Zľavový kód na 5 €. Viac info >>

Blackmagic Video Assist

Kód: AQ-HYPERD-AVIDAS5HD
522 € 435 € bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Blackmagic Video Assist je ideálnym nástrojom pre kameramanov, ktorí vyžadujú kvalitnejší náhľad aj záznam videa. Staršie kamery často používajú zastarané súborové formáty alebo pásky, zatiaľ čo lacné moderné kamery nahrávajú do nekvalitných kodekov a sú vybavené malými náhľadovými displejmi, a sú teda menej vhodné na profesionálne použitie. Zariadenie Blackmagic Video Assist tieto problémy rieši, možno ho totiž použiť s ľubovoľným typom kamery, od DSLR fotoaparátov až po staršie páskové alebo naopak moderné digitálne filmové kamery. Vďaka 6G-SDI vstupe je monitor schopný náhľadu aj Ultra HD videa

Blackmagic Video Assist

Detaily produktu

  • 5" dotykový LCD displej s rozlíšením 1080
  • Záznam 10-bitového HD a SD videa so vzorkovaním 4: 2: 2 a vo formátoch ProRes alebo DNxHD
  • Podporuje kodeky Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes LT, ProRes Proxy, Avid DNxHD
  • Dátový tok u kodeku ProRes 422 HQ a rozlíšenie 1920 x 1080 @ 60p je cca 440 Mb / s. Pri snímkovej frekvencii 24p ide o 176 Mb / s. Kompresia je vizuálne bezstratová
  • HDMI a SDI vstupy / výstupy. Slúchadlový výstup
  • Dva sloty pre akumulátory s možnosťou výmeny za behu aj externé 12V napájanie (univerzálny napájací adaptér je súčasťou balenia)
  • Plná kompatibilita so strihovými aplikáciami, napr. S DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Avid a Premier Pro
  • Univerzálne prevedenie vhodné na upevnenie ku kamerám, prípadne s možnosťou ručného alebo stolového použitia (stolný stojan je súčasťou balenia)
  • Integrovaný 6G-SDI vstup dovoľuje monitorovať Ultra HD video

 

Model Blackmagic Video Assist je ľahký a odolný. Je vybavený vysoko svetelným 5" displejom s rozlíšením 1920 x 1080 s dotykovým ovládaním a pozorovacím uhlom šírky 135º. Integrovaný rekordér zaznamenáva 10 bitové video s rozlíšením až 1080 p60 a so vzorkovaním 4: 2: 2 do kodekov Apple ProRes (Proxy / LT / 422/422 HQ) alebo DNxHD, a to na bežne dostupné SD karty (Class UHS-1). Pred postprodukciou nie je potrebné vykonať konverziu videí, použité súborové formáty sú bežne podporované strihovými aplikáciami, vrátane programu DaVinci Resolve Lite. Zariadenie je napájané štandardnými akumulátory LP-E6; dvojica slotov pre batérie zaručí možnosť kontinuálneho napájania, prípadne možno použiť aj externé zdroje jednosmerného 12V napätia.

Vďaka dotykovej obrazovke je možné prostredníctvom jednoduchých gest zobraziť informácie o formáte videa, meniť nastavenia alebo monitorovať úrovne zvuku i videa. Elegantné polopriehľadné zobrazenie doplnkových informácií zaistí ničím nerušený náhľad videa spolu s aktuálnou napríklad snímkovou frekvenciou, histogramom alebo časovým kódom.

Blackmagic Video Assist môže byť prichytený k telu kamery a použitý ako hlavný monitor pre kamerový štáb, v rukách kameramana alebo režiséra sa môže stať nevyhnutným pomocníkom počas prípravy resp. schvaľovania záberov. Na jeho rozmernej obrazovke je možné sledovať každý detail obrazu, kontrolovať kompozíciu záberu alebo zaostrenia. A navyše HD / SD video i zaznamenávať.

Obsah balenia

Blackmagic Design Video Assist HDMI/6G-SDI rekordér a 5" monitor, 12V univerzálny napájací zdroj s medzinárodnými koncovkami, SD karta so softvérom DaVinci Resolve a manuálom

Dodatočné parametre

Kategória: Rekordéry
Hmotnosť: 0.01 kg
Typ: Monitor-Recordér
Uhlopříčka obrazovky (cm): 12,7
Úhlopříčka obrazovky (palce "): 5
Rozlišení: 1920 x 1080
Full HD video záznam (1080p): 60fps
Audio výstup: ano
HDMI-Vstup: 1x
HDMI-Výstup: 1x
Sluchátka: ano
SDI vstup: 1x
SDI výstup: 1x
Barva: černá
Šířka (mm): 143
Výška (mm): 90
Hloubka (mm): 30,5
Hmotnost (g): 362

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: