Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

História firmy

Sme spoľahlivý partner pre Vaše foto a video už 20 rokov! Patríme medzi top predajcov profesionálneho sortimentu foto a videotechniky na Slovensku.

Jedná sa o slovenskú spoločnosť, ktorá vznikla 14. júna 2000 bez zahraničného kapitálu. Spoločnosť začala s predajom profesionálnej foto a videotechniky na úrovni veľkoobchodu. Od roku 2004 sa predaj rozšíril aj o maloobchod. Zároveň bola otvorená prvá predajňa našej spoločnosti na Brezovej ulici vo Zvolene. V roku 2007 nastal moment, kedy aj naša spoločnosť zareagovala na dopyt po online predaji nami ponúkaného tovaru. Internetový obchod bol spustený pod názvom AQT.sk tak, ako ho dnes poznáte. AQT predstavuje nie len skratku Aquamat čo bol jej prvý názov ale aj “gro” našej práce: Access Quality Technology.

Rebranding

V roku 2007 nastal moment, kedy aj naša spoločnosť zareagovala na dopyt po online predaji nami ponúkaného tovaru. Internetový obchod bol spustený pod názvom AQT.sk tak, ako ho dnes poznáte. AQT predstavuje nie len skratku Aquamat ale aj ,,gro“ našej práce: Access Quality Technology.

O rok neskôr prebehol náš web redizajnom. Od Slovenskej asociácie pre elektronický obchod sme získali ako prvý špecializovaný fotoobchod na Slovenku prestížny certifikát “Bezpečný nákup” (SAEC). Ten garantuje, že Váš nákup u nás bude bezpečný, bezstarostný a v súlade s dohodnutými obchodnými podmienkami.

Keďže sme sa chceli našim zákazníkom priblížiť ešte viac, otvorili sme v roku 2009 predajňu aj na Vietnamskej ulici v Bratislave, neďaleko OC Avion. Ponukou špičkového autorizovaného záručného aj pozáručného servisu CANON SERVIS - Mobiletouch Austria vo Viedni sme zabezpečili vyššiu spokojnosť zákazníkov s našim tovarom a garanciu kvality našich služieb.

Canon PRO partner

Koncom roka 2009 sme podpísali exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou CANON SLOVAKIA s.r.o. a ako prví na Slovensku sme získali status “PRO PARTNER”. Vďaka tejto exkluzívnej zmluve sme sa stali na Slovensku č.1 v distribúcii profesionálnej foto a videotechniky.

Veľmi pozitívne sú hodnotené naše legendárne bezplatné workshopy. Organizujeme ich už desať rokov. Sú na nich vítaní nie len všetci začínajúci fotografi, ale aj profesionáli, ktorí sa chcú stretnúť s kolegami v príjemnej tvorivej atmosfére.

V roku 2011 sme sa stali jediným certifikovaným predajcom CANON CINEMA na Slovenku. Splniť pravidlá pre získanie takejto licencie nebolo vôbec jednoduché, no nedali sme sa odradiť.

Nikon partner

Naša snaha naďalej prinášať Vám to najlepšie v oblasti foto a videotechniky neostala bez povšimnutia ani u konkurenčných značiek. A tak už v decembri 2013 sme sa stali profesionálnym partnerom aj značky NIKON. Na Slovensku sme sa tak zaradili do TOP trojky predajcov profesionálneho sortimentu foto a videotechniky. To nás samozrejme motivovalo ísť ešte ďalej a už v januári 2014 sme slávnostne otvorili náš nový veľkometrážny showroom v priestoroch v Refinery Gallery. Veľkým pozitívom je určite aj súkromné parkovisko, ktoré Vám je k dispozícii počas Vašej návštevy u nás.

Neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb zákazníkom a to nie len rozširovaním sortimentu ale aj kompletným vynovením webshopu. Na základe testovania a recenzií zákazníkov prispôsobujeme náš internetový obchod.

Magazín a ambasádori

Naše internetové služby sme obohatili aj o aplikáciu pre smartfóny. Takisto sa Vám prihovárame aj prostredníctvom Instagramu. V roku 2016 sme naše portfólio služieb rozšírili o magazin.aqt.sk, ktorý Vám prináša pravidelné recenzie a testy foto a videotechniky.

V roku 2017 po ambasádorovi AQT Peťovi Brichtovi prichádzajú Michal Barok, Marián Trizuliak a iní. Podpísali sme kontrakty so spoločnosťami zastupujúcimi značky: Pentax, Sigma a Peak Design. Nie sme len predajcovia, to čo robíme nás úprimne baví a preto sa aj vo svojom voľnom čase spolupodieľame na príprave rôznych fotografických projektov.

Zmena vedenia

V nasledujúcom roku pribúdajú nové cenné kontrakty so spoločnosťami zastupujúcimi značky Sony, Olympus, Tamrac, Lowepro, Tamron a Jupio. Vďaka novým platobným bránam je nákup u nás pohodlnejší a pribudla aj možnosť zasielania tovaru cez Zásielkovňu. Pre Magazín AQT sme vytvorili novučké videoštúdio, z ktorého sa Vám pravidelne hlásime aj online. Zároveň sme v Magazíne spustili dlho očakávanú sekciu videotutoriálov.

Výrazným míľnikom našej spoločnosti je nepochybne čiastočná zmena vedenia spoločnosti, ktorej sa chopil Patrik Vrábel, ktorý dovtedy pôsobil ako výkonný riaditeľ. Časom prechádza spoločnosť do jeho výlučnej dispozície. Charakter rodinnej spoločnosti ostáva naďalej zachovaný, avšak chod sa stáva dynamickejší. Neopomenuteľnou zmenou sa stáva zmena názvu spoločnosti z pôvodného Aquamat, s.r.o. na nový - AQT s.r.o..

Ďalší partneri

V roku 2019 sme opäť rozšírili okruh zmluvných partnerov o značky Panasonic a DJI. Zaradili sme sa medzi najprofesionálnejších svetových predajcov fototechniky získaním švédskej značky Hasselblad. Opäť sme pripravili úžasný workshop na Divokej vode v Čunove, ktorým sme chceli našich verných zákazníkov odmeniť za prejavenú dôveru.

Neustálym zdokonaľovaním a vylepšovaním nášho e-shopu sa snažíme čo najviac Vám spríjemniť a zjednodušiť Váš nákup u nás. Určite Vaše skúsenosti obohatia aj rozhovory s fotografmi.

Rok 2020

Príchod roku 2020 bude celosvetovo nezabudnuteľný pre celý svet kvôli koronakríze, ktorá zasiahla snáď každého z nás nejakým spôsobom. Napriek tomu sme neprestali zlepšovať naše služby. V čase pandémie sme pre Vás spustili online poradenstvo, kde ste nás mohli osloviť prostredníctvom online prenosu a kde Vám boli naši lektori pripravení zodpovedať všetky Vaše otázky. Podarilo sa nám dokonca natočiť novú reklamu, ktorú si môžete pozrieť na vrchu tejto stránky.

Zároveň sa nám podarilo v tomto roku splniť prísne obchodné podmienky od Sony a získali sme najvyššie ocenenie spoločnosti Sony Europe B.V.. Tým sme sa stali autorizovaným predajcom foto a video techniky tejto značky. Pre Vás to znamená, že Vám dokážeme zabezpečiť fotoaparáty a videokamery najvyššej rady Sony. Taktiež Vám garantujeme originalitu, záruku, servis a najlepšie ceny týchto produktov. Tieto špičkové fotoaparáty či objektívy, vrátane noviniek, si u nás viete pozrieť aj osobne a náš školený personál vám vždy ochotne poradí.

Príďte na kávu

Ako isto viete, už roky si tu spolu s nami môžete posedieť pri dobrej káve v našom exkluzívnom showroome. Priamo na mieste si môžete pozrieť foto a videotechniku od popredných výrobcov. Okrem toho Vám na počkanie vyčistíme snímač Vašej digitálnej zrkadlovky, vykalibrujeme objektív a v prípade potreby si od nás môžete profesionálnu foto a videotechniku aj požičať.

Stále však ostávame rodinná firma s individuálnym prístupom. Našou prioritou je Vaša spokojnosť. Dúfame, že sa vám bude páčiť, pretože bezkonkurenčný tovar si zaslúži bezkonkurenčné služby.

Ďakujeme! :)