Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Nikon AF-S Nikkor 70–200mm f/2.8E FL ED VR

Kód: AG-NI03041
Akcia
Značka: Nikon
2 499 € –8 %
x Nikon AF S Nikkor 70 200mm F2.8E FL ED VR Black FL
2 499 € –8 % 2 299 € 1 916 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

Rýchlejší. Odolnejší. Stabilnejší.
Vylepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a riadenie expozície v kombinácii s režimom stabilizácie obrazu SPORT umožňujú výnimočné sériové snímanie. Úplne nová optická konštrukcia zaručuje špičkový výkon od okraja po okraj. A antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon účinne znižuje reflexy a závoj. Vďaka použitiu fluoritového optického prvku je konštrukcia ľahká a odolná.
       Export-D85_9498-1-960x430

Detaily produktu

  • Profesionálny štandardný zoom so svetelnosťou f/2,8
  • Vysoká svetelnosť f/2,8
  • Stabilizácia obrazu (VR)
  • Vynikajúci výkon
  • Pokročilá optická konštrukcia
  • Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat
  • Elektromagnetická clona
  • Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)
  • Robustný a spoľahlivý
  • Fluórová vrstva
Profesionálny tele zoom so svetelnosťou f/2,8
Vysoká svetelnosť f/2,8 umožňuje výnimočný výkon pri slabom svetle a konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť sa znížila na pôsobivú hodnotu 1,1 m a maximálny reprodukčný pomer sa zvýšil z 0,11-násobku na 0,21-násobok. Fotografi pracujúci s obrazovými snímačmi s vysokým rozlíšením a rýchlo snímajúcimi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon budú pripravení na všetko.

Ostrosť, stabilita, rýchlosť 
Udržte krok s akciou bez zníženia ostrosti. Stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu, vďaka čomu vám umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 kroky dlhšími ako pri snímaní bez použitia stabilizácie obrazu.¹ Stabilizácia obrazu, ktorá je navrhnutá tak, aby znížila rozmazanie spôsobené pohybom fotoaparátu, sa teraz aktivuje v momente stlačenia tlačidla spúšte do polovice a funguje ticho. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo objektov s nepravidelným pohybom.

Optická presnosť až po okraj obrazového poľa
Tento objektív poskytuje vynikajúcu ostrosť a kontrast v celom obrazovom poli. V porovnaní s jeho predchodcom je vylepšený výkon od okraja po okraj a znížil sa pokles svetla. Nová optická konštrukcia efektívne potláča farebné okraje a farebnú vadu a koriguje skreslenie v celom rozsahu zoomu. Zahŕňa šesť prvkov zo skla ED, fluoritový optický prvok a prvok s vysokým indexom lomu (HRI). A antireflexná vrstva Nano Crystal Coat znižuje reflexy a závoj, aby sa dosiahli čistejšie snímky.

Presnosť medzi objektívom a fotoaparátom 
Tento objektív, ktorý bol skonštruovaný tak, aby spolupracoval s rýchlymi, profesionálnymi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon, rýchlo a presne reaguje na zmeny automatického zaostrovania. Teraz môžete spoľahlivo sledovať objekty s rýchlym pohybom – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne alebo náhodnou rýchlosťou, prípadne sa rýchlo približujú k fotoaparátu. A vylepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu nie je jediným zdokonalením. Počas rýchleho sériového snímania je mechanizmus elektromagnetickej clony synchronizovaný so spúšťou fotoaparátu na zabezpečenie rýchleho automatického riadenia expozície a konzistencie medzi zábermi.
 
Zlepšené ovládanie
Pri práci v časovom strese môžu detaily znamenať veľký rozdiel. Konfigurovateľné tlačidlá na tubuse, ktoré boli prevzaté z profesionálnych teleobjektívov NIKKOR, uľahčujú zmenu funkcií pomocou palca, zatiaľ čo objektív je stabilný. Polohy krúžku zoomu a zaostrovacieho krúžku sú v porovnaní s predchodcom tohto objektívu vymenené, aby bola manipulácia vyváženejšia. Krúžok zoomu sa teraz nachádza pri prednom okraji tubusu, priamo pod vašou rukou, vďaka čomu pri ovládaní zoomu ľahšie udržíte stabilný postoj. Vrúbkovaný gumený povrch krúžku zoomu tiež pomáha dosiahnuť pevné uchopenie a pri snímaní naslepo uľahčuje ovládanie zoomu.

Technické parametre

Zorný uhol (horzntl., vertl., diagnl.) 34°20' – 12°20' (22°50' – 8°00' s fotoaparátom formátu DX)
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny) 22 prvkov v 18 skupinách 
Počet lamiel clony 9
Maximálna clona f/22, automatické elektromagnetické ovládanie clony
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m) 1,1 m od obrazovej roviny K dispozícii je prepínač obmedzenia zaostrenia (5 m – ∞ alebo 1,1 m – ∞ )
Maximálne priblíženie (x) 0,21×
Aktivátor AF SWM
Priemer filtra (mm) 77mm
Max. priemer x dĺžka (mm) 88,5 × 202,5 mm
Hmotnosť (g) 1430 g
Priblíženie - medzikrúžok EF12 II -
Priblíženie - medzikrúžok EF25 II -
Kryt objektívu  LC-77 / LF-4
Clona objektívu  HB-78
Pevné puzdro  -
Mäkké puzdro polomäkké puzdro CL-M2
 

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy zoomové Nikon
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.43 kg
Zorný uhol: Teleobjektív
? Bajonet: Nikon F
Vhodný pre formát snímača: APS-C, Full Frame
Svetelnosť: f/2.8
? Optický stabilizátor: Áno
Makro režim: Nie
Ostrenie: SWM
Priemer filtra: 77 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: