Canon XF705 4K

Kód: AQ-3041C008
ZadarmoZadarmo
Canon XF705 4K
6 787 € 5 656 € bez DPH
Na objednávku
Môžeme doručiť do:
2.4.2020

Prvá profesionálna videokamera Canon s novým formátom súboru XF-HEVC

Detailné informácie

Podrobný popis

video recenzie   |   detaily produktu   |   technické parametre   |   na stiahnutie

                                                                         1536766257000_IMG_1063755
 

Detaily produktu

  • Rozlíšenie UHD/50p s desaťbitovým vzorkovaním 4:2:2, podpora formátu XF-HEVC
  • Zjednodušenie práce so záznamom vo vysokom dynamickom rozsahu
  • Pokročilé rozhranie podľa štandardu 12G-SDI a IP streamovanie
  • Presný a spoľahlivý systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS
  • Širokouhlý objektív série L s 15-násobným optickým zoomom
  • Ideálne pre všetkých používateľov, ktorí potrebujú naplniť vysoké požiadavky 4K UHD HDR produkcie
 

Všestranné možnosti 

Videokamera XF705 podporuje súborový formát XF-HEVC vyvinutý priamo spoločnosťou Canon, ktorý pre kompresiu videa využíva kodek HEVC (High Efficiency Video Codec) a multimediálne dáta zapuzdruje do kontajnera podľa štandardu MXF (Material eXchange Format). HEVC využíva najnovšiu kódovaciu technológiu, ktorá je približne dvakrát efektívnejšia než bežne používaný H.264/AVC a vďaka formátu XF-HEVC je tak spracovanie dát v rozlíšení 4K UHD podstatne jednoduchšie.

Canon XF705 vie vytvoriť interný záznam s vysokým dynamickým rozsahom ako vo formáte Hybrid Log Gamma (HLG), tak aj Perceptual Quantisation (PQ). Pre prácu s vysokým dynamickým rozsahom je k dispozícii množstvo asistenčných funkcií, ktoré zvyšujú a uľahčujú kontrolu nad expozíciou. Pri internom HDR zázname na pamäťovú kartu SD je možné súčasne posielať na výstup aj signál so štandardným dynamickým rozsahom.

Súčasťou najnovšieho modelu je aj pokročilé rozhranie podľa štandardu 12G-SDI, ktorý umožňuje prenášať signál vo vysokej kvalite a nekomprimovanom rozlíšení UHD pri snímkovej frekvencii 50p po jedinom SDI kábli. Za výrazným zjednodušením HDR produkcie vo 4K UHD rozlíšení stojí aj podpora IP streamovania vo formáte HEVC.

 

Bezproblémové natáčania

Canon XF705 sa môže pochváliť väčším snímačom CMOS typu 1,0 aj systémom automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, teda technológiami, vďaka ktorým je zaostrovanie veľmi presné aj rýchle. Používatelia určite ocenia možnosť zaostrovať jednoduchým dotykom na dotykovom displeji aj podporu zaostrovania s detekciou tváre alebo so sledovaním objektu. Navyše nechýba ani prepracovaný grafický sprievodca, ktorý zjednodušuje ručné doladenie zaostrenia.

V prípade novej videokamery sa môžu autori snímok spoľahnúť na špičkovú optiku v podobe širokouhlého objektívu série L, ktorý je určený pre rozlíšenie 4K a ponúka 15-násobný optický zoom pri ohniskovej vzdialenosti 25,5 mm, svetelnosť f/2,8 i vysoko účinnú stabilizáciu obrazu. Tri nezávislé krúžky s koncovými zarážkami zaisťujú vysokú mieru manuálneho ovládania a práca s týmto všestranne použiteľným objektívom je tak veľmi pohodlná a presne zodpovedá požiadavkám profesionálnych používateľov.

 



Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne videokamery Canon
Hmotnosť: 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.