Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Canon EOS C700 EF kit

Kód: AQ-1454C003AA
32 500 € –7 %
32438 1 canon eos c700 ef kit
32 500 € –7 % 29 998 € 24 998 € bez DPH
Na objednávku
Predĺžená záruka

Detailné informácie

Podrobný popis

Nové výkonné kamery stavajú na vlastnostiach produktového radu Cinema EOS a sú zo svojej podstaty vysoko modulárne. Používatelia majú k dispozícii zariadenia, ktoré splnia všetky požiadavky spojené s vytváraním filmových záberov a vôbec po prvýkrát prinášajú podporu formátu Apple ProRes. Najnovšie kamery značky Canon sú ideálne na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov i nakrúcanie akčných scén. Model EOS C700 GS PL je navyše prvou kamerou systému Cinema EOS, ktorá využíva technológiu globálnej uzávierky.

Kvalita a univerzálnosť pre všetky typy produkcie 

Spoločnosť Canon obidva nové modely vytvorila v spolupráci s filmovými kameramanmi a špičkovými profesionálmi z oblasti televíznej produkcie. Vďaka tomu môžu EOS C700 (EF/PL) a EOS C700 GS PL ponúknuť všestrannosť vyžadovanú filmovým a televíznym priemyslom. Srdcom nových kamier je CMOS snímač Super 35 mm, ktorý v prípade modelu EOS C700 (EF/PL) disponuje 4,5 tisa v prípade EOS C700 GS PL 4,2 tisícmi pixelov. Používatelia tak môžu vytvárať zábery v rozlíšení 4K DCI alebo 4K UHD s neuveriteľnou rýchlosťou 810 Mb/s. Vďaka spojeniu s trojicou obrazových procesorov DIGIC DV5 umožňuje tento snímač zachytiť prirodzenú podobu aktuálneho diania i úchvatné príbehy okolo nás s úžasnou mierou detailov – dokumentaristi môžu vytvárať nádherné zábery vo vysokom rozlíšení, s nízkym šumom a s malou hĺbkou ostrosti.

Uvedené vlastnosti spolu s vysokou citlivosťou ISO až 102 400 a so vstavaným neutrálnym šedým filtrom pre zmenu úrovne osvetlenia v rozsahu až 10 EV umožňujú obom kamerám ponúknuť vyššiu flexibilitu a ohromujúce filmové detaily – a to dokonca i pri zlých svetelných podmienkach.

Canon EOS C700 EF využíva systém CMOS AF s dvojitými pixelmi, ktorý je neuveriteľne efektívny pri zaostrovaní so sledovaním, a umožňuje tak kameramanom, aby sa plne sústredili na samotný záber. Pri práci v teréne táto technológia výrazne zjednodušuje vytváranie spravodajských záberov vo filmovej kvalite. Kameramani z oblasti výpravnej produkcie určite ocenia všeobecne uznávanú funkciu sprievodcu pre prácu s dvojitými pixelmi, ktorá je skvelá pre väčšiu kontrolu nad záberom vrátane zaistenia vysokej presnosti. Vďaka podpore profilov Canon Log 3, Log 2 a Log Gamma môže kamera EOS C700 (EF/PL) vytvárať zábery vo vysokom dynamickom rozsahu až 15 EV (model EOS C700 GS PL zvláda rozsah 14 EV) s presnejším odstupňovaním jasu a s možnosťou vysokej flexibility pri HDR postprodukčných úpravách.

Integrácia s profesionálnym workflow 

Filmová kamera EOS C700 (EF/PL) ponúka širokú škálu možností ako pre prácu s farebnými priestormi, a to vrátane Canon Cinema Gamut, BT.2020 a DCI-P3, tak i pre integráciu s profesionálnym workflow ACES 1.0. Kamera podporuje i zobrazenie v režime HDR podľa štandardu SMPTE ST.2084. Všetky verzie kamery EOS C700 umožňujú priame prepojenie s novým 4K monitorom značky Canon  – DP-V2420. Tento monitor s vysokým jasom je kompatibilný s novým štandardom ITU-R BT.2100, ktorý definuje podmienky pre výstupy s vysokým dynamickým rozsahom. Nové kamery EOS C700 sú tak ideálne pre plne integrovaný, efektívny a spoľahlivý HDR workflow.

Kamera Canon EOS C700 je skvelá na produkciu vo vysokom rozlíšení – interne zvláda ukladať súbory s obsahom v 4K rozlíšení na dve pamäťové karty štandardu CFast 2.0 vo formáte XF-AVC i ProRes. Dovoľuje snímky súčasne ukladať i vo formáte RAW v 4K rozlíšení na externé záznamové zariadenia. A vďaka prítomnosti konektoru pre sieť Ethernet (RJ45) môžu televízne spoločnosti priamo prenášať živý obraz vo Full HD rozlíšení na internete. Novú kameru môžu používatelia navyše pomocou voliteľnej jednotky pre bezdrôtový prenos súborov (WFT-E6B/WFT-E8) pripojiť tiež k bezdrôtovej sieti.

#showmore#

S cieľom ešte viac rozšíriť skvelé možnosti novej kamery spolupracoval Canon so spoločnosťou Codex na sprístupnení plne integrovaného produkčného workflow vrátane nahrávacieho riešenia. Spojenie dokovateľného záznamového RAW zariadenia Codex (CDX-36150) s kamerou Canon EOS C700 umožňuje vysokorýchlostný záznam vo formáte 4K RAW rýchlosť až 120 snímok za sekundu (sn./s). Plánovaná aktualizácia firmware² umožní i vytváranie záznamu vo formáte RAW s rozlíšením 4,5 tisícov pixelov s rýchlosťou až 100 sn./s, vo formáte Apple ProRes s rozlíšením 4K s rýchlosťou až 60 sn./s a vo formáte Apple ProRes s rozlíšením 2K s rýchlosťou až 120 sn./s. Pre záznam vo formáte RAW i pre rýchlejší variant formátu ProRes využíva ucelené riešenie v produkčnej praxi overené úložisko značky Codex – Codex Capture Drives. Popri vlastnom obrazovom obsahu je možné s každým záberom uchovávať i metadáta, ako sú napríklad údaje o použitom objektíve. Všetky tieto informácie výrazne zjednodušujú samotnú produkciu i postprodukčné úpravy a šetrí tak čas i náklady.

Kamera podľa vlastných predstáv 

Používatelia si môžu novú kameru prispôsobiť ako svojim individuálnym požiadavkám, tak i potrebám každej filmovej scény. K dispozícii je rozsiahla škála príslušenstva vrátane EVF-V70 – nového elektronického hľadáčika s technológiou OLED a s uhlopriečkou 1,78 cm (0,7 palca), ktorý ponúka Full HD rozlíšenie (1920 x 1 080 pixelov) a široký farebný gamut. Medzi príslušenstvom nechýba ani diaľkový ovládač OU-700, pomocou ktorého môžu používatelia ovládať kameru vzdialene pri nakrúcaní vo viacčlennom tíme. Autori spravodajských snímok a špičkoví dokumentaristi určite ocenia i pripravované príslušenstvo pre zjednodušenie nakrúcania s kamerou na ramene – najnovším kamerám prispôsobenú opierku SU-15 a novú rukoväť SG-1.  

Kreatívnu slobodu maximalizuje i široká škála podporovaných objektívov. Nové kamery umožňujú využívať ako niektorý z ohromeného množstva objektívov radu EF alebo PL, tak i anamorfické objektívy a kompatibilné televízne objektívy značky Canon (s voliteľným adaptérom pre bajonet B4, vo Full HD rozlíšení). Požívatelia kamery EOS C700 v prevedení EF s aretáciou Cinema Lock a modelu EOS C700 PL s technológiou Cook/i si môžu v servise nechať zmeniť typ bajonetu.

Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne videokamery Canon
Hmotnosť: 3.4 kg
? Bajonet: Canon EF
Rozlíšenie videa: 4K
Typ hľadáčika: Nemá
Audio vstup: XLR
IP Streaming: Áno
ND filtre: Áno
SDI: Áno
Formát videa: Canon RAW .RMF, XF-AVC Intra, XF-AVC Long GOP. XF-AVC Proxy ProRes
Dynamický rozsah: 15 stôp
Snímkovacia frekvencia: 240p (2K)
Displej: 3,0-palcový (7,66 cm diagonálne) farebný z tekutého kryštálu
Wi-fi: Áno
Typ akumulátora: V-mount
Ostrenie: Dual Pixel AF
Bitrate: 4096 x 2160, 12 bit/10 bit, s použitím Canon Log 2
Typ pamäťovej karty: SD/SDHC
Rozmery (mm): 167 x 154 x 327

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: