Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Canon - Perfect memories

Banner-Canon-1374x412-Perfektne-spomienky

   Akcia ukončená   

Využi zľavový kód CANON15 v nákupnom košíku a získaj zľavu až 15 % na vybrané produkty Canon. Akcia platí od 15. 7. 2023 do 31. 8. 2023.

Ako na lepšie fotky zo svojich ciest

S letnými mesiacmi sa ti určite spája aj cestovanie a spolu s ním ide ruka v ruke skutočnosť, že si svoje spomienky uchovávame prostredníctvom fotografií. Cestovateľská fotografia je jedným z najpopulárnejších žánrov aj na sociálnych sieťach. Spolu s Canonom sme pripravil aj 2 videá, kde sa dozvieš zopár tipov, ako fotografie zo svojich ciest dostať na vyššiu úroveň. V prvom z nich ti svoje tipy prezradí travel fotograf Jakub Gajdoš. V druhom videu si k sebe prizval influencera Milana Bez Mapy, ktorému odovzdá ďalšie rady pre lepšie cestovateľské fotografie.

Perfektné spomienky: Rady fotografa Jakuba

Rady fotografa Jakuba

Jedným z Jakubovych tipov je fotografovať počas skorého rána, kedy je svetlo z vychádzajúceho slnka jemnejšie a zároveň sú ulice bez ľudí. Travel fotografia ti prináša slobodu takmer vo všetkom, keďže môžeš fotiť od architektúry, cez street fotografiu až po prírodu. Pozeraj sa tam, kde sa ostatní nepozerajú a neboj sa použiť akékoľvek ohnisko, ktoré ti ponúkajú objektívy v tvojom batohu. Jakub priznáva, že najradšej používa objektív Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM, ktorý mu prináša širokú škálu možností. Okrem ohniska 70-200 mm obľubuje objektív s ohniskom 24-70 s clonou f/2.8 L IS USM. Ten ti prináša možnosť zachytiť viac prvkov na scéne a Jakub priznáva, že s týmto objektívom je kreatívnejší. Oba objektívy použil vo videu v kombinácii s Canon EOS R6 Mark II, ktorý vieš taktiež teraz získať s 15 % zľavou.

Video-2

S Milanom v Budapešti

Milan Bez Mapy prišiel za Jakubom do Budapešti, aby sa od neho niečo priučil, a ako sám povedal, aby vyzerali jeho fotky z ciest profesionálnejšie. V uliciach Budapešti sa prechádzali s Canon EOS R8, aby Milan využil širšie ohniská aj teleobjektív, a naučil sa tak fotiť z inej perspektívy ako "klasický" turista. Okrem architektúry mali možnosť fotografovať aj električky, autá či nočnú Budapešť, kde si vyskúšali fotenie v horších svetelných podmienkach. Práve na takéto fotenie sa dokonale hodia objektívy s clonou f/2.8 a nižšou, ako napríklad Canon RF 85mm f/2 Macro IS STM. Okrem bežných fotoaparátov si Milan vyskúšal aj vlogovaciu kameru Canon Powershot V10. Čo sa im podarilo odfotiť a natočiť uvidíš vo videu.

Ak si chceš vytlačiť svoje najlepšie fotografie, urob to ako Milan s tlačiarňou Canon PIXMA G640, na ktorú sa tiež vzťahuje zľava 15 %. Takže na záver, ako by povedal Milan bez mapy... Cestujte! A fotografujte...

Ukončená akce