Manfrotto 190 Carbon Fibre 4-Section camera tripod

Kód: MT190CXPRO4
389 € –26 %
Manfrotto 190 Carbon Fibre 4-Section camera tripod
389 € –26 % 289 € 241 € bez DPH
Na sklade
Môžeme doručiť do:
25.7.2019

Statív MT190CxPRO4 je novou verziou populárneho statívu 190cxpro4 v uhlíkovom prevedení. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Manfrotto 190 CXPRO4 je nový karbónový profesionálny statív s štvordielnymi nohami a s prepracovanou ešte kompaktnejšou konštrukciou preklápania stredového stĺpika do vodorovnej polohy. Korpus statívu z ľahkej a pevnej hliníkovej zliatiny (Al – Aluminium), obsahuje vylepšenú konštrukciu preklápania stredovej tyče do horizontálnej polohy, ktorá sa po novom zasúva do stredu hliníkového korpusu. Táto zdokonalená preklopná konštrukcia sa vyťahuje iba v prípade potreby a ponúka možnosť komfortne fotografovať makro, čo navyše podporuje aj novinka – port Easy Link pre pripojenie externého ramena pre príslušenstvo (ohybného, alebo kĺbového). Môžete tak fotografovať makro s fotoaparátom aj svetlom na jednom jedinom statíve bez nutnosti so sebou brať zbytočne veľa výbavy.


Jeho 4 dielne nohy sú vyrobené z extrémne ľahkého a pevného karbónu - vrstveného materiálu z uhlíkových vlákien eliminujúceho všetky vibrácie a sú zakončené gumovými pätkami, ktoré sa dajú nahradiť kovovými hrotmi. Aretácia jednotlivých sekcií štvordielnych nôh je vyriešená inovovanými ergonomicky tvarovanými upínacími páčkami, ktoré poskytujú extrémnu uzamykajúcu silu pre bezpečné uzamknutie celého systému. Páčky sú tvarované tak aby ich bolo možné na jednej nohe uvoľniť jednou rukou všetky naraz. Statív má unikátny systém aretácie náklonu nôh, ktoré sa dajú voči zvislici nastaviť v až piatich polohách (25°; 46°; 66°; 88°; 90°), čo umožňuje rýchle nastavenie požadovanej pracovnej polohy. V rozloženom stave je výška statívu aj s vysunutým stredovým stĺpikom 160 cm, bez vysunutého stredového stĺpika je to 135 cm a v zloženom stave je to iba 52,5 cm.
Statív sa vyznačuje unikátnou pevnosťou aj pri veľkom max. zaťažení. Pri jeho hmotnosti iba 1,65 Kg unesie s dostatočnou zásobou stability až 7 kg ťažkú fotovýbavu. Jeho preklopná stredová tyč je vybavená základňou s vodováhou pre pripojenie všetkých druhov pákových, guľových, panoramatických a video hláv so statívovým závitom 3/8“ (cez redukciu je možné použiť aj hlavy s väčším priemerom statívového závitu). Spomínaná vodováha je umiestnená na otočnej platforme pod základňou a tak ju je možné otáčať ľubovoľne okolo zvislej osi statívu tak, aby vám výhľad na ňu nič nezacláňalo. Možnosť sklopenia nôh o 90° vám dovolí dosiahnuť minimálnu pracovnú výšku iba 8 cm nad zemou. V prípade, že sa potrebujete dostať ešte nižšie tak je možné stredový stĺpik vybrať a zase zasunúť do miesta jeho uchytenia opačne, čím sa viete dostať doslova až pod statív.
Celkovo sú statívy Manfrotto novej generácie navrhnuté s dôrazom na jednoduchosť, rýchlosť a praktickosť použitia. Prinášajú overenú kvalitu, funkčnosť a robustnosť v novom štýlovom dizajne, ktorý dotvára a umocňuje celkový dojem zo statívu.

Technické špecifikácie: - inštalácia: 3/8" - farba statívu: čierna - materiál:uhlík / magnesium - 4 sekcie nôh - výška zloženého statívu: 52,5 cm - min. pracovná výška: 8 cm - max. výška: 160 cm - max. výška (bez vytiahnutého stredového stĺpika ): 135 cm - max. zaťaženei : 7 kg - hmotnosť: 1,65 kg - nastavenie nôh (uhol) : 25°,46°,66°,88° - priemer sekcií nôh statívu (v mm): 24.8 mm, 20.4 mm, 16 mm, 11.6 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Statívy bez hlavy
Materiál: Carbon Fiber
Farba: Čierna
Vrchní uchycení: 3/8" screw
Složený stav: 52.5
Minimální výška [cm]: 8
Počet sekce nohou: 4
Maximální výška: 160
Minimální pracovní teplota: -30
Bezpečné zatížení: 7
Maximální pracovní teplota: 60
Konektor Easy Link: Yes
Vodováha - počet: 1
Středový sloupek: rapid
Průměry trubek nohou: 24.8|20.4|16|11.6
Maximální výška (středový sloupek dole): 135
Úhly nohou: 25
Typ zámku nohou: Flip Lock
Brašňa statívu je súčasťou balenia: NONE
Typ nohou: Single
Průměr vrchního disku: 60

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.