Nikon 300mm F/4E PF ED VR AF-S NIKKOR

Kód: AQ-JAA342DA
Novinka
Značka: Nikon
1 799 € 1 499 € bez DPH
Do 3 dní
Môžeme doručiť do:
25.11.2019

Maximálna rovnováha medzi kompaktnou konštrukciou, dosahom teleobjektívu a vynikajúcou kvalitou snímok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné charakteristiky objektívu AF-S 300 mm f/4E PF ED VR:


Skráťte vzdialenosť
Nový objektív AF-S NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 je skutočne inteligentný spôsob, ako môžete snímať pomocou teleobjektívu bez toho, aby ste museli nosiť ťažkú výbavu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku umožnilo vytvoriť pozoruhodne kompaktné a ľahké telo bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Kombinácia maximálnej svetelnosti f/4, ohniskovej vzdialenosti 300 mm a ohromujúcej technológie stabilizácie obrazu umožňuje výborný výkon pri slabom osvetlení a nádherný bokeh. Výkon ešte viac zvyšuje elektromagnetická clona, ktorá poskytuje zlepšenú stabilitu pri automatickej expozícii na dosiahnutie konzistentných a presnejších expozícií najmä pri snímaní vysokými frekvenciami. K dispozícii sú tri režimy zaostrovania: A/M (dáva prioritu automatickému zaostrovaniu dokonca aj vtedy, keď používate zaostrovací krúžok), M/A (umožňuje okamžite prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne v režime automatického zaostrovania) a M (manuálne zaostrovanie).

Režim SPORT
Renomovaná technológia stabilizácie obrazu (VR) od spoločnosti Nikon umožňuje používať ohromujúce časy uzávierky až o 4,5 stupňa EV dlhšie* a celkom nový režim stabilizácie obrazu SPORT umožňuje panorámovať a snímať objekty s rýchlym pohybom s neuveriteľnou ostrosťou. Režim SPORT je navrhnutý tak, aby poskytoval stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní veľmi rýchleho pohybu, a umožňuje frekvenciu sériového snímania a skrátené oneskorenie expozície podobné ako v prípade vypnutej stabilizácie obrazu.

Nová optická konštrukcia
Nový objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 je prvý objektív s bajonetom Nikon F vybavený fázovým Fresnelovým (PF) optickým prvkom. Fázový Fresnelov prvok vyvinula spoločnosť Nikon a využíva jav difrakcie fotografie na efektívnu korekciu farebnej vady: Znižuje počet optických prvkov potrebných na dosiahnutie vysokokvalitných výsledkov a umožňuje výnimočne kompaktnú a ľahkú konštrukciu. Okrem toho sklo ED od spoločnosti Nikon zaručuje ostrosť, asférický optický prvok koriguje nežiaduce skreslenie a antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon minimalizuje reflexy a závoj.

Prenosný výkon
S hmotnosťou iba 755 g je objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 podstatne menší a ľahší ako jeho predchodca. Či už chcete prejsť dlhšiu trasu a neunaviť sa, snímať pomocou teleobjektívu bez statívu, alebo mať priestor pribaliť si teleobjektív pre prípad, že si ho snímaná situácia bude vyžadovať, tento objektív vám dáva možnosti – a prináša výsledky. Objektív je skonštruovaný tak, aby spoľahlivo fungoval v rôznych podmienkach, a má fluórovú vrstvu, ktorá zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia povrchu.

Vysokovýkonný teleobjektív: Ponúka ohniskovú vzdialenosť 300 mm a svetelnosť f/4. (Ohnisková vzdialenosť je 450 mm, keď objektív použijete s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX).

Fázový Fresnelov prvok: Tento teleobjektív má vynikajúci optický výkon a pozoruhodne kompaktnú konštrukciu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku výrazne znižuje hmotnosť bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Stabilizácia obrazu (VR): s režimom SPORT. Stabilizácia obrazu minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje vám snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 stupňa EV.¹ Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového snímania s oneskorením expozície podobným ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá.

Pokročilý optický výkon: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat účinne znižuje reflexy a závoj a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Optický prvok zo skla ED (s extrémne nízkym rozptylom) minimalizuje farebnú vadu.

Elektromagnetická clona: Umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri snímaní vysokými frekvenciami snímania.

Fluórová vrstva: Aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok. Vrstva je nanesená na ochrannú meniskovú šošovkou na prednom prvku objektívu, zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 1,4 m.

Krúžok objímky statívu RT-1 (voliteľné príslušenstvo): Umožňuje voľné otáčanie objektívom, ktoré zaručuje plynulý prechod medzi zvislou a vodorovnou orientáciou.

Príslušenstvo
Objektív AF-S NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 sa dodáva s novou slnečnou clonou objektívu HB-73 a puzdrom na objektív CL-M3.
Voliteľný krúžok objímky statívu RT-1 umožňuje voľné otáčanie objektívom, ktoré zaručuje lepšiu rovnováhu a plynulý prechod medzi zvislou a vodorovnou orientáciou pri použití statívu. 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

 • Ohnisková vzdialenosť 300 mm
 • Svetelnosť objektívu f/4
 • Najvyššie clonové číslo f/32
 • Konštrukcia objektívu 16 prvkov v 10 skupinách 
 • Obrazový uhol 8° 10' [5° 20' s digitálnymi fotoaparátmi Nikon (formát Nikon DX)]
 • Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 1,4 m
 • Maximálny reprodukčný pomer 0,24×
 • Počet lamiel clony 9 (kruhová)
 • Priemer filtrového závitu 77 mm
 • Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu) Približne 89 × 147,5 mm
 • Hmotnosť Približne 755 g
 • Dodávané príslušenstvo Predný kryt objektívu LC-77, zadný kryt objektívu LF-4

 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Bajonet: AF-S
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Stabilizátor optický: ÁNO
Svetelnosť: Od 3.5/f do 6.7/f
Zorný uhol: Teleobjektív

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.