Showroom otvorený. Viac info >>

Sony Alpha FX3, telo + rozšírená záruka

Kód: SW-418613
4 579 € –1 % 4 548 € 3 790 € bez DPH
Centrálny sklad
  • Akcia: Pri kúpe tohto produktu môžeš získať 1 rok predĺženej záruky. Viac informácií. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Sony Alpha FX3 je najmenšia kamera rady Cinema Line. Je navrhnutá pre tvorcov, ktorý potrebujú obslúžiť svoju techniku sami. Chladenie je aktívne, vďaka čomu zarucčuje táto kamera dlhé neprerušované natáčanie v akejkoľvek situácii. Vďaka CMOS Exmo R snimáču s 10,2 Mpx a novému procesoru Bionz XR ponúka FX3 výbornú kvalitu 4K full frame videa a to až pri 120 fps. Kamera má minimálny rolling shutter efekt a perfektne nakrúca aj v horších svetelných podmienkach. Maximálne ISO je až 409800. Nakrúcať dokáže do farebných profilov S-LOG3 a S-CINETONE, ktoré definujú novú éru Cinema kamier Sony. Súčasťou výbavy Sony FX3 je aj päťosá stabilizácia snímača s Active režimom, vďaka čomu je táto kamera ideálna pre zábery z ruky. Súčasťou balenia je aj odnímateľná rukoväť s XLR vstupmi vďaka ktorým jednoducho pripojíte profesionálne mikrofóny. Tie najostrejšie snímky zaručuje výborné automatické ostrenie a to vrátane Eye AF a trackingu v reálnom čase. Citlivosť trackingu si, samozrejme, môžete sami nastaviť. Závity pre uchytenie rôzneho video príslušenstva boli integrované priamo do tela kamery a to preto, aby ste nemuseli kupovať špeciálne klietky, ktorými by sa kamera zbytočne zväčšovala.

Cinematic Look

Model FX3 sa chváli špičkovou technológiou obrazového snímača Sony, ktorý umožňuje dosiahnuť vysokú rýchlosť spracovania a vynikajúcu kvalitu obrazu. Fullframový snímač Exmor R CMOS so zadným osvitom a rozlíšením 10,2 megapixelov (približne efektívnych) pre nahrávanie filmov (a 12,1 efektívnych megapixelov na fotografie) a procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR spoločne zabezpečujú vysokú citlivosť s nízkym šumom. Štandardný rozsah ISO je 80 až 102 400 (pri natáčaní videa je možné rozšíriť na 409 600) a pôsobivý dynamický rozsah 15+ krokovii.

S ohľadom na rastúcu potrebu väčšej hĺbky výrazu umožňuje užívateľom FX3, rovnako ako kamery FX9 a FX6 Cinema Line, vytvárať kinematografický dojem bez postprodukcie pomocou S-Cinetone. Na základe znalostí o farbách inšpirovaných vlajkovou kamerou Sony VENICE prináša S-Cinetone prirodzené stredné tóny, jemné farby a mäkké svetlé tóny, ktoré sú pre cinema look nevyhnutné.

Vytvárajte videá s nahrávaním 4K priamo v kamere rýchlosťou až 120 snímok za sekunduiii. Mimoriadne plynulé spomalené zábery (až 5x) v rozlíšení QFHD (3840 x 2160) s automatickým zaostrovaním poskytujú nové možnosti vyjadrenia.

Navrhnuté pre pohodlné nakrúcanie v jednej osobe (Solo-Shooting)

Najkompaktnejšia a najľahšia kamera z radu Cinema Line je ideálna na filmovanie z ruky, gimbalu a z dronu. Váži iba 715 gramov vrátane batérie a pamäťových kariet a telo je vysoké 77,8 mm, široké 129,7 mm a hlboké 84,5 mm – bez vystupujúcich častí. Rukoväť kamery bola starostlivo navrhnutá tak, aby poskytovala optimálnu flexibilitu, stabilitu a pohodlie pre dlhé natáčanie.

#ShowMore#

Telo kamery FX3 bolo navrhnuté pre mobilitu a efektivitu. Disponuje piatimi otvormi pre závit (1 / 4-20 UNC), čo umožňuje jednoduché pripojenie kompatibilného príslušenstva. Telo je zároveň dostatočne ľahké na natáčanie z ruky, ľahko sa prenáša a nastavuje. Dodávaná jednotka rukoväte XLR sa bez špeciálnych nástrojov bezpečne pripevní k telu pomocou pätice Multi Interface Shoe a poskytuje tri ďalšie otvory so závitmi na pripojenie príslušenstva: dva hore a jeden na konci. Bezpečne môžete pripevniť externé monitory, rekordéry, bezdrôtové mikrofónne prijímače, pätice pre príslušenstvo (cold shoe) alebo iné doplnky.

Jednotka XLR je vybavená dvoma zvukovými vstupmi XLR / TRS do FX3, vďaka ktorým umožňuje robenie vysoko kvalitného zvukového záznamu. S voliteľným mikrofónom XLR je možné digitálne zvukové dáta prenášať priamo do kamery a dosiahnuť tak vynikajúcu zvukovú kvalitu. Nastavenie kamery ponúka rôzne formáty na záznam zvuku, vrátane 4-kanálového 24-bitového záznamu. Pretože je adaptér XLR integrovaný do rukoväte a nevyžaduje žiadne ďalšie káble ani batérie, umožňuje pohodlné zostavenie.

Kamera FX3 prichádza so systémom ostrenia Fast Hybrid autofocus (AF) s využitím 627 bodov fázovej detekcie ostrenia počas záznamu videa. Kamera je ďalej vylepšená o funkciu Touch Tracking (sledovanie v reálnom čase Real-time Tracking), kde jednoduchým dotykom v mieste, kde sa na obrazovke monitora nachádza požadovaný objekt, docielite automatické zaostrenie a sledovanie tohto objektu. Presné a plynulé zaostrenie je zabezpečené pomocou Real-time Eye AF – technológie, ktorá presne sleduje oko aj keď sa objekty pozerajú nadol alebo nahor vo veľkých uhloch. Okrem toho sme zahrnuli a vylepšili aj ďalšie funkcie AF na základe spätnej väzby od profesionálnych používateľov, vrátane AF Transition Speed, AF Subject Shift Sensitivity, intuitívneho ovládania a podpory AF pri ručnom zaostrovaní. Tieto funkcie AF boli použité pri modeli FX3, aby zabezpečili stabilné, flexibilné a presné zaostrenie v akejkoľvek situácii a možno ich ľahko ovládať aj pri individuálnom nakrúcaní.

Fotoaparát FX3 je vybavený päťosovou optickou stabilizáciou obrazu v tele, ktorá je vysoko efektívna pri natáčaní z ruky. Vďaka vysoko presnej stabilizačnej jednotke a gyroskopickým senzorom ponúka novinka aktívny režim (Active Mode)iv, ktorý možno použiť pri natáčaní filmov v akomkoľvek formáte, vrátane 4K. Stabilizácia obrazu v tele zabezpečuje, aby bolo možné dosiahnuť efektívnu stabilizáciu pri širokej škále objektívov, vrátane objektívu s bajonetom E, ktoré nemajú vlastnú stabilizáciu. FX3 navyše zaznamenáva metadáta stabilizácie obrazu, ktoré umožňujú vykonávať praktické úpravy počas postprodukcie pomocou Catalyst Browse/Prepare.

FX3_XLR_Handle_externalMic_R-Mid

Rozšíriteľnosť a ovládateľnosť pre tvorcov obsahu

Ovládanie

Pri navrhovaní FX3 nedošlo k žiadnym kompromisom, pokiaľ ide o profesionálne ovládanie a manipuláciu. Tlačidlá často používané pri nakrúcaní filmov ako sú ISO, clona a vyváženie bielej, sú umiestnené na rukoväti a na hornej časti tela. Dizajn umožňuje sólovým tvorcom ovládať tlačidlá jednou rukou. Okrem toho zabezpečuje maximálnu efektivitu tiež 140 funkcií, ktoré možno priradiť 15 užívateľským tlačidlám.

Páčka zoomu umiestnená v hornej časti rukoväte nielenže ovláda kompatibilné objektívy s aktívnym zoomom, ale umožňuje aj použitie funkcie Clear Image Zoom s bezmotorovým zoomom a pevnými objektívmi s menšou degradáciou obrazu, čo znižuje počet objektívov potrebných na mnohé projekty. Táto páčka tiež umožňuje plynulé priblíženie, ktoré je pri manuálnom ovládaní zoomovým krúžkom náročné.

Na prednej a zadnej strane kamery sú umiestnené indikátory záznamu (tally), ktoré umožňujú užívateľovi ľahko rozoznať, či kamera nakrúca. Bočný dotykový LCD displej s variabilným uhlom, ktorý sa vyklápa do strany, umožňuje jednoduché ovládanie a je vhodný pre zábery nasnímané pomocou gimbalu, komplikované uhly, ručné ovládanie a ďalšie. Flexibilný režim expozície (Flexible Exposure Mode) prináša pri modeli FX3 podobnú funkciu automatického / manuálneho prepínania, akou disponujú ostatné kamery radu FX pre clonu (iris) a rýchlosť uzávierky a ISO, ktoré možno nastaviť nezávisle. Krátke stlačenie priradených užívateľských tlačidiel umožňuje prepínanie medzi uzamknutým ovládaním / manuálnym a dlhé stlačenie užívateľských tlačidiel umožňuje zapnutie / vypnutie prepínania automatického nastavenia.

Spoľahlivosť

Tvorcovia potrebujú viac ako len vylepšené funkcie a výkon – potrebujú aj spoľahlivosť a odolnosť. Model FX3 kombinuje ventilátor pre aktívne chladenie s účinným odvádzaním tepla, čo zabezpečuje neprerušovaný záznam 4K 60p bez vypnutia kvôli prehriatiuv. Novo vyvinutý ventilátor zabezpečuje vysoko účinné chladenie.

Nová kamera má tiež konštrukciu odolnú proti prachu a vlhkosti a odolné šasi zo zliatiny horčíka. USB PD (Power Delivery) navyše podporuje rýchle nabíjanie a umožňuje neprerušovaný záznam.

Možnosti rozšírenia

Model FX3 je kompatibilný s niekoľkými nahrávacími funkciami, vrátane gamma S-Log3 s farebným priestorom S-Gamut3.Cine na zachovanie bohatých farieb a gradácie, ktoré možno nahrávať vo vysokom dynamickom rozsahu a širokom farebnom gamute. Podporuje tiež interné nahrávanie vo formátoch XAVC S™ a XAVC S-I vo formáte 4K (QFHD) a FHD a XAVC HS™ (iba MPEG-H HEVC / H.265, 4K). Video 4K 60p v 10-bitovom formáte 4: 2: 2 alebo 16-bitovom formáte RAW je možné na externé zariadenie odoslať prostredníctvom konektora FX3 HDMI typu A.

FX3 tiež ponúka rýchle moderné sloty pre médiá, ktoré prispievajú k mimoriadnej slobode natáčania vďaka dvom kartám CFexpress Type A. Na obe karty možno pri zálohovaní zaznamenať rovnaké dáta súčasne a režim „relay“ zabezpečí automatické prepnutie na druhú pamäťovú kartu, keď sa počas záznamu prvá pamäťová karta zaplní.

Nová kamera bola vybavená pokročilými funkciami konektivity, aby lepšie pomohla profesionálnym tvorcom s funkciami vysokorýchlostnej bezdrôtovej siete LAN (pásmo 2,4 GHz alebo 5 GHz) a káblovým pripojením LAN prostredníctvom kompatibilného adaptéra USB-Ethernet. Model FX3 tiež podporuje vzdialené snímanie z počítača pomocou aplikácie Imaging Edge Desktop™ „Remote“ cez Wi-Fi alebo pripojenie SuperSpeed USB 5 Gbps cez terminál USB Type-C®.

Dodatočné parametre

Kategória: Videokamery Sony
Hmotnosť: 0.715 kg
Rozlíšenie videa: 4K RAW (5496x2904) 120p
Typ hľadáčika: Nemá
Formát snímača: Full Frame / FX
Podporované rozlíšenie videa: 10,2 Mpx
Obrazový snímač: CMOS ,,Exmor R"
Pomer strán snímkov: 16:9, 21:9
Počet snímačov: 1
Pomer strán snímača: 4:3
Stabilizátor snímača: 11 prvkov vo 8 skupinách (s troma optickými prvkami zo skla ED a antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
Typ obrazového procesora: BIONZ XR
Typ stabilizátora: Optický
Min. citlivosť ISO: 80
Max. citlivosť ISO: 409600
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-II), CFexpress typ A
Fromát videa: RAW, XAVC S, AVCHD, H.265/HEVC, XAVC I
Materiál: Horčík

FIRST LOOK: Sony FX3 / Official announcement and event

Introducing Cinema Line FX3 | Sony | α

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.