímková frekvencia
Rozlíšenie HD (pomer 16:9) 1 280 x 720 (119,9 a 100 snímkok/s) medzisnímková frekvencia
  Farebné vzorkovanie (interný záznam) Rozlíšenie 4K - YCbCr4:2:2 (8bitový)
Rozlíšenie Full HD a HD - YCbCr4:2:0 (8bitový)
  Dĺžka filmov Rozlíšenie 4K a Full HD - maximálna dĺžka 29 min a 59 s (okrem filmov s vysokou snímkovacou frekvenciou), veľkostný limit 4G neplatí v prípade kariet exFAT CF
  Filmy s vysokou snímkovacou frekvenciou Filmy vo formáte MOV: rozlíšenie HD - 1 280 x 720 pri rýchlosti 100 alebo 119,9 snímok/s
Spomalený záznam štvrťhodinovou rýchlosťou
Jedna scéna môže mať dĺžu trvania až 7 minút a 29 sekúnd.
  Samostatné snímky v rozlišení 4K Možnosť samostatných snímok JPEG v rozlíšení 8,8 megapixelov zo 4K filmov
  Prenosová rýchlosť (Mb/s) formát MOV:
rozlíšenie 4K (29,97p, 25,00p, 24,00p a 23,98p): približne 500 Mb/s
rozlíšenie Full HD (59,94p a 50,00p)/ALL-I: približne 180 Mb/s
rozlíšenie Full HD (59,94p a 50,00p)/IPB približne     60 Mb/s
rozlíšenie Full HD (29,97p, 25,00p, 24,00p a 23,98p)/ALL-I: približne 90 Mb/s
rozlíšenie Full HD (29,97p, 25,00p, 24,00p a 23,98p)/IPB (štandardné): približne 30 Mb/s
rozlíšenie HD (119,9p/100.0p)/ALL-I: približne 160 Mb/s
formát MP4:
rozlíšenie Full HD (59,94p 50,00p)/IPB (štandardné): približne 60 Mb/s
rozlíšenie Full HD (29,97p, 25,00p, 24,00p a 23,98p)/IPB (štandardné): približne 30 Mb/s
rozlíšenie Full HD (29,97p a 25,00p)/IPB (základné): približne 12 Mb/s
  Mikrofón Vstavaný monofónny mikrofón (48 Khz, 16 bitov, 2 kanály)
  Zobrazenie pomocou HDMI Iba na externom monitore, iba na externom monitore bez stavových informácií alebo súčasne na fotoaparáte a externom monitore
  Výstup HDMI Iba nahrávanie v rozlíšení Full HD, nekomprimovaný režim YCbCr 4:2:2, 8 bitov, možnosť výstupu zvuku prostredníctvom HDMI
  Zaostrovanie Systém CMOS AF s dvojitými pixelmi – automatické zaostrovanie s detekciou tváre a so sledovaním, priebežné zaostrovanie pri nakrúcaní filmov
Ručné zaostrovanie
  Citlivosť ISO Rozlišení 4K - automatická: 100 až 12 800, H: 25 600, H: 32 000, H1: 51 200 a H2: 102 400
Rozlišení Full HD a HD - automatická: 100 až 25 600, H: 32 000, H1: 51 200 a H2:102 400
VSTAVANÉ GPS    
  Geografické informácie Zemepisná šírka, zemepisná dĺžka, nadmorská výška a koordinovaný svetový čas (UTC)
  Režimy určovania polohy Režim 1: fotoaparát prijíma GPS informácie v štandardných intervaloch i pri vypnutom napájaní
Režim 2: pri vypnutom napájaní je vypnuté i prijímanie GPS informácií
  Časovanie aktualizácie polohy Intervaly 1, 5, 10, 15 a 30 sekúnd alebo 1, 2 a 5 minút
  Presnosť určovania polohy Približne 30 m / 98,4 stop (pri dobrých podmienkach príjmu satelitného signálu za jasného dňa a bez okolitých prekážok)
  Kompatibilné satelitné navigačné systémy • satelity GPS (USA)
• satelity GLONASS (Rusko)
• satelity Quasi-Zenith Satellite Michibiki (Japonsko)
  Formát súborov s protokolom Formát NMEA. Jeden súbor s protokolom za deň.
  Použitie súborov s protokolom Prenos protokolov na pamäťovú kartu a kopírovanie do počítača
