Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.4G ED

Kód: AG-NI01556
2 149 € 1 791 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné charakteristiky objektívu AF-S 24mm:

 • Profesionálny objektív s ultra nízkou clonou
 • Ohnisková vzdialenosť 24 mm
 • Jasný obraz v hľadáčiku
 • Kruhová clona s 9 lamelami 

Širokouhlý objektív NIKKOR – líder vo svojej triede s ultra nízkou clonou. Vynikajúci optický dizajn poskytuje výnimočne ostré snímky aj za nízkej hladiny osvetlenia a zahŕňa vrstvu tvorenou nanokryštálmi spoločnosti Nikon, ktorá výrazne znižuje odrazy a žiaru v objektíve. Veľká maximálna clona ponúka jasný obraz v hľadáčiku a ultrazvukový motor spoločnosti Nikon umožňuje dosiahnuť rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Tento objektív, ideálny na použitie s fotoaparátmi Nikon formátu FX, zvyšuje štandard širokouhlého fotografovania. 

Detailné vlastnosti

 • Profesionálny objektív s ultra nízkou clonou
 • Ohnisková vzdialenosť 24 mm (zodpovedá 36 mm formátu DX).
 • Jasný obraz v hľadáčiku
 • Kruhová clona s 9 lamelami vytvára mäkkú a príjemnú charakteristiku rozmazania.
 • Vrstva tvorená nanokryštálmi zabraňuje odrazom a zábleskom.
 • Optické prvky zo skla s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a asférické optické prvky zaručujú vysoké rozlíšenie a vynikajúci kontrast.
 • Ultrazvukový zaostrovací motor zabezpečuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie.
 • Odolné horčíkové telo s gumeným tesnením bajonetu.

#ShowMore# 

SIC - viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating zaručuje výnimočný výkon

Na zvýšenie výkonu optických prvkov objektívu používa spoločnosť Nikon exkluzívnu viacnásobnú vrstvu, ktorá pomáha obmedzovať reflexy a závoj na minimálnu úroveň. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating plní viacero funkcií vrátane minimalizácie odrazov v širšej vlnovej dĺžke a vynikajúceho vyváženia a reprodukcie farieb. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating je obzvlášť účinná pri objektívoch s väčším počtom prvkov, ako sú naše objektívy NIKKOR so zoomom. Proces viacvrstvovej úpravy od spoločnosti Nikon je prispôsobený dizajnu konkrétneho typu objektívu. Počet použitých vrstiev pre každý prvok objektívu je dôkladne vypočítaný, aby sa zhodoval s typom objektívu a použitým sklom a aby sa zaručilo konštantné vyváženie farieb, ktoré je charakteristické pre objektívy NIKKOR. Výsledkom je objektív, ktorý spĺňa oveľa vyššie nároky ako zvyšné objektívy v tomto odvetví.

Sklo ED – dôležitý prvok teleobjektívov NIKKOR

Spoločnosť Nikon vyvinula sklo ED s extrémne nízkym rozptylom svetla umožňujúce produkciu šošoviek, ktoré poskytujú vynikajúcu ostrosť a korekciu farieb minimalizovaním farebnej chyby.Jednoducho povedané, farebná chyba je typ rozptylu obrazu a farieb, ktorý sa vyskytuje pri prechode svetelných lúčov s rôznou vlnovou dĺžkou cez optické sklo. Oprava tohto problému v teleobjektívoch predtým vyžadovala špeciálne optické prvky s vlastnosťami anomálnej disperzie (konkrétne kryštály fluoridu vápenatého). Fluorid však ľahko praská a je citlivý na teplotné zmeny, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zaostrovanie zmenou indexu lomu objektívu.Preto dizajnéri a technici spoločnosti Nikon spojili svoje sily a vynašli sklo ED, ktoré na rozdiel od skla vyrobeného z fluoridu vápenatého predstavuje samé výhody. Pomocou tejto inovácie vyvinula spoločnosť Nikon rôzne typy skla ED, ktoré je vhodné pre rôzne objektívy.Poskytujú úžasnú ostrosť a kontrast aj pri najväčších clonách. Objektívy NIKKOR série ED týmto spôsobom ilustrujú prvenstvo spoločnosti Nikon v oblasti inovácie a výkonu objektívov.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)

Technológia AF-S od spoločnosti Nikon je ďalším dôvodom, prečo majú profesionálni fotografi radi teleobjektívy NIKKOR. Objektívy NIKKOR AF-S sú vybavené ultrazvukovým zaostrovacím motorom od spoločnosti Nikon, ktorý premieňa „postupné vlny“ na rotačnú energiu, pomocou ktorej zaostruje optika. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a veľmi tiché.

Režim M/A

Objektívy NIKKOR AF-S obsahujú exkluzívny režim M/A od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním takmer bez oneskorenia, a to aj počas jednorazového zaostrovania bez ohľadu na použitý režim automatického zaostrovania.

Informácie o vzdialenosti

Objektívy NIKKOR typu D a G prenášajú do fotoaparátov AF Nikon informácie o vzdialenosti objektu od fotoaparátu. To umožňuje používať rôzne vylepšenia, napríklad trojrozmerné maticové meranie expozície alebo trojrozmerný doplnkový záblesk vyvažovaný multisenzorom.Poznámka: Objektívy NIKKOR typu D a G poskytujú informácie o vzdialenosti objektu nasledujúcim fotoaparátom. Automatická expozícia: F6, F5, F100, F90X, F80, F75, F70, F65, F60, F55, F50, PRONEA S, PRONEA 600i, séria D2, séria D1, D100 a D70s/D70.Riadenie záblesku: F6, F5, F100, F90X, F80, F75, F70, séria D2, séria D1, D100 a D70s/D70.

Objektív NIKKOR typu G

Objektív NIKKOR typu G nemá clonový krúžok. Clonu musíte vybrať na tele fotoaparátu.  

Technické parametre

Ohnisková vzdialenosť  24 mm
   
Svetelnosť objektívu  f/1,4
   
Najvyšie clonové číslo  f/16
   
Konštrukcia objektívu  12 prvkov v 10 skupinách (s dvoma optickými prvkami zo skla ED, dvoma asférickými optickými prvkami a antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
   
Obrazový uhol 84° (61° pri formáte Nikon DX)'
   
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť  0,25 m
   
Maximálny reprodukčný pomer 0,18×
   
Počet lamiel clony 9 ( kruhová ) 
   
Priemer filtrového závitu  77 mm
   
Priemer x dľžka ( od bajonetu objektívu )  Približne 83 × 88,5 mm
   
Hmotnosť  Približne 620 g
   
Dodávané príslušenstvo  77-milimetrový predný nasadzovací kryt objektívu LC-77, zadný kryt objektívu LF-1, bajonetová slnečná clona HB-51, pružné puzdro na objektív CL-1118

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.62 kg
Zorný uhol: Širokouhlé
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/1.4
? Optický stabilizátor: Nie
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Priemer filtra: 77 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: