História firmy

Sme spoľahlivý partner pre vaše foto a video už 18 rokov! Patríme medzi troch top predajcov profesionálneho sortimentu foto a videotechniky na Slovensku.

Spoločnosť Aquamat, s.r.o. vznikla ako slovenská firma bez zahraničného kapitálu 14. júna v roku 2000. Pýtate sa, prečo názov Aquamat? Pretože zakladateľ firmy pán Lazár si myslel, že predávať vodné fontány je dobrý biznis. :-) Po roku zistil, že to pravé orechové s čím chce podnikať, je fototechnika. Mal totiž z minulosti bohaté skúsenosti s predajom produktov svetovej značky KODAK.

Preto začiatkom roka 2001 odštartoval veľkoobchod profesionálnej foto a videotechniky. Prešli štyri roky a rozhodli sme sa predávať fototechniku na koncového užívateľa aj ako maloobchod. V tomto roku sme otvorili aj predajňu vo Zvolene na Brezovej ulici.

V roku 2007 sme si povedali, že otvoríme internetový obchod. Práve vtedy vzniklo AQT.sk tak, ako ho dnes všetci poznáte. (AQT je skratka písmen Aquamat: Access Quality Technology ).

O rok neskôr prebehol náš web redizajnom. Od Slovenskej asociácie pre elektronický obchod sme získali ako prvý špecializovaný fotoobchod na Slovenku prestížny certifikát "Bezpečný nákup" (SAEC). Ten garantuje, že nákup našich zákazníkov bude bezpečný, bezstarostný a v súlade s dohodnutými obchodnými podmienkami.

Chceli sme sa našim zákazníkom ešte viac priblížiť, preto v roku 2009 firma otvorila novú pobočku v Bratislave na Vietnamskej ulici, neďaleko OC Avion. Aby sme zabezpečili spokojnosť s našimi výrobkami a garantovali kvalitu našich služieb, začali sme ponúkať špičkový autorizovaný záručný a pozáručný servis CANON SERVIS - Mobiletouch Austria vo Viedni. Koncom roka sme podpísali exkluzívnu zmluvu s Canon Slovakia a ako prví na Slovensku sme získali status "PRO PARTNER". Vďaka tejto exkluzívnej zmluve sme sa stali na Slovensku č.1 v distribúcii profesionálnej foto a videotechniky.

V roku 2010 sme odštartovali naše legendárne bezplatné workshopy, kde sú vítaní všetci začínajúci fotografi, ale aj profesionáli, ktorí sa chcú stretnúť s kolegami v príjemnej tvorivej atmosfére.

Od roku 2011 sme jediný certifikovaný predajca CANON CINEMA na Slovenku, čo platí dodnes. Splniť pravidlá pre získanie takejto licencie nebolo vôbec jednoduché, no nedali sme sa odradiť. Pracovali sme usilovne ďalej, čo si všimol aj druhý najväčší hráč na trhu.

V decembri roku 2013 sme sa stali aj NIKON profesionálnym partnerom, čo nás zaradilo medzi top 3 predajcov profesionálneho sortimentu foto a videotechniky na Slovensku. Presunuli sme sa do nových, reprezentatívnych priestorov v Refinery Gallery, kde sme 1. januára 2014 slávnostne otvorili náš nový veľkometrážny showroom.

Už tri roky si tu spolu s nami môžete posedieť pri dobrej káve a priamo na mieste si vyskúšať foto a videotechniku od popredných výrobcov. Okrem toho vám na počkanie vyčistíme snímač vašej digitálnej zrkadlovky, vykalibrujeme objektív a v prípade potreby si od nás môžete profesionálnu foto a videotechniku aj požičať.

V roku 2015 sme opäť sa vylepšili služby zákazníkom a priniesli sme kompletne nový webshop s rozšíreným sortimentom. Naše internetové služby sme krátko na to obohatili aj o aplikáciu pre smartfóny.

Rok 2016 priniesol ešte viac! Naše portfólio služieb sme rozšírili o magazin.aqt.sk, ktorý vám prináša pravidelné recenzie a testy foto a videotechniky.

V roku 2017 sme podpísali nové kontrakty s firmami Pentax, Sigma a Peak Design. Na základe testovania a vašich recenzií sme sa rozhodli sprehľadniť náš internetový obchod. 

Rok 2018 pribúdajú nové cenné kontrakty s firmami Sony, Olympus, Tamrac, Lowepro, Tamron a Jupio. Vďaka novým platobným bránam je nákup u nás pohodlnejší a pribudla aj možnosť zasielania tovaru cez Zásielkovňu. Pre Magazín AQT sme postavili novučké videoštúdio, z ktorého sa vám budeme pravidelne hlásiť aj online. Od apríla 2018 časť firmy Aquamat, s.r.o. mení majiteľa a konateľa! No nemusíte sa báť, firma naďalej ostáva rodinnou a bude sa o ňu starať Patrik Vrábel, ktorý aj doteraz pôsobil ako výkonný riaditeľ. Následne v novembri 2018 dochádza k zmenám v názve firmy na AQT s.r.o. a zmene sídla firmy na Vlčie hrdlo 1, Bratislava - mestská časť Ružinov 821 07. 

Dúfame, že sa vám bude páčiť, pretože bezkonkurenčný tovar si zaslúži bezkonkurenčné služby. Ďakujeme!  :)  

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.