Príď sa pozrieť do nášho showroomu. Viac info >>

Blackmagic Studio Camera 4K 2

Kód: AQ-BM-CINSTUDMFT/UH
1 902 € –6 %
Blackmagic Studio Camera 4K 2
1 902 € –6 % 1 782 € 1 485 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Užívatelia v oblasti tvorby televízneho alebo lokálneho vysielania sú často nútení používať bežné video kamery, ktoré nie sú priamo prispôsobené pre živú prevádzku a nedisponujú všetkými potrebnými funkciami, napr. Veľkým hľadáčikom, komunikačnými a signalizačnými funkciami, optickým rozhraním alebo vysoko odolným telom. Kamery Blackmagic Studio Camera sú však navrhnuté priamo pre živú produkciu. Extrémne odolné a ľahké telo z horčíkovej zliatiny je osadené veľkým 10" hľadáčikom, batériou s dlhou výdržou až 4 hodiny, funkciami pre komunikáciu a signalizáciu, mikrofónovými vstupy a zabudovaným optickým aj SDI rozhraním, ktoré dovoľujú pripojiť kameru k režií prostredníctvom jediného kábla.

Blackmagic Studio Camera 4K 2

Detaily produktu

  • Rozlíšenie Ultra HD - senzor vo verzii 4K.
  • Integrovaný 10" LCD hľadáčik s vysokým jasom, širokými pozorovacími uhlami a slnečnou clonou.
  • Optické aj SDI rozhranie pre výstup aj monitorovacie vstup.
  • Kompatibilný s objektívmi typu Micro Four Thirds, prípadne s inými prostredníctvom adaptérov
  • Zabudované obojsmerné digitálne komunikačné funkcie.
  • Signalizačné svetlá na prednej i zadnej časti kamery aktivovaná prostredníctvom SDI protokolu.
  • Štandardné rozhrania vrátane dvoch XLR audio vstupov s mikrofónnou alebo linkovou úrovňou a prepínateľným fantómovým napájaním, slúchadlový a mikrofónový vstup pre komunikáciu, LANC pre diaľkové ovládanie a štandardný 4pinový XLR konektor pre 12V = napájanie.
  • Ovládanie všetkých funkcií kamery pomocou ponuky zobrazovanej na displeji.
  • Podpora snímkových frekvencií 23,24, 25, 29,30 až po 30 fps v 4K kvalite
  • Kompatibilná s réžiami radu ATEMI.

Hľadáčik

Jedným z častých nedostatkov kamier používaných pri živom vysielaní je príliš malý hľadáčik. Modely Blackmagic Studio Camera sú vybavený 10" displejom, ktorý značne uľahčí ostrenie a umožní optimálnu kompozíciu záberu. LCD displej hľadáčiku je vysoko svetelný a poskytuje veľmi široký pozorovací uhol, možno ho preto ľahko používať aj v exteriéroch za priameho slnečného svetla. Kamera tiež ponúka veľkú sklápacie slnečnú clonu.

Micro Four Thirds

Kamery Blackmagic Studio Camera sú vybavené aktívnym bajonetom typu Micro Four Thirds kompatibilným s ponukou objektívov a adaptérov. Vďaka tomu je možné používať ako kvalitné fotografické objektívy - pre menej náročnú produkciu, tak profesionálne televízne objektívy s bajonetom B4, a to pomocou príslušnej redukcie. Kamery môžete používať s takými objektívmi, ktoré najlepšie vyhovujú vašim finančným možnostiam.

Optika

Produkty Blackmagic Studio Camera majú integrované optické rozhranie, vďaka tomu možno kamery k režií pripájať pomocou dlhého, tenkého a ľahkého optického kábla. Optické rozhranie, ktoré prenáša Ultra HD video s vloženým zvukom, komunikačnú linku, signalizáciu a tiež povely pre diaľkové ovládanie. Komunikačné funkcie umožňujú dorozumievanie kamerových operátorov a pracovníkov réžie pomocou bežne dostupných slúchadiel, ktoré sú lacné a poskytujú vynikajúcu útlm okolitého hluku. Od verzie software 1.9.8 je podporované ovládanie zoomu prostredníctvom rozhrania LANC u kompatibilných MFT objektívov .

Signalizácia

Kamery radu Blackmagic Studio Camera podporujú signalizačné funkcie SDI štandardu (tally) využívané aj réžiami radu ATEMI. Signalizačné svetlá sú umiestnené na prednej časti kamery aj na zadnom paneli, nad hľadáčikom - operátor kamery, ale aj moderátor tak majú dokonalý prehľad o tom, ktorá z kamier je aktuálne vo vysielaní. Pre maximálnu nezávislosť disponujú kamery tiež vlastným, interným akumulátorom s výdržou 4 hodiny, ktorý zaručí dostatok energie pre dlhé produkcie i možnosť včasnej prípravy kamery na stanovišti. Na boku prístroja sú umiestnené ovládacie prvky pre ostrenie, nastavenie clony a prechádzanie menu. Ponuka kamier sa zobrazuje v hľadáčiku a je možné ju kedykoľvek aktivovať či skryť.

Obsah balenia

Blackmagic Studio Camera 4K, slnečná clona na monitor, krytka tela kamery, 12V AC Adaptér

Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne videokamery Blackmagic Design, 4K digitálne kamery
Hmotnosť: 0.01 kg
Rozlíšenie videa: 4K
4k video záznam (UHD): ano
3D videozáznam: ne
Full HD- Záznam: ano
Max. rozlišení videa (pixel): 4.096 x 2.160
Výměnná optika: ano
Závit objektivu: Micro Four Thirds
Velikost senzoru: 13,056 x 7,344 mm
Typ: LCD
Touchscreen: ne
Diagonála displeje (cm): 25,4
Diagonála displeje (palce "): 10,1
WLAN: ne
SDI vstup: 1x
SDI výstup: 1x
USB: ano
Integrovaná aku baterie: ne
Barva: černá
Šířka (mm): 255,25
Výška (mm): 194,68
Hloubka (mm): 113,57
Hmotnost (kg): 2,018

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: