Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR, Čierny

Kód: AG-NI02786
Akcia
Značka: Nikon
2 049 € –14 %
2689(1) nikon af s nikkor 300mm f 4e pf ed vr cierny
2 049 € –14 % 1 748 € 1 457 € bez DPH
Do 5 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Objektív je ideálny na fotografovanie športu a divých zvierat, ako aj záberov z ciest a portrétov zameraných na detaily s tesnou kompozíciou, a je inteligentnou voľbou, keď chcete zaplniť obrazové pole, ale nie svoju tašku.

Detaily produktu

  • Ohnisková vzdialenosť 300 mm
  • Svetelnosť objektívu f/4
  • Fázový Fresnelov prvok
  • Režim SPORT
  • Nová optická konštrukcia

#ShowMore#

Skráťte vzdialenosť

Nový objektív AF-S NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 je skutočne inteligentný spôsob, ako môžete snímať pomocou teleobjektívu bez toho, aby ste museli nosiť ťažkú výbavu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku umožnilo vytvoriť pozoruhodne kompaktné a ľahké telo bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Kombinácia maximálnej svetelnosti f/4, ohniskovej vzdialenosti 300 mm a ohromujúcej technológie stabilizácie obrazu umožňuje výborný výkon pri slabom osvetlení a nádherný bokeh. Výkon ešte viac zvyšuje elektromagnetická clona, ktorá poskytuje zlepšenú stabilitu pri automatickej expozícii na dosiahnutie konzistentných a presnejších expozícií najmä pri snímaní vysokými frekvenciami. K dispozícii sú tri režimy zaostrovania: A/M (dáva prioritu automatickému zaostrovaniu dokonca aj vtedy, keď používate zaostrovací krúžok), M/A (umožňuje okamžite prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne v režime automatického zaostrovania) a M (manuálne zaostrovanie).

Režim SPORT

Renomovaná technológia stabilizácie obrazu (VR) od spoločnosti Nikon umožňuje používať ohromujúce časy uzávierky až o 4,5 stupňa EV dlhšie* a celkom nový režim stabilizácie obrazu SPORT umožňuje panorámovať a snímať objekty s rýchlym pohybom s neuveriteľnou ostrosťou. Režim SPORT je navrhnutý tak, aby poskytoval stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní veľmi rýchleho pohybu, a umožňuje frekvenciu sériového snímania a skrátené oneskorenie expozície podobné ako v prípade vypnutej stabilizácie obrazu.

Nová optická konštrukcia

Nový objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 je prvý objektív s bajonetom Nikon F vybavený fázovým Fresnelovým (PF) optickým prvkom. Fázový Fresnelov prvok vyvinula spoločnosť Nikon a využíva jav difrakcie fotografie na efektívnu korekciu farebnej vady: Znižuje počet optických prvkov potrebných na dosiahnutie vysokokvalitných výsledkov a umožňuje výnimočne kompaktnú a ľahkú konštrukciu. Okrem toho sklo ED od spoločnosti Nikon zaručuje ostrosť, asférický optický prvok koriguje nežiaduce skreslenie a antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon minimalizuje reflexy a závoj.

Prenosný výkon

S hmotnosťou iba 755 g je objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 podstatne menší a ľahší ako jeho predchodca. Či už chcete prejsť dlhšiu trasu a neunaviť sa, snímať pomocou teleobjektívu bez statívu, alebo mať priestor pribaliť si teleobjektív pre prípad, že si ho snímaná situácia bude vyžadovať, tento objektív vám dáva možnosti – a prináša výsledky. Objektív je skonštruovaný tak, aby spoľahlivo fungoval v rôznych podmienkach, a má fluórovú vrstvu, ktorá zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia povrchu.

Vysokovýkonný teleobjektív

Ponúka ohniskovú vzdialenosť 300 mm a svetelnosť f/4. (Ohnisková vzdialenosť je 450 mm, keď objektív použijete s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX).

Fázový Fresnelov prvok

Tento teleobjektív má vynikajúci optický výkon a pozoruhodne kompaktnú konštrukciu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku výrazne znižuje hmotnosť bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Stabilizácia obrazu (VR)

Stabilizácia obrazu minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje vám snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 stupňa EV.¹ Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového snímania s oneskorením expozície podobným ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá.

Pokročilý optický výkon

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat účinne znižuje reflexy a závoj a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Optický prvok zo skla ED (s extrémne nízkym rozptylom) minimalizuje farebnú vadu.

Elektromagnetická clona

Umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri snímaní vysokými frekvenciami snímania.

Fluórová vrstva

Aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok. Vrstva je nanesená na ochrannú meniskovú šošovkou na prednom prvku objektívu, zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Obsah balenia

  • Predný kryt objektívu LC-77
  • Zadný kryt objektívu LF-4
  • Slnečná clona objektívu HB-73
  • Puzdro na objektív CL-M3

Voliteľné príslušenstvo

Krúžok objímky statívu RT-1

 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.755 kg
Zorný uhol: Teleobjektív
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/4.0
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Priemer filtra: 77 mm
Zorný uhol (horzntl., vertl., diagnl.): 8° 10' [5° 20' s digitálnymi fotoaparátmi Nikon (formát Nikon DX)]
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny): 16 prvkov v 10 skupinách (1 fázový Fresnelov (PF) optický prvok a 1 optický prvok zo skla ED)
Počet lamiel clony: 9 (kruhová)
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m): 1,4 m
Maximálne priblíženie (x): 0,24×
Priemer filtra (mm): 77 mm
Max. priemer x dĺžka (mm): Približne 89 × 147,5 mm
Hmotnosť (g): Približne 755 g
Kryt objektívu: LC-77
Clona objektívu: HB-73
Mäkké puzdro: CL-M3

Porovnanie 300mm objektívov Nikkor - oplatí sa prišetriť?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: