Samyang AF 18 mm f/2,8 Sony FE
Kód: FN-112381Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Samyang AF 18mm f/2.8 Sony FE je veľmi kompaktný a ľahký ultra širokouhlý objektív pre bezzrkadlové fotoaparáty Sony s bajonetom E/FE. Vďaka diagonálnemu uhlu záberu 100 ° (u full frame fotoaparátov) je tento objektív ideálny pre fotografovanie úžasných výhľadov, pobrežia, architektúry, miest s rušnými námestiami a úzkymi uličkami – alebo aj detailných akčných a športových scén. Objektív môže zaostriť už iba na 25cm!
Hoci je tento širokouhlý objektív Samyang navrhnutý tak, aby pokrýval full frame formát, je možné ho tiež použiť pri fotoaparátoch Sony radu A6xxx, ktoré majú menší snímač APS-C. Tu získava všestrannejší širokouhlý charakter (zodpovedajúci 28mm pre full frame), ktorý dobre funguje pre témy, ako sú skupinové fotografie, cestovanie a street fotografie. S hmotnosťou iba 145 gramov je Samyang AF 18mm f/2.8 Sony FE jedným z najľahších full frame objektívov na trhu v tejto ohniskovej triede. Inými slovami, je to vynikajúca voľba pre fotografov, ktorí chcú cestovať s najmenším a najľahším možným vybavením bez straty funkčnosti alebo kvality obrazu. Tento objektív je tiež ideálnym doplnkom k už existujúcemu radu ultra kompaktných AF objektívov Samyang pre Sony – 24mm f/2.8, 35mm f/2.8 a 45mm f/1.8.
Autofokus v tomto objektíve je poháňaný lineárnym motorom STM, vďaka ktorému je ostrenie rýchle a tiché, čo ocenia nielen filmári. Napriek tomu, že bol uprednostňovaný kompaktný formát, nebol skonštruovaný na úkor kvality obrazu. Optická konštrukcia objektívu Samyang AF 18mm f/2.8 Sony FE sa skladá z 9 členov upevnených do 8 skupín. Medzi nimi sú 3 asférické členy, ktoré zaisťujú nízke skreslenie a maximálnu ostrosť od stredu obrazu až do rohov aj pri plne otvorenej clone, 2 HR (High Refractive) členmi s vysokým indexom lomu a 3 ED (Extra Low Dispersion) členmi s extra nízkym rozptylom svetlá, ktoré pôsobia proti chromatickej aberácii. Pokročilá antireflexná viacvrstvová povrchová úprava Ultra Multi Coating sa používa na zabránenie výskytu nežiaducich odleskov a zaisťuje, aby zábery vykazovali vysoký kontrast a brilantné farby aj za sťažených svetelných podmienok.
Hlavné vlastnosti
- Kompaktný 18mm objektív s bajonetom Sony FE/E
- Určený pre full frame formáty, ale je možné ho tiež použiť so snímačom APS-C
- Rýchle a tiché automatické zaostrovanie
- Vysoko kvalitná optická konštrukcia s asférickými, HR a ED členmi
- Krátka minimálna zaostrovacia vzdialenosť (25 cm)
Dodatočné parametre
| Kategória: | Objektívy s pevným ohniskom |
|---|---|
| Hmotnosť: | 0.33 kg |
| EAN: | 8809298885984 |
| Typ objektívu: | Štandardný |
| ? Bajonet: | Sony E |
| Vhodný pre formát snímača: | Full Frame |
| Svetelnosť: | f/2.8 |
| ? Optický stabilizátor (OIS): | Nie |
| Makro režim: | Nie |
| Zaostrovanie: | Automatické zaostrovanie |
| Priemer filtra: | 58 mm |
| Sveteľnosť: | f/2.8 |
| Najmenšia ohnisková vzdialenosť: | 18 mm |
| Najväčsia ohnisková vzdialenosť: | 18 mm |
| Svetelnosť obj. najdlhšie ohnisko: | f/2.8 |
| Svetelnosť obj. najkratšie ohnisko: | f/2.8 |
| ? Zameranie: | Hybrid |
| Maximálna clona: | f/22 |
| Konštrukcia objektívu: | 8 členov/9 skupín |
| Počet lamiel clony: | 7 |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: | 25 cm |
| Utesnenie (prach/vlhkosť): | Nie |
Samyang AF 18mm f/2.8 FE lens review with samples (Full-frame & APS-C)
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať hodnotenie. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.