Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Canon XC15

Kód: AQ-C1456C009AA
2 319 € –2 %
32435 2 canon xc15
2 319 € –2 % 2 268 € 1 890 € bez DPH
Do 5 dní
Predĺžená záruka

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozsiahle možnosti nahrávania alebo jednoduchá integrácia s profesionálnym workflow 

Canon XC15 perfektne zastane úlohu druhej alebo tretej kamery v oblasti filmovej produkcie, a to i vďaka podpore korekcie Canon Log. Táto technológia prináša rovnako pôsobivý dynamický rozsah, ktorý je k dispozícii v prípade filmovej kamery Canon EOS C500 – celých 12 EV (800 percent). V prípade záznamu na internú pamäťovú kartu typu CFast 2.0 dovoľuje videokamera vytvárať zábery v UHD 4K rozlíšení (3 840 x 2 160 pixelov) so snímkovou frekvenciou až 25p alebo 24p, a to s impozantnou prenosovou rýchlosťou až 305 Mb/s. Pri záznamoch vo Full HD rozlíšení ukladanom na pamäťovú kartu SD majú používatelia k dispozícii rýchlosť až 50 Mb/s. Možnosť vytvárať záznamy so snímkovou frekvenciou 24p je spolu s režimom ‘Look’ perfektnou funkciou pre tvorcov filmov – nová videokamera umožňuje jednoduché prepojenie so zábermi z ďalších filmových kamier, a významne tak vylepšuje aktuálny workflow. Nový model navyše ponúka i režimy umožňujúce meniť rýchlosť a uhol uzávierky, a kameramani tak môžu pracovať spôsobom, na ktorý sú zvyknutý.

Naplnenie potrieb dnešných autorov 

Reportéri i filmári rozumejú tomu, že kvalita je pri zvuku rovnako dôležitá ako pri obraze, a stále viac preto vyžadujú kamery, ktoré ponúkajú omnoho viac možností práve z pohľadu audia. Spoločnosť Canon sa pri vývoji XC15 inšpirovala spätnou väzbou od celosvetovej komunity používateľov kamery XC10 a súčasťou nového modelu je preto napríklad adaptér mikrofónu MA-400. Vďaka tomuto adaptéru s dvojicou konektorov XLR pre symetrické i nesymetrické mikrofóny a linkové audio vstupy môže nová videokamera zaznamenať zvuk v skutočne profesionálnej kvalite.

Reportérov popri zvukových možnostiach určite osloví i vysoká flexibilita novej videokamery. Canon XC15 umožňuje pri nahrávaní v 4K (UHD) režime získať fotografie v rozlíšení 8,29 megapixelov, ktoré môžu používatelia vytlačiť alebo zverejniť na internete. Nová videokamera disponuje i rýchlym automatickým zaostrovaním a podporuje zaostrovanie s detekciou tváre – ponúka teda vlastnosti, ktoré sú veľmi dôležité pri zachytení akejkoľvek dramatickej udalosti a ktoré ešte viac zjednodušujú komponovanie záberu.

Viac detailov i pri zlom osvetlení 

Model XC15 sa môže vďaka širokému rozsahu hodnôt citlivosti ISO od 100 do 20 000 pochváliť skvelým výkonom pri zlých svetelných podmienkach. Nová kamera je tak ideálna napríklad pre nakrúcanie rozhovorov v lokalitách so slabým osvetlením. Obdobne užitočný je i vstavaný neutrálny šedý filter, ktorý je výhodný v priebehu vytvárania záberov pri príliš jasnom osvetlení. Videokamera XC15 v sebe kombinuje rýchlosť s kvalitou a jej základ tvorí snímač CMOS typu 1.0 a obrazový procesor Canon DIGIC DV5. Vďaka týmto technológiám môžu používatelia vytvoriť záznam v 4K rozlíšení, a to s minimálnym šumom i s malou hĺbkou ostrosti. Používatelia majú k dispozícii objektív s desaťnásobným optickým zoomom a s prvotriednou technológiou značky Canon pre stabilizáciu obrazu. Nová videokamera tak umožňuje nakrúcať širokú škálu scén – od portrétov až po zábery rozľahlej krajiny.

Jednoduché nakrúcanie vďaka ľahkému a kompaktnému designu 

Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je videokamera XC15 ideálny spoločník pre tvorbu dokumentov a nakrúcanie rozhovorov do správ. Autori nový model ocenia najmä v situáciách, ktoré vyžadujú netradičný uhol pohľadu - ako je tomu u nakrúcaní v neobvyklých a náročných lokalitách, napríklad vo vnútri automobilu. Canon ergonomické telo XC15 navyše navrhol tak, aby nová videokamera používateľom ponúkla maximálny komfort – súčasťou je preto i rotačná bočná rukoväť. Najnovší model sa môže tiež pochváliť otočným displejom LCD pre jednoduché prehliadanie scény i záberu a lupou, ktorá zjednodušuje nakrúcanie pri jasnom svetle alebo pri vytváraní záberov s využitím hľadáčika.

Neustále pripojenie 

Model XC15 dostal do vienka i dvojpásmovú Wi-Fi konektivitu, ktorá umožňuje efektívne využívať režim živého náhľadu i diaľkové ovládanie videokamery z prostredia prehliadača alebo pomocou chytrého zariadenia. Teda vlastnosti, ktoré ocení určite každý kameraman.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne videokamery Canon
Hmotnosť: 1.59 kg
Rozlíšenie videa: 4K
Slow motion: Áno
Typ hľadáčika: Elektronický
Audio vstup: XLR
IP Streaming: Nie
ND filtre: Áno
SDI: Nie
Stabilizácia: Áno
Formát videa: XF-AVC/MP4
Pomer strán snímkov: 100p (1920x1080)
Displej: Výklopný, dotykový 3"
Wi-fi: Nie
Typ batérie: LP-E6N
Typ obrazového procesora: DIGIC DV V
Ostrenie: Hybrid AF
Bitrate: 305 Mbps / 205Mbps 25p/24p
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-I), CFast
Rozmery (mm): 128 x 102 x 122

Recenzia kamery Canon XC15

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: