Navštívte náš Showroom. Viac info >>

Fujifilm Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS

Kód: AQ-F16412188
1 099 € 916 € bez DPH
Do 3 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Fujifilm Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS

Ultra širokouhlý transfokátorový (zoom) objektív Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS je určený pre APS-C formát X-Trans CMOS snímačov systémových fotoaparátov rady Finepix X. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 15-36mm ohniskovou vzdialenosťou vzhľadom na svoju triedu výbornou konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností, 4-krokovou optickou stabilizáciou OIS. Vďaka svojej ideálnej ohniskovej vzdialenosti a konštantnej svetelnosti je objektív ideálnym nástrojom pre krajinárskych fotografov a fotografov architektúry, ktorým tento objektív otvára úplne nové možnosti kreatívnej práce s fotoaparátmi rady Fujifilm X.

Samotné telo objektívu je skutočne precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V kovovom tele priemeru 78mm a dĺžky 87mm je optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené z kvalitného optického skla, dokonale vyleštené a opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 14-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Štyri z týchto šošoviek sú asférické optické členy ktorých povrch je špeciálne tvarované tak aby obraz nebol smerom k rohom tvarovo deformovaný. Okrem týchto korekčných asférických šošoviek disponuje objektív štyrmi ED šošovkami zo špeciálneho nízko-rozptylového optického skla, ktoré výrazne obmedzujú chromatickú aberáciu, zlepšujú prenos kontrastu a ostrosti. Optická sústava dokáže zaostrovať v rozsahu od 24 cm až do ?, disponuje rozsahom uhlov záberu od 110° - 61,2° a reprodukčným pomerom 0,16x.

Objektív Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS je vybavený sytémom optickej stabilizácie so schopnosťou vykorigovať záchvevy až do hodnoty ekvivalentnej 4 EV. Objektív je vybavený 7 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/4 až po f/22, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV.

Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov.

Technické parametre objektívu:
• Rozsah ohniskových vzdialeností je 15 - 36mm (ekvivalent kinofilmu)
• Rozsah uhlov záberu je 110° - 61.2°
• 14 skupín / 10 optických členov (4 asférické šošovky, 4 nízko rozptylová ED šošovka)
• 7 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F4 – F22 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 24,0 cm (reprodukčný pomer: 0,16x)
• Priemer filtrov: 72 mm
• Rozmery: 78 mm x 87 mm
• Hmotnosť: cca. 410 g*

 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy zoomové Fujifilm
Hmotnosť: 0.01 kg
Zorný uhol: Širokouhlé
? Bajonet: Fujifilm X
Vhodný pre formát snímača: APS-C
Svetelnosť: f/4.0
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: SM

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: