Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/2.8G IF-ED VR II

Kód: AG-NI00423
6 699 € –23 %
15848(2) nikon af s nikkor 300mm f 2 8g if ed vr ii
6 699 € –23 % 5 146 € 4 288 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Profesionálny teleobjektív s vysokou svetelnosťou. Obsahuje systém stabilizácie obrazu spoločnosti Nikon druhej generácie a vrstvu tvorenú nanokryštálmi pre výnimočne ostrý obraz aj pri slabom osvetlení. Pýši sa vynikajúcou ostrosťou od okrajov k rohom a rýchlym, tichým automatickým zaostrovaním a horčíkovým telom utesneným voči vyplyvom počasia, aby splnil požiadavky v tých najnáročnejších profesionálnych podmienkach.

Detaily produktu

 • Výkonný teleobjektív s rýchlou clonou
 • Ohnisková vzdialenosť 300 mm (ekvivalent formátu DX: 450 mm).
 • Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat
 • Tri prvky zo skla ED
 • Systém stabilizácie obrazu (VR II)
 • Dostupné sú tri režimy zaostrovania – A/M, M/A a M
 • Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)

#ShowMore#

Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating zaručuje výnimočný výkon

Na zvýšenie výkonu optických prvkov objektívu používa spoločnosť Nikon exkluzívnu viacnásobnú vrstvu, ktorá pomáha obmedzovať reflexy a závoj na minimálnu úroveň. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating plní viacero funkcií vrátane minimalizácie odrazov v širšej vlnovej dĺžke a vynikajúceho vyváženia a reprodukcie farieb. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating je obzvlášť účinná pri objektívoch s väčším počtom prvkov, ako sú naše objektívy NIKKOR so zoomom. Proces viacvrstvovej úpravy od spoločnosti Nikon je prispôsobený dizajnu konkrétneho typu objektívu. Počet použitých vrstiev pre každý prvok objektívu je dôkladne vypočítaný, aby sa zhodoval s typom objektívu a použitým sklom a aby sa zaručilo konštantné vyváženie farieb, ktoré je charakteristické pre objektívy NIKKOR. Výsledkom je objektív, ktorý spĺňa oveľa vyššie nároky ako zvyšné objektívy v tomto odvetví.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat je vrstva vyvinutá spolu s polovodičovými výrobnými zariadeniami série NSR (Nikon Step and Repeat). Prakticky vylučuje odrazy od vnútorných prvkov objektívu v širokom rozsahu vlnovej dĺžky a je obzvlášť účinná pri zabraňovaní vzniku reflexov a závoja, ktoré sú typické pre extrémne širokouhlé objektívy. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat používa viacero vrstiev s mimoriadne nízkym indexom lomu od spoločnosti Nikon, ktoré obsahujú extrémne jemné kryštalické nanočastice (jeden nanometer sa rovná jednej milióntine milimetra). Spoločnosť Nikon sa teraz pýši svetovým prvenstvom, keď túto technológiu vrstiev aplikuje na rôznorodé šošovky určené na použitie v spotrebiteľských optických produktoch.

Stabilizácia obrazu (VR)

Tento inovatívny systém stabilizácie obrazu minimalizuje rozmazanie snímky spôsobené chvením fotoaparátu a poskytuje ekvivalent snímania s časom uzávierky až o tri kroky (osemnásobne) kratším.* Umožňuje snímanie z ruky počas súmraku alebo v noci, prípadne v slabo osvetlených interiéroch. Systém stabilizácie obrazu objektívu tiež automaticky rozozná, keď fotograf vytvára panorámu a nie je potrebný žiaden špeciálny režim.*Na základe testov spoločnosti Nikon.

Prenosný výkon

S hmotnosťou iba 755 g je objektív NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm a svetelnosťou f/4 podstatne menší a ľahší ako jeho predchodca. Či už chcete prejsť dlhšiu trasu a neunaviť sa, snímať pomocou teleobjektívu bez statívu, alebo mať priestor pribaliť si teleobjektív pre prípad, že si ho snímaná situácia bude vyžadovať, tento objektív vám dáva možnosti – a prináša výsledky. Objektív je skonštruovaný tak, aby spoľahlivo fungoval v rôznych podmienkach, a má fluórovú vrstvu, ktorá zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia povrchu.

Sklo ED – dôležitý prvok teleobjektívov NIKKOR

Spoločnosť Nikon vyvinula sklo ED s extrémne nízkym rozptylom svetla umožňujúce produkciu šošoviek, ktoré poskytujú vynikajúcu ostrosť a korekciu farieb minimalizovaním farebnej chyby.Jednoducho povedané, farebná chyba je typ rozptylu obrazu a farieb, ktorý sa vyskytuje pri prechode svetelných lúčov s rôznou vlnovou dĺžkou cez optické sklo. Oprava tohto problému v teleobjektívoch predtým vyžadovala špeciálne optické prvky s vlastnosťami anomálnej disperzie (konkrétne kryštály fluoridu vápenatého). Fluorid však ľahko praská a je citlivý na teplotné zmeny, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zaostrovanie zmenou indexu lomu objektívu.Preto dizajnéri a technici spoločnosti Nikon spojili svoje sily a vynašli sklo ED, ktoré na rozdiel od skla vyrobeného z fluoridu vápenatého predstavuje samé výhody. Pomocou tejto inovácie vyvinula spoločnosť Nikon rôzne typy skla ED, ktoré je vhodné pre rôzne objektívy.Poskytujú úžasnú ostrosť a kontrast aj pri najväčších clonách. Objektívy NIKKOR série ED týmto spôsobom ilustrujú prvenstvo spoločnosti Nikon v oblasti inovácie a výkonu objektívov.

Menisková ochranná šošovka

Oblý meniskový ochranný sklenený prvok je nainštalovaný pred šošovkou, aby minimalizoval reflexy rozptýlením opätovne odrazeného svetla z obrazového snímača alebo filmu a ochranného skla. Použitie meniskovej ochrannej šošovky zaručuje zreteľný obraz s minimálnymi reflexmi.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)

Technológia AF-S od spoločnosti Nikon je ďalším dôvodom, prečo majú profesionálni fotografi radi teleobjektívy NIKKOR. Objektívy NIKKOR AF-S sú vybavené ultrazvukovým zaostrovacím motorom od spoločnosti Nikon, ktorý premieňa „postupné vlny“ na rotačnú energiu, pomocou ktorej zaostruje optika. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a veľmi tiché.

Režim M/A

Objektívy NIKKOR AF-S obsahujú exkluzívny režim M/A od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním takmer bez oneskorenia, a to aj počas jednorazového zaostrovania bez ohľadu na použitý režim automatického zaostrovania.

Režim A/M (automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia, priorita režimu automatického zaostrovania)

Režim automatického zaostrovania s možnosťou automatického doostrenia znižuje citlivosť manuálneho doostrenia, aby zabránil neočakávanému prepnutiu z automatického do manuálneho režimu.

Kruhová clona

Snímanie bodových zdrojov svetla použitím jemného zaostrovania vytvára pravidelné polygónové tvary, ktoré odrážajú tvar otvoru vytvoreného lamelami clony. Kruhová clona používa lamely navrhnuté na vytvorenie kruhového otvoru, čím sa dosahuje krajší efekt jemného zaostrovania.

Obsah balenia

 • Predný nasúvací kryt objektívu
 • zadný kryt objektívu LF-1
 • slnečná clona objektívu HK-30
 • polomäkké puzdro CL-L1
 • špecializovaný držiak filtrov
 • 52-milimetrový skrutkovací filter NC
 • popruh LN-1

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy s pevným ohniskom Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2.9 kg
Zorný uhol: Teleobjektív
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/2.8
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Ohnisková vzdialenosť: 300 mm
Svetelnosť objektívu: f/2,8
Najvyššie clonové číslo: f/22
Konštrukcia objektívu: 11 prvkov vo 8 skupinách (s troma optickými prvkami zo skla ED a antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
Obrazový uhol: 8° 10' (5° 20' pri formáte Nikon DX)
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 2,3 m v režime automatického zaostrovania a 2,2 m v režime manuálneho zaostrovania
Maximálny reprodukčný pomer: 0,16×
Počet lamiel clony: 9 (kruhová)
Priemer filtrového závitu: 52 mm
Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu): Približne 124 × 267,5 mm
Hmotnosť: Približne 2 900 g

Porovnanie 300mm objektívov Nikkor - oplatí sa prišetriť?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: