Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Nikon PC Nikkor 19mm f/4.0E ED

Kód: AG-NI03042
3 949 € 3 291 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako prvý objektív PC-NIKKOR s dvoma mechanizmami otáčania na korekciu perspektívy dostáva tento objektív flexibilitu na novú úroveň. Tento objektív, ktorý je ideálny na fotografovanie architektonických objektov, umeleckých diel a krajiny, je vytvorený pre fotografov, ktorí majú dobrý cit pre priestor. Naklonenie i posun sa dajú zapínať samostatne aj v kombinácii, čím sa prakticky replikujú pohyby veľkoformátového fotoaparátu. Ultraširokouhlý obrazový uhol umožňuje zachytiť skutočné proporcie scény alebo zachytiť viac zo stavby a menej popredia. Optická konštrukcia zaručuje vynikajúcu kvalitu snímok v celom obrazovom poli.

PREVEZMITE KONTROLU: 19 MM ULTRAŠIROKOUHLÝ OBJEKTÍV PC NIKKOR S MECHANIZMOM NAKLONENIA A POSUNU.

Tento objektív s manuálnym zaostrovaním formátu FX ponúka výkonnú kombináciu obrazového uhla a kvality snímok a umožňuje mimoriadnu slobodu kompozície. Jeho jedinečné možnosti naklonenia, posunu a dvojúrovňového otáčania poskytujú značnú kontrolu nad obrazovou rovinou objektívu. Môžete ho jednoducho posúvať a tým vytvárať snímky, ktoré nie sú ovplyvnené zbiehavosťou. Prípadne ho môžete nakláňať a tým vytvárať krajiny ostré od popredia až po pozadie bez nutnosti zatvorenia clony. 19 mm obrazový uhol je ideálny pre veľké stavby a priestory (keď je objektív nasadený na digitálnej jednookej zrkadlovke formátu DX, obrazový uhol zodpovedá obrazovému uhlu objektívu s ohniskovou vzdialenosťou 28,5 mm vo formáte FX alebo 35 mm).

VYSOKÁ PRESNOSŤ: LEGENDÁRNA KVALITA OBJEKTÍVOV NIKKOR

Tak ako všetky objektívy NIKKOR, aj objektív PC NIKKOR 19 mm f/4E ED poskytuje výnimočne čisté a ostré snímky. Vďaka jeho jedinečnej optickej konštrukcii je minimalizované skreslenie, ktoré je pri širokouhlých objektívoch bežné, dokonca aj na okrajoch obrazového poľa. Dva asférické optické prvky výrazne znižujú komu a ďalšie typy farebnej vady. Tri optické prvky zo skla s extrémne nízkym rozptylom minimalizujú farebnú vadu polohy. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon prakticky eliminuje reflexy a závoj v celom obrazovom poli, aj pri snímaní objektov v protisvetle.

DVOJÚROVŇOVÉ OTÁČANIE NA KOREKCIU PERSPEKTÍVY: SNÍMANIE Z IDEÁLNEHO VÝCHODISKOVÉHO BODU

Dva mechanizmy otáčania na korekciu perspektívy uľahčujú zachytávanie snímok, ktoré dokonale vyjadrujú vašu víziu. Objektív môžete otáčať okolo jeho osi a tiež môžete nezávisle od seba nastaviť smer naklonenia a posunu. Naklonenie môže byť rovnobežné s posunom alebo kolmé na posun, čo je užitočné, keď sa chcete vyhnúť skresleniu na snímkach architektonických objektov bez nutnosti následného orezania. Celý objektív sa dá otočiť až o 90° v oboch smeroch s aretáciou v polohách 30° a 60°. Pri ovládaní naklonenia vzhľadom na posun sa dá objektív otočiť až o 90º s aretáciou v polohe 45°. Objektív tiež môžete zamknúť v polohe „0“ a používať ho ako 19 mm objektív s manuálnym zaostrovaním.

PLYNULÉ OVLÁDANIE: SKVELÁ KONŠTRUKCIA, VÝNIMOČNÁ ERGONÓMIA

Odolný mechanizmus posunu umožňuje plynulé ovládanie pri nastavovaní perspektívy. Na uzamknutie pozície objektívu nie je nutné použiť mechanizmus uzamknutia posunu, vďaka čomu sa vyhnete zbytočným pohybom fotoaparátu. Objektív je kompaktný a váži približne 885 g. A pýši sa fluórovou vrstvou od spoločnosti Nikon, ktorá aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Vrstva je nanesená na úplne prednom povrchu objektívu, kde umožňuje jednoduchšie čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.885 kg
Zorný uhol: Shiftové
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/4.0
? Optický stabilizátor: Nie
Makro režim: Nie
Ostrenie: Manual Focus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: