Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Ako fotiť s ateliérovými bleskami

Ako fotiť s ateliérovými bleskami? Práca s bleskom je odlišná od práce s trvalými svetlami. Pridajte sa k nám na YouTube 25. apríla 2023 na náš stream, kde si spoločne predstavíme základné typy bleskov a ukážeme si ich používanie v praxi. Hosťom lektor a portrétny fotograf Ján Novák, ktorý nám poskytne hodnotné informácie a ukážky z praxe.

Ján Novák je uznávaným portrétnym fotografom s bohatými skúsenosťami v oblasti produktovej a reklamnej fotografie, firemných portrétov a komerčnej fotografie. Okrem toho sa vo svojej voľnej tvorbe zameriava na glamour a aktovú fotografiu. Fotografii sa venuje už od roku 2008 a ako produktový špecialista navrhuje štúdiá pre spoločnosť FOMEI s.r.o. Jeho fotografické vybavenie zahŕňa Nikon a FOMEI, a fotí aj na čierno-biely zvitkový film Ilford.

Počas streamu si spoločne povieme, ako blesky fungujú, prečo je dobré ich používať a čo od nich očakávať. Ján nám ukáže rôzne typy bleskov v praxi, od štúdiových až po malé cestovné blesky. Na modelke nám predvedie praktické použitie bleskov a predstaví rôzne modifikátory svetla.

Budeme sa tiež venovať otázkam a odpovedať na ne v komentároch počas celého streamu. Ak máte záujem o fotografovanie s bleskami a chcete sa dozvedieť viac o ich použití a možnostiach, tento stream je pre vás! Pripojte sa k nám 25. apríla 2023 a získajte cenné rady od skúseného lektora Jána Nováka. Tešíme sa na vás!