Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR

Kód: AG-NI02926
Akcia
Značka: Nikon
2 549 € –18 %
Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR
2 549 € –18 % 2 079 € 1 733 € bez DPH
Do 7 dní
Môžeme doručiť do:
14.7.2020

Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR je nový profesionálny základný objektív pre FX formát s vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8, 1,5x rýchlejším automatickým zaostrovaním, elektromagneticky ovládanou clonou a stabilizátorom obrazu VR.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED
Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR je novým univerzálnym profesionálnym základným transfokátorom (zoom objektívom) z novej rady E, ktorý je určený pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon s formátmi snímača FX (Full Frame) a DX (APS-C). Novinka nahrádza v ponuke objektívov Nikkor profesionálny základný objektív Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED. Úplne prepracovaný objektív prináša vo svojej konštrukcii mnohé vylepšenia a nové technológie. Medzi tie najdôležitejšie zmeny patrí nová mechanicky odolnejšia konštrukcia objektívu, úplne nová výkonnejšia optická sústava s asféricky tvarovanými šošovkami z nízko rozptylového ED skla, nový až 1,5x rýchlejší ultrazvukový SWM motor automatického zaostrovania, elektromagneticky ovládaná clona a po novom je objektív vybavený výkonným optickým stabilizátorom VR.

     Detaily produktu

 

• Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat 
• Rozsah zoomu 24 – 70 mm (ekvivalent formátu DX: 36 – 105 mm)
• Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)
• Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,38 m (pri 50 mm). 
• K objektívu sa dodáva odpojiteľná slnečná clona a mäkké puzdro CL-M3

 

Profesionálny štandardný zoom so svetelnosťou f/2,8
Úplne prepracovaný objektív prináša vo svojej konštrukcii mnohé vylepšenia a nové technológie. Medzi tie najdôležitejšie zmeny patrí nová mechanicky odolnejšia konštrukcia objektívu, úplne nová výkonnejšia optická sústava s asféricky tvarovanými šošovkami z nízko rozptylového ED skla, nový až 1,5x rýchlejší ultrazvukový SWM motor automatického zaostrovania, elektromagneticky ovládaná clona a po novom je objektív vybavený výkonným optickým stabilizátorom VR. Tento robustný a utesnený univerzálny objektív profesionálnej konštrukcie ponúka okrem už spomenutého klasický rozsah ohniskových vzdialeností 24-70 mm a konštantnú vysokú svetelnosť f/2.8. Objektív umožňuje zaostrovať v režime makro už od vzdialenosti 38cm (berie sa od roviny snímača) pri zväčšení až 0,28x. Optická sústava objektívu pozostáva z 20-tich šošoviek zoradených do 16-tich skupín a okrem dvoch nízko rozptylových šošoviek z ED skla obsahuje aj jednu asféricky tvarovanú šošovku z ED skla, jednu HRI šošovku s vysokým indexom lomu svetla a ďalšie tri asférické šošovky. Okrem toho sú predné šošovky vybavené fluórovou vrstvou a špeciálnou antireflexnou vrstvou Nikon Nano Crystal Coat. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú a nekompromisnú profesionálnu kvalitu obrazu.

Elektromagneticky ovládaná clona
Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová tvarovaná clona umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri fotografovaní vysokými frekvenciami sériového fotografovania. 9-lamelová clona s kruhovým prierezom vám umožní dosiahnuť nádherne rozostrené pozadie (bokeh) na ktorom vynikne dokonale zaostrený hlavný motív. Rovnako sa hodí aj pri natáčaní videosekvencií, kde sa vďaka nej dá použiť prirodzené plynulé priclonenie objektívu na rozdiel od skokovej zmeny clonenia na starších objektívoch rady G.

Výkonná optická stabilizácia
Novinkou, ktorú určite privítajú všetci profesionálny fotografi je použitie výkonnej optickej stabilizácie obrazu VR v tejto triede objektívu. Optická stabilizácia VR Vám umožní fotografovať z ruky zábery aj pri veľmi slabých svetelných podmienkach, pretože Vám umožní fotografovať s až o 4 expozičné hodnoty dlhšími expozičnými časmi uzávierky, ako sa bežne odporúča pri objektívoch bez stabilizácie. Technológia optického stabilizátora obrazu (VR) automaticky rozpozná, keď fotograf posúva objektív pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov a automaticky stabilizáciu v tomto smere pohybu vypne.

Pokročilá optická konštrukcia
Objektív dosahuje prvotriednu ostrosť obrazu a vynikajúci prenos kontrastu po celom obrazovom poli a to až do jeho rohov. Za špičkovou obrazovou kvalitou stojí profesionálne navrhnutá optická konštrukcia pozostávajúca z 20-tich šošoviek zoradených do 16-tich skupín. Do optickej sústavy sú zaradené dve šošovky z nízkorozptylového ED skla ako aj jedna asféricky tvarovaná šošovka z ED skla, ktoré pomáhajú vykorigovať chromatickú vadu a zlepšujú prenos kontrastu. Okrem toho objektív obsahuje aj jeden optický prvok s vysokým lomom svetla HRI a tri asféricky tvarované šošovky, ktoré zabezpečujú dokonalé vykorigovanie optického skreslenia v celom rozsahu transfokácie. Vonkajšie šošovky sú vybavené špeciálnou fluórovou vrstvou ako aj výkonnými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktoré zabezpečujú okrem dobrého prenosu kontrastu a zvýšenej ostrosti obrazu aj výraznú elimináciu farebných odleskov, „duchov“ a parazitného svetla pri fotografovaní do protisvetla. Vďaka tomuto všetkému ponúka objektív doslova dokonalú obrazovú kvalitu.
Zaostrovanie 
Oproti predošlej verzii ponúka objektív Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR až 1,5x rýchlejšie automatické zaostrovanie za čo vďačí novému typu prstencového ultrazvukového motora SWM. Tento tak objektívu zabezpečuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automativké zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia FTM. Vďaka funkcii FTM (Full Time Manual) môžete do procesu automatického zaostrenia kedykoľvek manuálne zasiahnuť bez nutnosti prepínania spôsobu zaostrovania (AF/MF). Týmto spôsobom máte možnosť plnej kontroly nad spôsobom a miestom zaostrenia kedykoľvek to budete potrebovať. Objektív je schopný zaostriť na vzdialenosť iba 0,38m od roviny snímača a ponúka 0,28x zväčšnie obrazu.

Technické parametre

Zorný uhol (horzntl., vertl., diagnl.) FX  84° – 34°20'   DX  61° – 22°50'
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny) 15 prvkov v 11 skupinách 
Počet lamiel clony 9
Maximálna clona 22
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m) 35 – 50 mm: 0,38 m                                  24, 28, 70 mm: 0,41 m
Maximálne priblíženie (x) -
Aktivátor AF SWM
Priemer filtra (mm) 82 mm
Max. priemer x dĺžka (mm) 88 × 154,5 mm
Hmotnosť (g) 1070 g
Priblíženie - medzikrúžok EF12 II -
Priblíženie - medzikrúžok EF25 II -
Kryt objektívu  LC-82 / LF-4
Clona objektívu  HB-74
Pevné puzdro  -
Mäkké puzdro polomäkké puzdro CL-M3
 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy zoomové Nikon
Záruka: 744 dní
Hmotnosť: 1.07 kg
Zorný uhol: Základné
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/2.8
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Priemer filtra: 82 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.