Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Blackmagic Micro Cinema Camera

Kód: AQ-BM-CINEMAMMICHDM
1 060 € 883 € bez DPH
Skončil predaj

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrna digitálna filmová kamera so snímačom veľkosti Super 16 s prepínateľným režimom pohyblivej (záznam rýchlosťou až 60 fps) alebo globálnej uzávierky (30 fps) a so sériovým portom pre diaľkové ovládanie pomocou technológií PWM a S.Bus používaných u RC súprav leteckých modelov. Profesionálny záznam 1080 HD videa s dynamickým rozsahom 13 clonových čísel do 12-bitových RAW sekvencií.

Blackmagic Micro Cinema Camera

Detaily produktu

  • Video s rozlišením 1080 HD a s 13 clonovým číslom dynamického rozsahu.
  • Integrovaný videorekordér so záznamom 12-bitových RAW alebo ProRes súborov.
  • Aktívny bajonet MFT ľahko použiteľný aj s objektívmi iných štandardov pomocou adaptérov.
  • Ovládacie prvky na čelnej maske pre jednoduché nastavovanie parametrov prístroja.
  • Rozširujúci port DB-HD15 s breakout káblom
  • Možnosť diaľkovo ovládať spustenie a zastavenie záznamu, či nastavenie zaostrenia a clony.Náhľad videa a parametrov kamery (stav akumulátora, úrovne zvuku, záznamový indikátor pod.) Pomocou kompozičného výstupu pre vysielače videa.
  • HDMI výstup pre zobrazenie videa na monitoroch a televíznych obrazovkách.

Jednou z unikátnych vlastností tohto prístroja je integrovaný port sprístupňujúci nastavenie kamery systémom prijímačov diaľkového ovládania leteckých modelov. Sériový port ponúka rozhranie PWM a S.Bus, ktoré sa bežne používajú na kontrolu servomotorčekov RC modelov. Tieto rádiové prijímacie moduly sú cenovo dostupné a disponujú niekoľkými dátovými kanály, ktoré možno pripojiť ku kamere Blackmagic Micro Cinema Camera a mapovať na ľubovoľné nastavenie kamery alebo objektívu. Vďaka tomu je možné funkcie kamery a objektívu diaľkovo ovládať pomocou RC súprav pre letecké modelárstvo. Užívatelia môžu ľahko riadiť nastavenia clony, zaostrenie, úrovne zvuku, či spustenie a zastavenie záznamu. Port je realizovaný ako konektor DB-HD15, ktorý je lacný a bežne dostupný a umožní adaptáciu súprav pre diaľkové ovládanie pomocou drôtov, prepínačov a spájkovacie stanice.

Diaľkové ovládanie

Na rozhraní je vyvedený aj kompozitný výstup so zobrazením videa vrátane doplnkových informácií, ktorý môže byť prostredníctvom palubného video vysielača odvysielaný v reálnom čase pre náhľad natáčaného videa a spätnú väzbu pri diaľkovom ovládaní kamery. Port ďalej ponúka štyri PWM kanály a jedno rozhranie S.Bus s až 18 dátovými kanálmi prenášanými jediným vodičom. S.Bus je moderný digitálny štandard bežne používaný u RC techniky značiek Futaba a FrSky a umožňuje tiež výrobu vlastných ovládacích súprav.

Na rozdiel od bežných kamier navrhnutých pre ručné natáčanie, má kamera Blackmagic Micro Cinema Camera umiestnené svoje ovládacie prvky na čelnej maske. To uľahčuje montáž kamier napr. V interiéroch automobilov - po inštalácii kamery nie je nutné spúšťať záznam naslepo! Signalizačné LED svetlo umiestnené tamtiež je okamžitým indikátorom spustenie záznamu.

Malá a odolná

Telo kamery Blackmagic Micro Cinema Camera je len o málo väčší, než použitý bajonet Micro Four Thirds (bajonet pre objektívy Panasonic, Olympus, Samyang) pre montáž profesionálnych objektívov. Pristroj je vyrobený z ľahkej a odolnej magnéziové zliatiny a hodí sa pre natáčanie aj na veľmi nehostinných lokáciách. Kamera je ideálna pre použitie s multikoptérami, pre skryté natáčanie v reality šou alebo ako kaskadérská kamera. Vďaka jej kompaktným rozmerom ju možno ľahko umiestniť na helmu a zhotovovať akčné športové sekvencie alebo zabudovať do dronov a natáčať panoramatické letecké zábery. Blackmagic Micro Cinema Camera je zosobnením dokonalej kamery pre akčné natáčanie

Globálne uzávierka

Model Blackmagic Micro Cinema Camera bol vytvorený s cieľom prekonať limity tradičných DSLR a konzumných športových kamier často používaných pri natáčaní akčných sekvencií filmov i dokumentov. Na rozdiel od konzumných modelov kamier je Blackmagic Micro Cinema Camera vybavená senzorom s globálnou uzávierkou, ktorý vyčíta obrazové údaje pre celú fotografiu naraz. Výsledkom sú dokonalé 1080 HD zábery bez obrazových artefaktov a s 13 clonovými číslami dynamického rozsahu! Naviac je video zaznamenávané v podobe bezstratovo komprimovaných 12-bitových CinemaDNG RAW sekvencií alebo súborov Apple ProRes. Natočené zábery možno preto ľahko farebne upraviť a zostrihať v programe DaVinci Resolve Lite pre Windows a Mac OS X. Digitálna filmová kamera Blackmagic Micro Cinema Camera natáča profesionálne, kryštalicky čisté zábery bez obrazových distorzií, aj keď je kamera v pohybe

Obsah balenia

Blackmagic Micro Cinema Camera,LP-E6 batéria, krytka tela kamery, predlžovací káblik, 12V AC Adaptér

Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne videokamery Blackmagic Design, Full HD digitálne kamery
Hmotnosť: 0.01 kg
Rozlíšenie videa: Full HD
4k video záznam (UHD): ne
3D videozáznam: ne
Full HD- Záznam: ano
Max. rozlišení videa (pixel): 1.920 x 1.080
Genlock: ano
Timecode: ano
Výměnná optika: ano
Závit objektivu: Micro Four Thirds
Velikost senzoru: 12,48 x 7,02
SD: SD / SDHC / SDXC
RAW: ano
Touchscreen: ne
HDMI: ano
PC rozhraní: USB-Mini B
Vyměnitelná speciální baterie: ano
Barva: černá
Šířka (mm): 82,5
Výška (mm): 65,4
Hloubka (mm): 69,5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: