Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Ako si vybrať ďalekohľad

Ďalekohľady využívame nielen v pracovnom živote, ale aj vo voľnom čase. Pomáhajú nám vidieť veci, ktoré voľným okom nie je možné vidieť. Vďaka ďalekohľadom môžeme pozorovať nezvyčajné javy na oblohe, ako napríklad prelety komet alebo pozorovanie planét. Sú tiež obľúbeným nástrojom pozorovania zvierat a vtákov v prírode, čo nám umožňuje lepšie spoznať ich správanie a životné prostredie.

Ako si však vybrať ten správny ďalekohľad? Pripojte sa k nášmu živému vysielaniu na Facebooku a YouTube 4. apríla o 18:00. Počas vysielania vám poskytneme cenné rady, na čo sa zamerať pri výbere ďalekohľadu, a porovnáme pre vás rôzne typy ďalekohľadov, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší model.
 
Odborník na ďalekohľady Radek Hamouz vám ukáže výhody rôznych typov ďalekohľadov a vysvetlí, ako ich správne používať, aby vaše pozorovania boli čo najefektívnejšie. V komentároch tiež rád odpovie na všetky otázky, ktoré sa počas vysielania vyskytnú. Ak sa zaujímate o turistiku alebo ornitológiu a hľadáte kvalitný ďalekohľad, neváhajte a pridajte sa k nám! Tešíme sa na vás!