Použitie software Map Utility pre pridanie   informácií z protokolu do snímkok
  Digitálny kompas Nie
ĎALŠIE FUNKCIE    
  Vlastné funkcie 17 používateľských funkcií so 46 nastaveniami
  Metadáta Užívateľské informácie o autorských právach (je možné nastaviť na fotoaparáte)
Hodnotenie snímok (0 až 5 hviezdičiek)
IPTC dáta (registrované v EOS Utility)
Prenos snímok s registrovanými titulkami v EOS Utility
  Panel LCD / Osvetlenie Áno / Áno
  Odolnoť voči vode/prachu Áno
  Zvuková poznámka Nie
  Inteligentný polohový senzor Áno
  Zväčšenie pri prehrávaní 1,5 až 10násobné v 15 krokoch
  Formáty zobrazenia (1) Jedna snímka
(2) Jedna snímka s informáciami (2 úrovne)
Základné - informácie o snímke (čas, clona, citlivosť ISO a kvalita obrazu)
Podrobná - informácie o snímke (čas, clona, citlivosť ISO, meranie, kvalita obrazu a veľkosť súboru), infromácie o objektíve, jas a RGB histogram, vyváženie bielej, štýl Picture Style, farebný priestor a redukcia šumu, optická korekcia objektívu a GPS informácie
(3) Náhľad 4 snímky
(4) Náhľad 9 snímok
(5) Náhľad 36 snímok
(6) Náhľad 100 snímok
(7) Preskakovanie snímok (1, 10 alebo 100 snímkok, podľa dátumu, zložky, filmy, fotografie, chránené snímky a hodnotenie)
(8) Editácia filmov
(9) Spracovanie RAW
(10) Hodnotenie
  Prezentácia Výber snímok: Všetky snímky, podľa dátumu, podľa zložky, filmy, fotografie, chránené snímky a hodnotenie
Doba prehrávania: 1, 2, 3, 5, 10 alebo 20 sekúnd
Opakovanie+C131: zapnuté, vypnuté
  Histogram Jas: Áno
RGB: Áno
  Indikácie prepalov Áno
  Mazanie snímok Jedna snímka, označené snímky, všetky snímky v zložke alebo všetky snímky na pamäťovej karte
  Ochrana proti zmazaniu snímok Ochrana pre jednotlivé snímky, zložky alebo pamäťovú kartu
  Samospúšť 2 alebo 10 sekúnd
  Kategórie ponuky (1) Ponuka snímania 1 až 6
(2) Ponuka automatického zaostrovania 1 až 5
(3) Ponuka prehrávania 1 až 3
(4) Ponuka nastavenia 1 až 5
(5) Ponuka užívateľsky nastaviteľných funkcií 1 až 5
(6) Moja ponuka (1 až 5, vybrané užívateľom)
  Jazyky ponuky 25 jazykov
angličtina, nemčina, francúzština, holandčina, dánština, portugalčina, fínština, taliančina, nórčina, švédčina, španielčina, gréčtina, ruština, poľština, čeština, maďarčina, rumunčina, ukrajinčina, turečtina, arabčina, thajčina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, korejčina a japončina
  Aktualizácia firmware Aktualizácia môže byť vykonaná užívateľom (platí pre fotoaparát, objektív, zariadenie pre bezdrôtový prenos súborov a externé blesky Speedlite)
ROZHRANIE    
  Počítač USB 3.0 SuperSpeed
  Wi-Fi Wireless LAN (IEEE802.11b/g/n), (iba 2,4 GHz ), s podporou dynamickej komunikácie na krátku vzdialenosť NFC [12] Podporované vlastnosti - prenos FTP/FTPS, EOS Utility, chytrý telefón, nahrávanie na web a bezdrôtovú tlač
  Ostatné konektor pre HDMI výstup (mini, typ C, kompatibilné s HDMI-CEC), vstup pre externý mikrofón / vstup signálu (stereo mini jack), výstup pre slúchadlá (stereo mini jack) a konektor typu N3 pre diaľkové ovládanie)
PRIAMA TLAČ    
  PictBridge Áno (iba prostredníctvom bezdrôtovej siete)
PAMÄŤOVÁ KARTA    
  Typ 1 slot pre pamäťovú kartu CompactFlash typ I (kompatibilné s UDMA 7) - nie je kompatibilné s typom II a Microdrive
1 slot pre pamäťovú kartu SD,SDHC alebo SDXC (UHS-I)
PODPOROVANÉ OPERAČNÉ SYSTÉMY
  Osobný počítač a Macintosh Windows 7 (okrem verzie Starter Edition), Windows 8 a Windows 10
OS X v10.7 až 10.11
SOFTWARE    
  Spracovanie snímok Digital Photo Professional 4.5 alebo novší (spracovanie obrazu vo formáte RAW)
  Ostatné EOS Utility 3.5 alebo novší (vrátane Remote Capture ), Picture Style Editor, Map Utility, EOS Lens Registration Tool, EOS Web Service Registration Tool a apliácia Canon Camera connect (platforma iOS a Android)
ZDROJ NAPÁJANIA    
  Batéria Dobíjacia lithium-iontová batéria LP-E6N (je súčasťou dodávky), LP-E6
  Výdrž batérie Približne 900 snímok (pri teplote 23 °C) (5)
Približne 850 snímok pri teplote 0 °C)
  Indikátor stavu batérie V 6 úrovniach + percentá
  Úspora energie Vypnutie po 1, 2, 4, 8, 15 alebo 30 minutách
  Napájanie a nabíjačka batérií Nabíjačka batérií LC-E6E (je súčasťou dodávky), nabíjačka batérií LC-E6, napájací adaptér AC-E6N, DC prepojka DR-E6, sada napájacieho adaptéru ACK-E6N/ACK-E6 a nabíjačka batérií do auta CBC-E6
FYZICKÉ ÚDAJE
  Materiály tela Telo zo zliatiny horčíka a polykarbonátovej živice s pokrytými sklenenými vláknami
  Prevádzkové prostredie Teplota: 0 až 40 °C, vlhkosť: 85 % alebo menšia
  Rozmery (Š x V x H) 150,7 x 116,4 x 75,9 mm
  Hmotnosť (iba telo) Približne 890 g
PRÍSLUŠENSTVO    
  Hľadáčik Očnica Eg, dioptrická korekčná šošovka radu Eg s gumovým rámikom Eg, očnica Eg odolná proti oroseniu a uhlový hľadáčik C
  Bezdrôtový prenos súborov Adaptér pre bezdrôtový prenos súborov WFT-E7B
  Objektívy Všetky objektívy EF (okrem objektívov typu EF-S a EF-M)
  Blesk Blesky Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 380EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, 600EX-II-RT, kruhový makroblesk Lite MR-14EX, kruhový makroblesk Lite MR-14EX II, dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, vysílač Speedlite ST-E2 a vysielač   Speedlite ST-E3-RT)
  Diaľkový ovládač/spúšť Diaľkové ovládanie s kontaktom typu N3, bezdrôtový ovládač LC-5 a Speedlite 600EX-II-RT
  Ostatné Batériový grip BG-E20, remienok na ruku E2 a zariadenie na ukladanie fotografií Connect Station CS100

Dodatočné parametre

? Balenie: Telo
Delenie: Profesionálne
Veľkosť snímača: Full-Frame
Canon EOS 5D MARK III Telo
Skončil predaj
Kód: C331816
2 083 € bez DPH
2 499 €

Tento produkt už skončil predaj a nedá sa už objednať.

Kód: C331816
Canon EOS 6D Telo
ZadarmoZadarmo
Skončil predaj
Kód: C1818
1 207 € bez DPH
1 448 €

  AKCIA CASHBACK:  Vyberte si k tomuto telu z akciovej ponuky aj objektív a získate od CANONu časť peňazí za nákup späť.  Viac info TU...

Kód: C1818

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Canon EOS 5D Mark IV Telo Canon EOS 5D Mark IV Telo
5
Avatar autora | 15.2.2017 12:12
Maximálna spokojnosť, tento produkt odporúčam :)