Získaj zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Makroobjektív EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM do každej profesionálnej výbavy

Ak si myslíte, že ako fotograf vlastníte všetky technické vymoženosti, ktoré daná záujmová oblasť ponúka, ostáva vám zaškrtnúť si ešte jednu vec v zozname „must have“. Na trh prišiel nový makroobjektív pre fotoaparáty série EOS M – EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM.

EF-M 28mm f3.5 Macro IS STM_Macro Lite_3

Prvý svojho druhu

Spoločnosť Canon, ktorá vo svete techniky pôsobí už od roku 1937, uviedla na trh novinku v podobe kompaktného a ľahkého objektívu, ktorý má ako prvý na svete zabudovaný blesk Macro Lite. Každý, kto sa v problematike trochu orientuje, vie, že tento typ blesku bojuje proti tieňom a tmavým miestam, ktoré by mohli znehodnotiť naše snímky. Miesto toho si môžeme užívať jemné detaily a farby predmetov, ktoré sa pod pozorným okom fotografa zmenia na umelecké diela hodné povšimnutia. Nemusíte byť profesionálom, aby ste dokázali vytvoriť obrázok, ktorý vašim známym na Instagrame vyrazí dych. Stačí sa iba trochu pohrať s možnosťami, ktoré nám ponúkajú súčasné objektívy. Spoločnosť Canon si kladie za cieľ inovovať a prinášať radosť fotografom amatérom i profesionálom.

Objektív dokáže zamerať predmety až na vzdialenosť 15 mm a ponúka kruhovú clonu so siedmimi lamelami pre hladké rozostrenie pozadia. Prvenstvo makroobjektívu sa však dotýka aj jeho hmotnosti – na svete je najľahší, čo sa týka jeho použitia na bezzrkadlové fotoaparáty, ktoré majú vymeniteľné objektívy.   

 

Čo všetko s ním dokážete?

EF-M 28mm f3.5 Macro IS STM_Acute Lens_2Špeciálny blesk Macro Lite, ktorý je zabudovaný do makroobjektívu, vám umožní dokonalú hru so svetlom. Zabudnite na tiene dopadajúce z fotoaparátu, novinka od Canonu si s týmto problémom vďaka zabudovanému blesku poradila. Na osvetlenie blízkych predmetov používate prepínač, pomocou ktorého meníte intenzitu a smer svetla. Objektív je vynikajúci, pokiaľ sa potrebujete zamerať na detaily – perfektne zachytí lesk šperkov alebo textúru látok. Optický stabilizátor obrazu zabezpečí, že môžete snímať priamo vašimi rukami, bez toho, aby sa snímka rozmazala. S takýmito vymoženosťami je radosť pracovať!

Spomínaný macroobjektív nájdete u nás na https://www.aqt.sk/fotograficke-objektivy/canon-ef-m-28mm-f-3-5-macro-is-stm/