Príď sa pozrieť do nášho showroomu. Viac info >>

Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G

Kód: AG-NI02721
Akcia
Značka: Nikon
1 749 € –0 %
15839(2) nikon af s nikkor 58mm f 1 4g
1 749 € –0 % 1 748 € 1 457 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné charakteristiky objektívu AF-S 58mm

  • Svetelný objektív s pevným ohniskom formátu FX, svetelnosťou f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm
  • Výnimočná vernosť zobrazenia
  • Vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh
  • Kráľ svetelných objektívov
  • Špičkový celoplošný výkon
  • Renomovaná kvalita objektívov NIKKOR
  • Dodáva sa s odnímateľnou clonou a mäkkým puzdrom

Detailné vlastnosti

Výnimočný objektív s pevným ohniskom formátu FX, svetelnosťou f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm.

Je navrhnutý tak, aby poskytoval najlepšiu kvalitu pri maximálnej svetelnosti objektívu a posúva hranice kvality snímok.
Naozaj bezkonkurenčný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 58 mm, ktorá vzdáva hold legendárnemu objektívu Noct-NIKKOR spoločnosti Nikon, zatiaľ čo úplne nová optická konštrukcia umožňuje neuveriteľnú ostrosť, kontrast a rozlíšenie.

Výnimočný svetelný objektív na snímanie nočných scén, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G, reprodukuje bodové zdroje svetla, ako sú svetlá miest, ako jemné okrúhle body po celej ploche obrazového poľa až k jeho okrajom. Rozostrenie pozadia (bokeh) je výnimočne hladké bez hrubých okrajov, čo z objektívu robí aj vynikajúci objektív na fotografovanie portrétov.

#ShowMore# 

Svetelný objektív s pevným ohniskom formátu FX, svetelnosťou f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm (87 mm, ak sa používa s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX). Podáva výnimočný výkon pri maximálne otvorenej clone. Ideálny na fotografovanie nočných scén, ako aj portrétov.

Výnimočná vernosť zobrazenia: Výnimočná rozlišovacia schopnosť umožňuje vernú reprodukciu každého prvku scény v dokonale vysokom rozlíšení. Efektívne sa minimalizuje sagitálna koma, čo umožňuje špičkovú reprodukciu bodových zdrojov svetla ako jemných okrúhlych bodov, dokonca aj v okrajových častiach snímky.

Vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh): Intenzita rozostrenia pozadia prechádza plynule so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od zaostreného bodu, takže nevznikajú žiadne hrubé okraje. Umožňuje snímky s vysokým rozlíšením a dodatočným pocitom hĺbky.

Kráľ svetelných objektívov: Pri snímaní s najširšou clonou f/1,4 sú objekty ostro vykreslené. Snímky vzdialených objektov s vysokým kontrastom alebo scény pri slabom osvetlení môžete získať aj bez toho, aby ste museli zavrieť clonu.

Špičkový celoplošný výkon: Koriguje sa pokles periférneho osvetlenia, aby sa zachoval jas v celom obrazovom poli. Objekty, ktoré sa nachádzajú na okraji obrazového poľa, sú ostré a s dobrým rozlíšením, dokonca aj pri snímaní s maximálnou svetelnosťou objektívu a zaostrením nastaveným na nekonečno.

Renomovaná kvalita objektívov NIKKOR: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat účinne znižuje reflexy a závoj a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a rýchle vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru (SWM) od spoločnosti Nikon.

Asférické prvky objektívu

Spoločnosť Nikon predstavila prvý fotografický objektív s asférickými prvkami objektívu v roku 1968. Čím sa líšia od bežných prvkov? Asférické šošovky prakticky vylučujú problémy s rozmazaním a iné chyby šošoviek, a to aj pri použití najširšej clony. Sú obzvlášť užitočné pri korekcii skreslenia v prípade širokouhlých objektívov. Použitie asférických šošoviek navyše prispieva k ľahšiemu a menšiemu dizajnu objektívu. Spoločnosť Nikon používa tri typy asférických optických prvkov. Umenie tvorby šošoviek najlepšie vyjadrujú presne brúsené asférické prvky objektívu, ktoré vyžadujú dodržiavanie veľmi precíznych výrobných noriem. Hybridné šošovky sú vyrobené zo špeciálneho plastu zlisovaného do optického skla. Lisované sklenené asférické šošovky sú vyrobené lisovaním jedinečného typu optického skla pomocou špeciálnej technológie lisovania kovov.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat je vrstva vyvinutá spolu s polovodičovými výrobnými zariadeniami série NSR (Nikon Step and Repeat). Prakticky vylučuje odrazy od vnútorných prvkov objektívu v širokom rozsahu vlnovej dĺžky a je obzvlášť účinná pri zabraňovaní vzniku reflexov a závoja, ktoré sú typické pre extrémne širokouhlé objektívy. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat používa viacero vrstiev s mimoriadne nízkym indexom lomu od spoločnosti Nikon, ktoré obsahujú extrémne jemné kryštalické nanočastice (jeden nanometer sa rovná jednej milióntine milimetra). Spoločnosť Nikon sa teraz pýši svetovým prvenstvom, keď túto technológiu vrstiev aplikuje na rôznorodé šošovky určené na použitie v spotrebiteľských optických produktoch.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)

Technológia AF-S od spoločnosti Nikon je ďalším dôvodom, prečo majú profesionálni fotografi radi teleobjektívy NIKKOR. Objektívy NIKKOR AF-S sú vybavené ultrazvukovým zaostrovacím motorom od spoločnosti Nikon, ktorý premieňa „postupné vlny“ na rotačnú energiu, pomocou ktorej zaostruje optika. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a veľmi tiché.

Režim M/A

Objektívy NIKKOR AF-S obsahujú exkluzívny režim M/A od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním takmer bez oneskorenia, a to aj počas jednorazového zaostrovania bez ohľadu na použitý režim automatického zaostrovania.

Kruhová clona

Snímanie bodových zdrojov svetla použitím jemného zaostrovania vytvára pravidelné polygónové tvary, ktoré odrážajú tvar otvoru vytvoreného lamelami clony. Kruhová clona používa lamely navrhnuté na vytvorenie kruhového otvoru, čím sa dosahuje krajší efekt jemného zaostrovania.

Objektív NIKKOR typu G

Objektív NIKKOR typu G nemá clonový krúžok. Clonu musíte vybrať na tele fotoaparátu.

Texhnické parametre

Ohnisková vzdialenosť  58 mm
   
Svetelnosť objektívu  f/1,4
   
Najvyšie clonové číslo  f/16
   
Konštrukcia objektívu  9 prvkov v 6 skupinách (vrátane 2 asférických optických prvkov a optických prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
   
Obrazový uhol 40° 50′ (27° 20′ pri formáte Nikon DX)
   
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť  0,58 m od obrazovej roviny
   
Maximálny reprodukčný pomer 0,13×
   
Počet lamiel clony 9 (okrúhly otvor clony)
   
Priemer filtrového závitu  72 mm (P = 0,75 mm)
   
Priemer x dľžka ( od bajonetu objektívu )  Približne 85 mm (maximálny priemer) × 70 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu fotoaparátu)
   
Hmotnosť  Približne 385 g
   
Dodávané príslušenstvo  72-milimetrový predný nasadzovací kryt objektívu LC-72, zadný kryt objektívu LF-4, bajonetová slnečná clona HB-68, pružné puzdro na objektív CL-1015

 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.385 kg
Zorný uhol: Základné
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/1.4
? Optický stabilizátor: Nie
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Priemer filtra: 72 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora Recenzia 20.3.2018 07:09
Dobrý, bude nejaka video recenzia ako na ostatne objektvy ?
Odpovedať
P Avatar autora Recenzia 20.3.2018 11:58
Dobrý deň, recenzie robíme postupne na všetky produkty. Všetko je otázka času. Ďakujeme za pochopenie