Príď sa pozrieť do nášho showroomu. Viac info >>

Recenzie

Buďte detailisti s novým fotoaparátom PowerShot SX620 HS Buďte detailisti s novým fotoaparátom PowerShot SX620 HS

 

Na niektoré veci už proste naše smartfóny nestačia. Milujeme ich a slovami vynášame až do nebies, ale v prvom rade si musíme uvedomiť, že pokiaľ chceme kvalitnú pamiatku na letnú grilovačku či rodinnú dovolenku, je potrebné si zaobstarať fotoaparát, vďaka ktorému už nebude potrebná dodatočná úprava fotiek alebo zaostrovanie zraku pri pohľade na zachytené objekty.

Čítaj viac


Makroobjektív EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM do každej profesionálnej výbavyMakroobjektív EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM do každej profesionálnej výbavy

 

Ak si myslíte, že ako fotograf vlastníte všetky technické vymoženosti, ktoré daná záujmová oblasť ponúka, ostáva vám zaškrtnúť si ešte jednu vec v zozname „must have“. Na trh prišiel nový makroobjektív pre fotoaparáty série EOS M – EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM.

Čítaj viac


Rozdelenie nových SigiemVideorecenzia - rozdelenie nových sigiem

 

Objektív Canon EF 40mm f/2.8 STM je pevný svetelný objektív, ktorý možno použiť ako na zrkadlovkách s APSC čipom, tak na fullframe prístrojoch, čo je príjemná výhoda. Pripravili sme si pre vás malú recenziu v ktorej sa pozrieme na výhody a nevýhody tohoto spratného objektívu. 

Čítaj viac


 

Canon objektív 40mmVideorecenzia - objektív Canon EF 40mm f/2.8 STM

 

Objektív Canon EF 40mm f/2.8 STM je pevný svetelný objektív, ktorý možno použiť ako na zrkadlovkách s APSC čipom, tak na fullframe prístrojoch, čo je príjemná výhoda. Pripravili sme si pre vás malú recenziu v ktorej sa pozrieme na výhody a nevýhody tohoto spratného objektívu. 

Čítaj viac


 

Snímka obrazovky 2016-04-07 o 15.16.02Videorecenzia v teréne - Canon 7D Mark II

 

Zrkadlovka EOS 7D Mark II je pripravená zniesť toho naozaj veľa. Telo výborne odoláva prachu aj vode, teda fotoaparát vás nechá pracovať aj v skutočne extrémnych podmienkach. Na toto testovanie sme si zavolali aj šéfredaktora časopisu PC Revue Ondreja Macka.

Čítaj viac


 

FiltreVIDEORECENZIA - FOTOGRAFICKÉ FILTRE

 

Fotografické filtre predstavujú veľmi užitočné príslušenstvo fotoaparátu. Používajú sa na zmenu, ovplyvňovanie alebo korekciu prichádzajúceho svetla, ktoré vstupuje do objektívu, čím menia charakter výslednej fotografie.

Čítaj viac


 

100D vs. 700DVideo Porovnanie Canon EOS 100D vs EOS 700D

 

V tomto videu si porovnáme dve základné zrkadlovky od Canonu a to EOS 100D vs EOS 700D. Keďze sa jedná o základnú triedu zrkadloviek, určite sa môže práve toto porovnanie hodiť. Na porovnanie sme si zavolali fotografa Petra Brichtu. 

Čítaj viac


Univerzálna zrkadlovka s okamžitým zdieľaním záberov – Canon EOS 1300DUNIVERZÁLNA ZRKADLOVKA S OKAMŽITÝM ZDIEĽANÍM ZÁBEROV – CANON EOS 1300D

 

Rozmýšľate nad kúpou vašej prvej zrkadlovky alebo chcete svoju zbierku profesionálnych fotoaparátov rozšíriť o ďalší model? Ponúkame vám horúci tip na univerzálnu jednookú zrkadlovku, ktorá uspokojí potreby skúsených fotografov, no zároveň jej budú rozumieť aj začiatočníci. Nová digitálna zrkadlovka CANON EOS 1300D bude možno tou správnou voľbou aj pre vás.

Čítaj viac


 

B500_BK_Hero_shotPREDSTAVUJEME VÁM NIKON DL – RODINU KOMPAKTNÝCH FOTOAPARÁTOV S KVALITAMI DIGITÁLNYCH ZRKADLOVIEK

Aj kompakt sa môže kvalitou záberov vyrovnať digitálnej zrkadlovke. Práve táto veta inšpirovala značku Nikon k vyvinutiu novej rady kompaktných fotoaparátov s vlastnosťami porovnateľnými so zrkadlovkami. S modelmi Nikon DL môžete robiť atraktívne zábery 24 hodín denne, 7 dní v týždni bez rozdielu či ste amatér, alebo profesionál.

Čítaj viac


B500_BK_Hero_shotŠTVORICA PRÍRASTKOV DO RADY NIKON COOLPIX

Rodina fotoaparátov Nikon sa v uplynulých dňoch rozšírila o štyri nové prírastky z rady COOLPIX. Nikon COOLPIX A300, Nikon COOLPIX A900 a Nikon COOLPIX B500 a Nikon COOLPIX B700 spájajú špičkovú obrazovú techniku, pokročilú optiku NIKKOR a najmä obrovský zoom za súčasného zachovania vysokej kvality záberov.

Čítaj viac


Digitálna zrkadlovka EOS-1D X Mark IIPREDSTAVUJEME NOVÝ RÝCHLOSTNÝ ŠTANDARD V PROFESIONÁLNOM FOTENÍ – ZRKADLOVKU CANON EOS-1D X MARK II

Netrpezlivo očakávaná zrkadlovka od CANON je na svete a bola oficiálne predstavená. Nový model EOS-1D X Mark II. sa vďaka použitým technológiám a funkciám stáva okamžite vlajkovou loďou medzi zrkadlovkami CANON a rýchlostným štandardom vo fotení. Čo všetko prináša? To sa dozviete práve u nás.

Čítaj viac


Digitálna zrkadlovka EOS 80DVideo - PUSTITE NA UZDU SVOJU TVORIVOSŤ S NOVOU DIGITÁLNOU ZRKADLOVKOU CANON EOS 80D

Rozumiete sa do fotografie? Obľubujete experimenty so štýlmi, radi konfigurujete podmienky snímania daného obrazu podľa seba a hľadáte rýchly a na ovládanie veľmi jednoduchý profesionálny fotoaparát? Práve vám je potom na mieru šitá novinka od CANON, digitálna zrkadlovka EOS 80D.

Čítaj viac


PS SX720 HS_ BK Flash Up FSLHORÚCE NOVINKY OD CANON ZO SÉRIE FOTOAPARÁTOV POWERSHOT

Spoločnosť CANON v uplynulých dňoch predstavila dva úplne nové modely digitálnych fotoaparátov zo série PowerShot. Tie už onedlho nájdete aj v ponuke nášho internetového obchodu. Najskôr vám však túto výkonnú dvojicu bližšie predstavíme.

Čítaj viac


 

Canon 35mm vs Sigma 35mm

Vo videu si môžete pozrieť detailné porovnanie objektívov Canon 35mm f/1.4 vs Sigma 35mm f/1.4. Tentokrát testovanie dopadlo v prospech CANONU. Prečo? Viac už povie fotograf Peter Brichta.


 

Fujifilm X-Pro 2 Test

Portfólio produktov FUJIFILM je obrovské, ale na test sme si vybrali model Fujifilm X-Pro2 plus pár objektívov. Fujifilm však zahŕňa množstvo základných modelov vhodných do rodín, na dovolenku či pre amatérske fotografovanie. Zároveň však dokáže ponúknuť naozaj kvalitné prístroje, ktoré sa navyše môžu hrdiť svojim originálnym retro dizajnom. Aj preto je FUJIFILM kultovou značkou, ktorú neustále vyhľadávajú ľudia s citom pre osobitý štýl.


Porovnanie Canon 7D Mark II vs 6D vs 5D Mark III 

 

Táto krátka recenzia má za úlohu predstaviť a porovnať hlavné vlastnosti fotoaparátov CANON EOS 7D MARK II, CANON EOS 6D a CANON EOS 5D MARK III. Určite si nezabudnite pozrieť aj ostatné videá od produkcie AQT. Napíšte nám čo sa vám páči, poprípade nepáči. Za každý feedback vám ďakujeme.


 

fotografické statívy - rozdelenie

 

Statív je jedna zo základných pomôcok každého fotografa. Fotografické statívy sa rozdeľujú podľa veľkosti, hmotnosti, nosnosti, ale tiež podľa spôsobu ich použitia. Preto sme sa rozhodli, že vám pomôžeme ako sa v nich pri kúpe zorientovať.


 

Grafické tablety wacom - recenzia

Počítačová myš je fajn, ale "kresliť ceruzkou" vlastnou rukou bude vždy presnejšie a tým pádom aj rýchlejšie. Povedali sme si, že vám poradíme ako sa v grafických tabletoch zorientovať. Ako to už v dnešnej dobe býva, niektoré eshopy sú prepchaté všetkými rôznymi typmi, modely a samozrejme značkami.


 

Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM - recenzia

Ak hľadáte zaujímavý objektív, ktorý vám poskytne iný pohľad na svet, vrelo odporúčame práve Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM. Za menej peňazí dostanete oveľa viac muziky v podobe stabilizácie obrazu ktorá vám pri troške šikovnosti umožní snímať dlhé časy bez statívu a rovnako dobre ju využijú všetci tí, ktorí natáčajú video.


CANON EOS 750D Unboxing & Test

S EOS 750D bez námahy posuniete svoje snímky na vyššiu úroveň, vďaka najnovšej technológii digitálnych zrkadloviek a režimu inteligentného automatického výberu scény. Snímajte zároveň kvalitné videoklipy alebo sa jednoducho pripojte a podeľte o svoje zábery so svetom. V tomto videu pre vás otestoval produkt fotograf Peter Brichta.


 

CANON EOS 760D Unboxing & Test

Posuňte svoje fotografie na vyššiu úroveň vďaka tejto výkonnej digitálnej zrkadlovke EOS 760D. Náš test dopadol naozaj skvele a produkt vrelo odporúčame. Viac sa dozviete priamo vo videu. Odporúčame si počkať aj na ďalšie video, kde porovnáme 750D vs. 760D.


Canon EOS 750D vs EOS 760D - recenzia

V tomto videu si porovnáme na pohľad dosť podobné fotoaparáty od CANONU a to EOS 750D vs. EOS760D . V skutočnosti je rozdielov naozaj dosť. Poďme sa na to spoločne pozrieť.


 

SIGMA USB dock

Možnosť nadstaviť si svoj objektív Sigma presne na vlastný fotoaparát, tak toto ponúka Sigma USB dokovacia stanica. Je to veľmi praktické príslušenstvo, ktoré funguje s najnovšími modelmi objektívov Sigma a okrem spomínaného presného nastavenia objektívu k telu, umožňuje napríklad aktualizovať firmvér objektívu. Pozrite sa ako sa s touto dokovacou stanicou pracuje. Je to skutočne veľmi jednoduché.


Porovnanie objektívov Canon 50mm

V dnešnej videorecenzii si porovnáme základné objektívy Canon EF 50mm F/1.8 II, Canon EF 50mm f/1.8 STM a Canon EF 50mm f/1.4 USM. Z testovania a skúseností sa nám osvedčil objektív Canon EF 50MM F/1.8 STM cena vs kvalita. Nie vždy pri kúpe platí pravidlo: "To najdrahšie je aj najlepšie".


 

Forografické brašne, batohy a kufre.

Fotografovanie je veľmi inšpiratívnym a kreatívnym koníčkom, avšak za unikátnymi zábery je potrebné vydávať sa pravidelne fotiť do terénu. Nielen profesionálom, ale aj amatérom sa tak oplatí investovať do kvalitnej fotobrašne, ktorá poskytne dokonalú ochranu fotoaparátu a jeho príslušenstva. Malé puzdro, tašku alebo fotobatoh? Ktoré príslušenstvo si pre fotoaparát zaobstarať a na čo si pri výbere dať pozor? Práve v tomto videu vám poradíme.


 

Pamäťové karty a médiá

Ako si vybrať pamäťovú kartu? Veľkosť, rýchlosť a kvalita, to sú najdôležitejšie vlastnosti pamäťových kariet, ktorým by ste mali pri výbere venovať pozornosť. Dôležité je samozrejme brať ohľad aj na typ prístroja. Viac si rozoberieme vo videu.


 

Unboxing Canon EOS 70D

Isto viete, že vysokovýkonný fotoaparát CANON EOS 70D spája 20,2-megapixelový senzor CMOS formátu APS-C a výkonný obrazový procesor.19-bodový systém AF krížového typu a videá v rozlíšení Full-HD. V tomto videu si spravíme Unboxing a krátku recenziu. Povieme si, čo sa nám hlavne na 70D páčilo a zase naopak, čo mohol Canon ešte vylepšiť.


 

Recenzia objektívu Canon 24mm f/2,8 IS USM

Po testovaní širokouhlého objektívu 24mm f/2,8 IS USM, sme si ako vždy pripravili krátku recenziu a celkové zhodnotenie produktu. Výhodou je určite ultrazvukový mechanizmus automatického zaostrovania a schopnosť zaostriť na vzdialenosť 0,2 m. Chválime samozrejme aj štvorkrokový stabilizátor obrazu. Viac sa už dozviete v samotnom videu...


Recenzia - Štúdiový blesk Fomei Digitalis Pro S400 DC

Videorecenzia na unikátny štúdiový blesk s funkciou STROBO, napájaný vstavaným výmenným Li-Ion akumulátorom od firmy FOMEI Digitalis Pro S400 DC. S plne nabitým akumulátorom je možné od 550 do 4 500 zábleskov podľa nastaveného výkonu.


Párovanie cez Wi-Fi - Canon 

 

Neviete ako pripojiť Wi-Fi k digitálnej zrkadlovke Canon? Je to jednoduché, ak má vaše zariadenie NFC čip. Ak nie, tak je toto video určené práve pre vás . V krátkom videu si ukážeme ako na to. 


Recenzia CANON EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM 

 

Krátka videorecenzia zoomového objektívu CANON EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM a porovnanie s jeho predchodcom CANON EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS.


 

Pár rád ako si vybrať objektív.

 

 

Hovorí sa, že objektív je oko vášho fotoaparátu. Toto tvrdenie je určite staré veľa rokov, ale na jeho platnosti sa napriek tomu nič nezmenilo ani v dnešnej dobe digitálnej fotografie. Telo fotoaparátu slúži v podstate iba k zaznamenaniu obrazu, ktorý na snímač alebo na film premietne práve objektív. Najmä na ňom teda záleží, či bude výsledná snímka ostrá a kontrastná, alebo zdeformovaná najrôznejšími optickými vadami. Každý máme iné nároky a "ideálny objektív" teda neexistuje. Iný objektív potrebuje športový reportér, iný fotograf krajiny alebo svadobný fotograf. Záleží na tom, aké výstupy požadujeme. Ak sa chystáme na profesionálnu dráhu alebo plánujeme ak zväčšovať naše snímky na výstavný formát, rozhodne nás budú zaujímať iné objektívy, ako fotografa, ktorý vyhotovuje snímky do rodinného albumu. 

 

Podľa ohniskovej vzdialenosti delíme objektívy do dvoch základných skupín. Prvé sú objektívy s pevným ohniskom a druhú objektívy s premennou ohniskovou vzdialenosťou, tzv. Zoomy. Objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou sú väčšinou kvalitnejšie a svetelnejšie ako zoomy, pretože ich konštrukcia je ďaleko jednoduchšia. Oproti zoomom sú ale menej pohotové. Výhodou zoomov je, že dokážu nahradiť hneď niekoľko pevných objektívov naraz a nie je teda nutné mať ich toľko.

 

Podľa ohniskovej vzdialenosti a uhla záberu môžeme ďalej objektívy rozdeliť do nasledujúcich skupín:

Rybie oka (cca 8-15 mm) - extrémne širokouhlé objektívy s úmyselnou deformáciou perspektívy.

Superširokouhlý (cca 14-24 mm) - interiéry, architektúra, krajina.

Širokouhlé (cca 24-35 mm) - interiéry, krajina, reportáž.

Stredná ohniská - základné zoomy (30-100 mm) - prirodzené zobrazenie, portrét.

Normálny objektív (50 mm) - zodpovedá zornému uhlu ľudského oka.

Teleobjektívy (100-300 mm) - portrét, reportáž, krajina.

Ultra teleobjektívy (> 300 mm) - príroda, šport.

 

Jedným z hlavných parametrov, ktorým by sme sa mali riadiť pri výbere objektívu, je jeho svetelnosť. Tá popisuje schopnosť objektívu prepúšťať svetlo a označuje sa písmenom f spoločne s číselným údajom, napr. F / 2,8. Čím nižšie číslo, tým viac svetla je objektív schopný prepustiť a tým kratšie časy potrebujete k správnej expozíciu snímky. U zoomových objektívov je označený rozsah svetelnosťou pre široké a dlhé ohnisko (napr. F / 3,5-5,6). Ani u najkvalitnejších zoomov spravidla nebýva svetelnosť lepšia ako f / 2,8. Naproti tomu u pevných ohnísk sa môže vďaka ich jednoduchšie stavbe dosiahnuť svetelnosť až f / 1,4.

 

A prečo je vlastne svetelnosť taká dôležitá? Svetelnosť je kľúčová pri fotografovaní za horších svetelných podmienok, kedy nemôžeme použiť blesk a nechceme kvôli kvalite snímok nastaviť vyššiu citlivosť snímača. Nastavením nízkej clony tak môžeme použiť krátke expozičné časy, čím zabránime rozmazania snímok vplyvom pohybovej neostrosti pohybujúcich sa objektov. Hodnota clony je tiež zároveň s ohniskovou vzdialenosťou určujúci parameter pre hĺbku ostrosti. Ak chcete záber s malou hĺbkou ostrosti, potrebujete svetelný objektív. Hlavne širokouhlé objektívy majú veľkú hĺbku ostrosti, a tak pri požiadavke na rozostrené pozadie je minimálna clonové číslo, čiže vysoká svetelnosť, jediným spôsobom ako to dosiahnuť.


 

Spolupracujeme

AQT.sk je síce spoločnosť, ktorá primárne predáva foto a videotechniku, ale jej súčasťou sú ľudia, k...

Buďte detailisti s novým fotoaparátom PowerShot SX620 HS

Na niektoré veci už proste naše smartfóny nestačia. Milujeme ich a slovami vynášame až do nebies, al...

Makroobjektív EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM do každej profesionálnej výbavy

Ak si myslíte, že ako fotograf vlastníte všetky technické vymoženosti, ktoré daná záujmová oblasť po...

Rozdelenie nových Sigiem

Dnes sme si pre vás pripravili úvod do sveta značky SIGMA. Určite sa je na čo tešiť, aj v budúcich v...

Recenzia Canon EF 40mm f/2.8 STM

Objektív Canon EF 40mm f/2.8 STM je pevný svetelný objektív, ktorý možno použiť ako na zrkadlovkách ...

Test v teréne - Canon 7D Mark II

Zrkadlovka EOS 7D Mark II je pripravená zniesť toho naozaj veľa. Telo výborne odoláva prachu aj vode...

Videorecenzia - Fotografické filtre

Fotografické filtre predstavujú veľmi užitočné príslušenstvo fotoaparátu. Používajú sa na zmenu, ovp...

Porovnanie Canon EOS 100D vs EOS 700D

V tomto videu si porovnáme dve základné zrkadlovky od Canonu a to 100D vs 700D. Ak sa Vám naše videá...